צה"ל הרס את קו המודיעין האיראני לאורך גבול ישראל לבנון.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה:לאחר יום של קרבות ביום א` 28.5, שרר שקט מתוח בצד תגבור כוחות של צה"ל בלילה לאורך גבול הצפון. במטכ"ל ובפיקוד צפון מחכים לראות האם ביום ב` או ג` ינסה חיזבאללה להחזיר את כוחותיו לעמדות ולמוצבים אותם הרסו הטנקים, הארטילריה, המטוסים וספינות חיל הים של צה"ל. הדרג המדיני, קרי ראש הממשלה אהוד אולמרט, ושר הביטחון עמיר פרץ, יצטרכו להכריע בשעות הקרובות האם נמשכת המדיניות הקודמת של ישראל המתירה לחיזבאללה להציב כוחות על קוו הגבול, או שצה"ל מיישם על גבול לבנון את מדיניותו ברצועת עזה, שם לא מאפשרים לפלסטינים להתקרב לקו ולגדר הגבול. המקורות הצבאיים שלנו מדווחים כי ביום א` העריכו בפיקוד חיזבאללה כי אלה תהיינה תוצאות הקרב, והם היו מוכנים להקריב את עמדות הקו הראשון שלהם כדי להראות שהם מגני הגבול הדרומי של לבנון ואין לפרק אותם מנשקם. לחיזבאללה יש בין 10 ל-12 הרוגים.
עוד מוסרים המקורות שלנו כי בתגובת צה"ל נהרגו ביום א` שני מפקדים בכירים, אחד של חיזבאללה, ואחד של ארגונו של אחמד ג`יבריל. חיזבאללה איבד את יוסוף עלא א-דין, בן 36 מפקד הגזרה המזרחית של הארגון בלבנון. והחזית העממית לשחרור פלסטין-המפקדה הכללית איבדה את אבו נביל אל טוניסי, טוניסאי שהיה סגן מפקד הגזרה המזרחית בלבנון.
המקורות המודיעיניים שלנו מוסרים כי יוסוף עלא א-דין היה אחד הבולטים במפקדי חיזבאללה, וכי הוא קבל את הכשרתו הצבאית באיראן שם עבר קורסי קצונה, ופיקוד ומטה. עוד מוסרים המקורות שלנו כי בהתקפות הנגד של צה"ל השמידו המטוסים ומסוקי הקרב של חיל האוויר את רוב מערכי המכ"ם, תחנות העיקוב האלקטרוניות, והחיישנים, שהאיראנים הקימו לאורך גבול ישראל לבנון. עמדות אלה היו מאוישות ומופעלות על טכנאים לבנוניים שנשכרו עבור האיראנים על ידי המודיעין הצבאי הסורי. כל המערך המודיעיני-אלקטרוני בעמדות אלה היה מחובר ישירות ומעביר את נתונים שנאספו אל אגף המודיעין בבנין המטה הכללי הסורי בדמשק, שם נמצאים גם קצינים איראנים.
להלן רשימת העמדות והמוצבים של חיזבאללה שצה"ל הרס: בליידה, הנמצאת מול עמק קדש וקיבוץ יפתח. עיטרון. עטייה שאהב, הנמצאת מול קיבוץ מלכיה. חורמייש, מול מושב דובב. שורה של עמדות ומוצבים מערבית לחיאם, שהיו צופים במתרחש במטולה ובכפר יובל. ג`ידדה מעל מארג` עיון. ונבי עוביידה (הנביא עובדיה), הנמצאת מעל משגב עם. בעזרת הציוד האלקטרוני שהיה על נבי עוביידה והושמד עקבו הסורים והאיראנים אחר כל התנועות הצבאיות הישראלית באצבע הגליל ובמורדות רמת הגולן.

Print Friendly, PDF & Email