צה"ל מפעיל מדיניות תגובה חדשה ברצועה. מסוקי קרב תקפו שתי עמדות של החאמס בתגובה על שיגור בלוני נפץ לחבל אשכול

צה"ל הפעיל, ביום ב' 4.3, בפעם הראשונה את מדיניות התגובה החדשה שלו מול ארגוני הטרור הפלסטינים ברצועת עזה, כאשר מסוקי קרב של חיל האוויר תקפו שתי עמדות תצפית של החמאס בדרום הרצועה. התקיפה בוצעה זמן קצר לאחר שצרור בלונים ששוגר מרצועת עזה ואליו היה מחובר מטען חומר נפץ. צרור הבלונים נחת והתפוצץ בין שני בתים באחד מיישובי חבל אשכול.

ביום א' 3.3, דיווחו המקורות הצבאיים של תיקדבקה,  כי צה"ל עומד לשנות את מדיניות התגובה שלו על ההתקפות הפלסטיניות על גדר המערכת בעוטף עזה. המקורות אמרו, כי מעתה צה"ל יפעל נגד אלה המיידים מטעני החבלה ורימוני היד על חיילי צה"ל, גם אם לא היו נפגעים כתוצאה מכך. צה"ל יפעל גם נגד מפקדי חוליות שיגור בלוני התבערה והנפץ.
מקור צבאי אמר 'אנו מכירים ויודעים מי עומד בראש חוליות אלה'.
התגובה החדשה הזו של צה"ל, פיגוע הדריסה ביום ב' לפנות בוקר בבנימין, בו נפצע קצין צה"ל קשה, הפעולה הישראלית לקיזוז הכספים שהרשות הפלסטינית משלמת למשפחות המחבלים, דבר שהביא להחזרת כל הכספים שישראל העבירה החודש לרשות. אי השקט השורר בין המחבלים הכלואים בבתי הסוהר בישראל בגלל צמצום זכויותיהם, המצב המתוח על הר הבית באזור שער הרחמים, והפסקת פעולתה העצמאית של הקונסוליה האמריקנית במזרח ירושלים, כמשלחת דיפלומטית אמריקנית הפועלת בתיאום עם הפלסטינים, כל אלה מראים על אווירת הסלמה גוברת והולכת, אשר יכולה להתפוצץ בימים הקרובים, גם ברצועת עזה וגם ביהודה ושומרון.

Print Friendly, PDF & Email