צה"ל: אליהו אשרי בן 18, תלמיד המכינה הקדם צבאית בנוה צוף נחטף על ידי הפלסטינים. ישראל עומדת בפני משבר חטיפה כפולה.

תיקדבקה. כוחות הביטחון פתחו בחיפושים נרחבים בניסיון לאתר את מקום הימצאו של אליהו אשרי, תושב איתמר ותלמיד המכינה הקדם הצבאית בנוה צוף שלא נראה מאז יום ראשון 25.6. אשרי ביקר אצל חבר בביתר עלית ויצא את המקום בדרכו חזרה לנוה צוף ולא הגיע בחזרה הביתה. ביום ב` 26.6, הודיעו וועדות ההתנגדות העממית כי חטפו ישראלי בגדה המערבית והעבירו אותו לאחת מערי הגדה.
למרות בדיקות ראשוניות שערכו במערכת הביטחון ביום ב` לראות במה מדובר היה ברור כי המערכת הביטחונית איננה נותנת אמון רב בידיעות אלה ורואה בהן חלק מהלוחמה הפסיכולוגית הקשורה בחטיפתו של החייל גלעד שליט. אף אחד מכל הגורמים הביטחוניים שתיקדבקה ניסה לבדוק אצלם את הנושא לא התייחס אליו ברצינות. כל המקורות דחו את האפשרות כי מדובר בביצוע חטיפה כפולה של גלעד שליט ושל `המתנחל מהגדה`.
עוד ביום ג` בשעה 12:00 בצהרים, אמרו אנשים המכירים את אליהו אשרי, `כי אולי יש מקום לדאגה`, אולם לדעתם מדובר בצעיר הנוהג להעלם מידי פעם כדי להתבודד. לקראת 14:00 חזרו הוועדות העממיות חזרו ופרסמו כי בידיהם נמצא `מתנחל מהגדה המערבית וכי בקרוב מאוד יפורסמו הדרישות של הארגון לשחרורו`. כן התברר בבדיקות כי המקום האחרון בו נראה אשרי הוא צומת הגבעה הצרפתית בירושלים, שם ניסה כנראה לתפוס טרמפ, ומשם כנראה גם נחטף. רק בשעות אחר הצהרים של יום ג` הודיעה מערכת הביטחון כי כפי הנראה אליהו אשרי נחטף על ידי הפלסטינים וכי מוחזק באחת מערי הגדה המערבית.
אם אכן הודעת הוועדות נכונה והאיש החטוף הנמצא בידיהן הוא אליהו אשרי, מדינת ישראל עומדת בפני מפנה דרמטי בפרשת החייל גלעד שליט. עכשיו אנו עוסקים בשני חטופים ישראליים, אחד ברצועה ואחד בגדה, כאשר הפלסטינים יתאמו את הדרישות לשחרורם ואת הטיפול בהם, בצורה צינית ואכזרית. התגובה הפלסטינית לפעולה של צה"ל לשחרור גלעד שליט ברצועה, יכולה להתרחש בגדה ולהפך.

Print Friendly, PDF & Email