צה"ל: הטיל שנורה לעבר ישראל היה טיל איראני לטווח בינוני, כנראה פאתח-110 שנורה על ידי איראנים מאזור דמשק

צה"ל הודיע, ביום שני 21.1, כי בהתקפת צה"ל לפנות בוקר שילמה סוריה מחיר יקר לאחר שנוצלה על ידי האיראנים והסכימה לפעילותם בשטחה.  לדברי צה"ל שיגור טיל הקרקע-קרקע לעבר ישראל בוצע על ידי כוח איראני מאזור דמשק  מתוך שטח, שהרוסים הבטיחו לירושלים, שהאיראנים לא יפעלו ממנו, והנמצא עשרות ק"מ מגבול ישראל.

כזכור, מספר בכירים רוסיים, ביניהם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אמרו לאחרונה, כי רוסיה הביא לכך שהאיראנים נסוגו לעומק השטח הסורי למעלה מ-80 ק"מ מגבול ישראל.
לדברי צה"ל הטיל איראני מייצור איראני לטווח בינוני נורה על ידי האיראנים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי בהודעה זו צה"ל מודה בפעם הראשונה מאז חודש יוני בשנה שעברה, כי כוחות איראניים מבצעיים של 'גדודי אל-קודס' שהם זרוע של משמרות המהפכה נמצאים באזור דמשק וסביבותיה.  כנראה שהטיל ששוגר היה מסוג פאתח-110 משופר.
לדברי הדובר הצבאי, האיראנים קיבלו כבר לפני זמן מה החלטה עקרונית לשגר טילים לישראל מאזור זה. 'זה היה ניסיון איראני לתקוף את ישראל', קבע הדובר הצבאי.

לפי הודעת צה"ל הותקפו בלילה אתרי מודיעין, אחסון אמצעי לחימה ובסיס מודיעין.  כמו כן הותקף, מה שהדובר הצבאי הגדיר 'אתר משמעותי לאחסון אמצעי לחימה בסמוך לחלקים האזרחיים של נמל התעופה בדמשק. זו הייתה תקיפה נרחבת שנגרמו בה פיצוצי משנה'.
הדובר הצבאי הוסיף ואמר,  כי צה"ל הזהיר את הסורים לפני ובמהלך התקיפה מלבצע ירי נ"מ, ולמרות זאת בוצע ירי נ"מ נרחב של עשרות טילים לעבר מטוסינו.
התקיפה של צה"ל בוצעה בשלושה גלים כאשר חלק מהיעדים שתקפנו היו גם בתוך מחנות של הצבא הסורי, שבתוכם יש את הפעילות האיראנית.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הדובר הצבאי לא התייחס בדבריו למעורבות הרוסית בהפעלת מערכת הנ"מ הסורית ומערכת התעמולה הסורית בעת ולאחר ההתקפה.

Print Friendly, PDF & Email