צה"ל לא היה ערוך למתקפת הפלסטינים בגזרת נחל עוז.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: מאחרי הצהרים ביום א' 2.12, ועד אחר חצות, במשך למעלה מ-8 שעות, התחוללו בגזרת נחל עוז קרבות והפגזות הדדיים בין צה"ל והפלסטינים. לפלסטינים לפחות 7 הרוגים, ולמעלה מ-20 פצועים. 4 חיילי צה"ל פצועים בינוני וקל. מאז יום ו' (30.11), יש לפלסטינים למעלה מ-35 הרוגים. הפלסטינים שיגרו לשטח יחידות רגמים שהצליחו להתקרב לגדר המערכת ולירות עשרות פגזים. עכשיו בודקים כיצד קרה, כי עברו לפחות 6 שעות מאז שהפלסטינים החלו בהפגזה, בסביבות השעה 16:00 אחה"צ , ועד שכוחות צה"ל בגזרה החלו להיכנס לתוך הרצועה, בניסיון להדוף את גלי החוליות הפלסטיניות שלא הפסיקו להפגיז ולנסות להסתער על גדר המערכת. זאת לאחר שבישיבת הממשלה ביום א' בבוקר אמר שר הביטחון אהוד ברק, כי צה"ל שינה את צורת פעולתו ברצועה במטרה למנוע ולעצור את התקפות הפלסטינים על גדר המערכת.
מקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי כוחות צה"ל נכנסו והחלו לפעול בתוך הרצועה רק בסביבות השעה 22:00 בלילה, למרות שבמשך כל השעות האלה הפלסטינים לא הפסיקו את התקפותיהם.
קצינים בכירים בשטח: העזת וצורת הלחימה של אנשי החמס, מזכירה את צורת הלחימה של חיזבאללה נגד צה"ל בקיץ 2006. לוחמי החמס לא רק שאינם נסוגים יותר מאש צה"ל, אלא הם חוזרים ומתארגנים כל פעם להתקפות נגד חדשות.
הוכחה לכך אפשר היה למצוא, כאשר ב-22:40, לאחר ההפגזה בה נפגעו 4 חיילי צה"ל, התקרבה עוד חולייה פלסטינית אל גדר המערכת בניסיון להמשיך את הפגזת האזור. החוליה חוסלה באש פגזים מטנקים של צה"ל, שנכנסו לתוך הרצועה. לפחות 4 פלסטינים נהרגו. לאחר חצות, התנהל קרב בין כוחות צה"ל וחוליית מחבלים בפאתי מחנה הפליטים סג'עייה, כאשר צה"ל מנסה לעצור חוליה פלסטינית שניסתה להתקרב לגדר המערכת ולחצות אותה לשם ביצוע פיגוע. בקרב הזה היו לפלסטינים 3 הרוגים.
שעה אחת קודם לכן, נפצעו קל 4 חיילי צה"ל בהתפוצצות פגז מרגמה שפגע פגיעה ישירה במרפאת בסיס צה"ל ליד נחל עוז. חלק מהמרפאה עלה באש. 3 חיילים פונו לבי"ח סורוקה. חיל אחד פונה לבי"ח ברזילי באשקלון.
גם בגדה המערבית התגברו ביום א' מעשי הטרור. בצהרים, בוצע פיגוע ירי במחסום קלנדיה בצפון ירושלים. פלסטיני שהגיע למחסום שלף אקדח והחל יורה על החיילים. לאחר שירה 2 כדורים אירע מעצור בכלי הנשק. הפלסטיני נתפס.
באותו זמן, נתפסו 3 שוטרים פלסטינים מקדום, שביצעו את פיגוע הירי ב-19.11, בו נרצח עידו זולדן ז"ל. שניים נתפסו על ידי צה"ל, ואילו השלישי, שהוא ראש החוליה, מוחזק על ידי כוחות הביטחון הפלסטינים 'במעצר מוגן', כדי שלא ייפגע או ייתפס על ידי צה"ל. בחקירה התברר, כי כלי הנשק בהם בוצע הפיגוע הרצחני סופקו באחרונה על ידי ישראל לכוחות הביטחון הפלסטיניים. לפנות בוקר, ביום ב' 3.12, עצרו כוחות צה"ל ברחבי הגדה 42 פלסטינים החשודים בקשר עם ארגוני טרור.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים כי כל התפתחויות אלה חוזרות ומדגישות, כי גם ראש הממשלה אהוד אולמרט, וגם שר הביטחון אהוד ברק, חוזרים שוב הפעם על כל השגיאות שנעשו ערב מלחמת לבנון מול חיזבאללה, ובמשך שנים רבות כלפי הפלסטינים.
למרות זאת, עומדת ישראל לשחרר ביום ב' 3.12 בבוקר, 411 אסירים פלסטינים נוספים.

Print Friendly, PDF & Email