צה"ל מתגבר את כוחותיו ביהודה ושומרון בעקבות התגברות הפיגועים והתנגשויות אלימות עם פלסטינים. ביקורת על דרך הפעולה של צה"ל ביישובים הפלסטינים

צה"ל החליט, ביום ד' 7.2, לתגבר את כוחותיו ביהודה ושומרון, בעקבות התגברות הפיגועים וההתנגשויות האלימות עם פלסטינים.  ההחלטה התקבלה לאחר שהרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט סייר ביום ד' בזירת הפיגוע ליד אריאל שם נרצח הרב איתמר בן גל ז"ל מהר ברכה.
צה"ל יעביר ליהודה ושומרון גדודים של חיילים סדירים, חלקם יפסיקו את אימוניהם כדי לגבר את הכוחות הפועלים בשטח.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: בצה"ל גם מודאגים מהתרבות ההתנגשויות האלימות בין כוחות של צה"ל שנכנסים לערים ולכפרים פלסטינים לבין תושבים מקומיים.
התנגשויות כאלה הפכו להיות תופעה קבועה מאז צה"ל החל במרדף אחריו רוצחיו של הרב רזיאל שבח ז"ל מחוות גלעד.  ביום ג' בעת כניסת כוחות צה"ל לשכם, וביום ד' בעת כניסת כוחות צה"ל לחלחול, משם בא המחבל הפלסטיני שביצע את פיגוע הדקירה בכרמי צור, נשמע גם ירי פלסטיני שבוצע לעבר הכוחות שפעלו בשטח.
קציני צה"ל שפעלו בשטח מתחו בימים האחרונים ביקורת על כך שלכוחות הפועלים בתוך היישובים הפלסטינים ניתנה הוראה לפנות אותם מיד עם תום הפעולה במטרה להחזיר את החיים במקומות אלה למסלולם הרגיל במהירות האפשרית.
הקצינים הפועלים בשטח מתלוננים, כי הפינוי המידי מאפשר לפלסטינים להתארגן ולבנות נרטיב של תעמולה המציגה את המחבלים כגיבורים  ואת חיילי צה"ל כפחדנים שממהרים לברוח. 
התפתחות כזו הייתה ביום ג' 6.2, בכפר יאמון בעת שבוצע המצור על אחמד ג'ראר, שהיה ראש החוליה שרצחה את הרב שבח ז"ל.  כל אמצעי התעמולה והתקשורת של הפלסטינים, ולא רק של החמאס, התגייסו להציגו כגיבור לאומי פלסטיני אשר הצליח להילחם לבדו נגד 7,000 חיילים ישראליים, כאשר הם משתמשים בכפר יאמון  ובבית בו הסתתר כמוקד לעליה לרגל.
מאחר וצה"ל הסיר מיד לאחר הפעולה את כל המחסומים שהוליכו לכפר יאמון הופסקו ביום ג', הלימודים בכל בתי הספר הפלסטינים בסביבה כאשר כל המורים והתלמידים עולים לרגל אל הבית בו נהרג המחבל.
הקצינים אומרים, כי אם הכתר על הכפר היה נמשך עוד יום יומיים, אפשר היה למנוע תופעות כאלה.  

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “צה"ל מתגבר את כוחותיו ביהודה ושומרון בעקבות התגברות הפיגועים והתנגשויות אלימות עם פלסטינים. ביקורת על דרך הפעולה של צה"ל ביישובים הפלסטינים

 • פבר 8, 2018 @ 2:32 at 2:32
  Permalink

  "כפחדנים ……"
  אין כמו תיקדבקה.
  אחרי הרצח השני (לצערנו)
  הירחתי ריח של התעוררות בשטח.
  אבל כרגיל.
  כמו שאתם אומרים השיטה של מקל וגזר או שיטת הברקס של המניגים,שמה למעלה תמיד היפריעו .
  למה?
  כמו שמי שהוא בעבר אמר "הה.ב.לאא.גה (במפתע אשכנזי)
  "וצה"ל הסיר מיד"
  ככה היו מתנהגים החיילים בונה המדינה?
  של אז?
  מעניין מה מחכה לנו שמה למעלה ……………

 • פבר 8, 2018 @ 4:13 at 4:13
  Permalink

  There is no longer any excuse for any Israeli government
  Not Bibi Netanyahu Nor anyone else right wing or Left wing can make the excuses that they are acting so weak vs the Palestinian terrorists because of Obama or Bush or the USA forcing to back down

  In my opinion Israel has a more or less free hand yet it chooses to cowardly back down time and time again

 • פבר 9, 2018 @ 2:55 at 2:55
  Permalink

  אולי צריך להתנהג בפלסטינים כמעט כמו איך שגדודי אירן מתנהגים, כל פלסטיני שיורה או זורק אבן לעבר חיילי צהל, שישברו לו את הידיים ואת הרגליים בכמה מקומות, כמו שרבין נדמה לי אמר בשנות התשעים

Comments are closed.