צה"ל: איראן וחיזבאללה הקימו מפעל לייצור טילים מדויקים בנבי שית בבקעת הלבנון. ארה"ב: מוקם בסיס לגדודי אל קודס ליד אבו קמאל

צה"ל פרסם, ביום ג' 3.9, פרטים על מפעל לייצור טילים מדויקים שאיראן וחיזבאללה הקימו ליד הכפר נבי שית בבקעת הלבנון לא הרחק מגבול מסוריה.
הפרסום הזה סותר את הודעותיו של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה בימים האחרונים לפיהן אין לחיזבאללה בלבנון מפעלים להרכבת/שדרוג טילי קרקע-קרקע והפיכתם לטילים מדויקים.

בהודעת צה"ל נאמר, כי  במפעל ישנם מספר קווי ייצור של טילים, וכי מדריכים איראניים פועלים במקום בהפעלת מכונות הייצור שהגיעו מאיראן. המפעל מחולק  לארבעה אגפים:  אגף לייצור טילים, אגף לבקרת איכות, אגף לייצור חומרי נפץ לראשי הקרב ש הטילים המדויקים, ומתחם לוגיסטי.

לפי הודעת צה"ל בעקבות אירועי הימים האחרונים החלו האיראנים וחיזבאללה מפרקים את הציוד היקר לשדרוג הטילים והם מפזרים אותו במקומות מחבוא שונים בלבנון, כולל ביירות.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי במפעל הזה בנבי שית איראן וחיזבאללה משדרגים את טילי הפאתח-110 ואת טילי הזילזאל 2. לפי הודעת צה"ל לטילים האלה דיוק של פגיעה במטרה של 10 מטר.

זה לא היה מקרה כאשר בעת ובעונה אחת עם פרסום המידע הזה על ידי צה"ל, פרסמו מקורות מודיעין בארצות הברית, כי איראן וחיזבאללה מקימות עכשיו באבו קמאל ליד גבול סוריה עיראק בסיס גדול של 'גדודי אל קודס' המשתייכים למשמרות המהפכה האיראניים. לפי המידע הזה הבסיס הזה יוכל לקלוט אלפי חיילים איראנים.
עצם הפרסום המשותף מצביע על מידת התיאום הקיימת בין ארצות הברית וישראל לגבי ההתפתחויות הבאות בלבנון.

Print Friendly, PDF & Email