צה"ל חיסל את ראש הזרוע הצבאית של החמס אחמד ג'עברי. כוננות הוכרזה בדרום ישראל. צה"ל תוקף את מאגרי הטילים ברצועה

כלי טייס של חיל האוויר תקף, ביום ד' 14.11, כלי רכב פלסטיני, מרצדס שחורה בעיר עזה . הרכב נפגע ועלה באש. מקורות פלסטינים ברצועה מדווחים, כי בחיסול נהרג ראש הזרוע הצבאית של החמס אחמד ג'עברי. המקורות הצבאיים של תיקדבקה: כוננות הוכרזה בכל דרום ישראל לאחר שקיימת הערכה כי החמס יגיב עתה בירי טילים מעבר לקו הדרומי של גדרה וגן יבנה, לעבר מטרות ישראליות שעד עתה לא נפגעו. עוד מוסרים המקורות שלנו, כי פעולה ישראלית זו, היא פגיעה ביחסי ישראל-מצרים. קהיר תיווכה בהפסקת האש, ועתה תאשים את ישראל בהפרתה.  החמס קורא לקהיר לפעול. פעולת צה''ל נמשכת . 
להלן ההתפתחויות האחרונות:
• חיל האוויר חיסל ביום ד' 14.11, את מפקד החטיבה הדרומית של החמס ברצועה, ראאד אל עטר. הפצצות חיל האוויר ברחבי הרצועה נמשכות.
החמס מכחיש כי מפקד החטיבה חוסל.
• החמס הודיע, ביום ד' 14.11, לאחר חיסול מפקדו של ראש הזרוע הצבאית אחמד ג'עברי, כי הוא יגיב לא רק בירי טילים, אלא גם בפיגועי התאבדות.  החמס הכריז על גיוס כללי של אנשיו ברצועה.
• החמס הודיע, ביום ד' 14.11, לאחר חיסול מפקדו של ראש הזרוע הצבאית אחמד ג'עברי, כי החיסול פירושו מצב מלחמה בין החמס וישראל. 
חיל האוויר המשיך ביום ד' 14.11, בהתקפותיו ברצועת עזה נגד מטרות החמס ברחבי הרצועה. שם המבצע הוא 'עמוד ענן'.
•  דובר צה''ל תא''ל יואב (פולי) מרדכי: יש הכנות לגיוס חטיבות נוספות למבצע קרקעי ברצועה. הרמטכ''ל נמצא 'בבור'-חדר המלחמה של חיל האוויר, ומנהל משם את המערכה.• מועצת הביטחון התכנסה ביום ה' 15.11 לפנות בוקר, לדון במלחמה ברצועת עזה. המועצה התפזרה מבלי לקבל החלטה. בדיון הגנה שגרירת ארה''ב באו''ם סוזן רייס על זכותה של ישראל להגן על עצמה. דרישתן של מדינות ערב לגנות את ישראל נדחתה.
• הנשיא אובמה שוחח ביום ה' 15.11 לפנות בוקר, (יום ד' 14.11 בלילה לפי שעון ארה''ב), עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ועם נשיא מצרים מוחמד מורסי. אובמה ונתניהו הסכימו ביניהם כי ישראל תפעל עד שהחמס יפסיק את הפגזותיו מהרצועה על ישראל.  
•  בבוקר יום ה' 15.11, ניכרת עלייה בירי הטילים מהרצועה על מטרות בדרום ישראל.
מטחים צפופים של טילי היו על באר-שבע, אשדוד, אשקלון, קריית מלאכי, גן יבנה. אין נפגעים. יש נזקים לרכוש. מערכת 'כיפת ברזל' ביצעה יירוטים רבים. נפגעים. יש נזקים לרכוש. מערכת 'כיפת ברזל' ביצעה יירוטים רבים.
•  פגיעה ישירה בבית בן 4 קומות בקריית מלאכי, בבוקר יום ה' 15.11,  3 ישראליים נהרגו ו-12 נפצעו. חלקם היו פצועים אנוש שנלכדו בין ההריסות. יש גם פגיעה ישירה ברציפים של נמל אשדוד. מספר משאיות נפגעו.
• שלושה חיילי צה''ל נפצעו קל-בינוני, ביום ה' 15.11 אחה''צ, מהתפוצצות טיל קסאם בחבל אשכול. החיילים הועברו לבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע. 
• אזעקות ופיצוצים באזורים ראשון לציון, נס ציונה, באר יעקב, חולון וגן רווה ביום ה' 15.11 לפנות ערב. שר המשטרה אהרונוביץ' מאשר כי היו נפילות באזור ראשון לציון. נראה כי טיל פאג'ר 5 התפוצץ בשטח פתוח באזור.
• דובר צה''ל תא"ל יואב מרדכי, אמר ביום ה' 15.11 לפנות ערב: 'צה"ל משגר חטיבות סדירות, ברגעים אלה פניהן דרומה לכניסה לרצועת עזה על פי הצורך בהתאם להחלטת הדרג המדיני ובהתאם להתפתחות. אסור להתבשם וצריך להמשיך'. 'החוסן של העורף הוא העוצמה של צה"ל', אמר תא''ל מרדכי 

 


 

Print Friendly, PDF & Email