צה"ל מתגבר כוחות מול רצועת עזה. הועלתה הכוננות בפיקוד העורף

קצינים בכירים בצה''ל, מעבירים החל מיום ה' 3.7 בצהרים מסרים, כי צה''ל החל בתגבור כוחותיו מול רצועת עזה. תגבורות נשלחו לאוגדת עזה, כנראה מדובר בטנקים וארטילריה מתנייעת. מקורות אחרים מוסרים, בפיקוד העורף הועלתה רמת הכוננות, וכי חיל הים תגבר את כוחותיו מול עזה. אתמול דיווחו המקורות הצבאיים של תיקדבקה, כי צה''ל צופה שירי הטילים מהרצועה יתרחב מהדרום למרכז הארץ. עוד מוסרים המקורות שלנו כי תגבור הכוחות, היא התגובה של צה''ל לירי של הטילים ביום ד', וביום ה' בבוקר אל אשקלון, נתיבות, שדרות, חבל אשכול, שער הנגב, ושדות הנגב.  בירי זה נפגעו מספר בתים ודירות בשדרות בפגיעה ישירה. לא היו נפגעים. בצהרים הירי נמשך.
המקורות שלנו מציינים, כי הבלטת המסרים האלה, הם איתות מצידו של צה''ל לחמס, כי עליו לפעול עתה 'ברצינות' להפסקת ירי הטילים, אחרת צה''ל יצטרך לפעול כדי להשיג מטרה זו. עד עתה לא הראה החמס שום נכונות לבצע פעולה כזו, ולכפות על אנשיו, ואנשי ארגונים אחרים להפסיק את האש. 
קודם לכן דיווחנו:  
הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס, ביום ד' 2.7, בפעם השלישית תוך יומיים, כדי להחליט כיצד להגיב על רצח גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח ז''ל. זה לא שהקבינט איננו מסוגל להכריע ולהחליט. מאחר והקבינט החליט, אך הוא שכח לספר זאת לציבור הישראלי. ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון, בתמיכת הרמטכ''ל רב אלוף בני גנץ, החליטו שלא לתקוף בעזה את החמס, אולם להמשיך ולפעול נגדו ביהודה ושומרון.  מדוע הם החליטו כך? משום שלדבריהם יש עליהם לחץ מצד מצרים, קטאר, וירדן, לעשות זאת.
קהיר, דוחה, ועמן, מבקשות מירושלים להתרכז בפעולה  ביהודה ושומרון, ולעזוב את החמס בעזה. ממתי ישראל שומעת בקולן של שלוש בירות ערביות כאשר היא באה לקבוע מה תהייה הפעולה נגד רוצחיהם של שלושת הצעירים הישראלים? זה נושא לדיון אחר, מאחר ובינתיים הביאה מדיניות זו להבערת השטח בירושלים וסביבותיה, וברצועה.
הג'יהאד האיסלמי, וארגונים פלסטיניים אחרים, ביניהם ארגונים סלפיים, יודעים מה שעם ישראל איננו יודע, כלומר מה הקבינט המדיני-ביטחוני החליט, ולכן הם משגרים כל היום טילים ופצצות מרגמה על מטרות בישראל, זאת כדי לגרור את צה''ל לתגובה, שתגרור אחריה את החמס להשתתף באופן פעיל באש. כך נוצר מצב, בו ביום ד' נורו  על מטרות בישראל למעלה מ-30 טילים ופצצות מרגמה. אולם בשבוע האחרון לא רק שהחמס הצטרף לירי, אלא הוא כולל בתוכו טילים בעלי ראש נפץ מונחה מראש, ובכך הוא מבטיח פגיעה ישירה במטרות. טילים כאלה נורו על שדרות ביום ה' 3.7 לפנות בוקר. שלוש דירות נפגעו ישירות.    
אולם מעגל האש הוצת ביום ד' גם בירושלים. למרות כל המאמצים לא הצליחו השב''כ והמשטרה, עד לכתיבת הדברים, לעלות על איזה שהוא קצה חוט שיצביע מי הם רוצחיו של הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר בן 16, שנחטף ביום ד' לפנות בוקר, ואשר מניחים כי שרידי הגופה החרוכה אשר נמצאו זמן קצר לאחר מכן ביער ירושלים, הם שלו. ישנם שני כיוונים עיקריים בחקירה, יהודים קיצוניים אשר ביקשו לנקום את דמם של שלושת הנערים הישראלים שנחטפו ונרצחו זמן קצר מאוד לאחר שנחטפו. סכסוך בתוך משפחת חדיר, אשר רק בימים האחרונים התפרץ שוב.
למעשה תוצאות החקירה כבר אינן משנות. מה שהחקירה לא תמצא, איש לא ישכנע אפילו פלסטיני אחד, כי לא 'מתנחלים' הם שחטפו את הנער, הרגו ושרפו אותו, כדי לטשטש עקבות.
מה מתגלה לנגד עינינו הוא, שלהחלטות הקבינט המדיני-ביטחוני, אין ערך. למרות, ואולי דווקא עקב החלטותיו המוזרות, לא רק עוטף עזה עולה באש, אלא גם ירושלים.
קודם לכן ביום ד' 2.7 בבוקר, דיווחו המקורות של תיקדבקה:
 האירועים בירושלים עלו ביום ד' 2.7 מדרגה, כאשר במרכזן, מציאת גופתו של  מוחמד חוסיין אבו חאדיר בן 16, בשעה 6:00 בבוקר ביער ירושלים. הנער הפלסטיני נרצח באכזריות בדקירות ואחר כך הועלתה באש, עד כדי כך שיש קשיים לזהות את הגופה, ומהומות פלסטיניות קשות שפרצו מיד לאחר מכן. המהומות הגיעו לשיאן כאשר קצת לפני השעה 10:00 בבוקר, נזרקו לעבר כוחות הביטחון הישראליים בשכונת בית חנינא, שלושה מטעני חבלה-מטעני צינור. מהפיצוץ של אחד המטענים נפצע קשה פלסטיני אחד.  זו פעם ראשונה שהפלסטינים מפעילים מטעני חבלה נגד כוחות הביטחון הישראליים בירושלים. מאז האינתיפאדה השנייה ב-2004.
הפלסטינים אומרים, כי הנער שגופתו נמצאה ביער ירושלים, נחטף ונרצח  על ידי 'מתנחלים'. משטרת ישראל, שהוציאה צו איסור פרסום על  הפרשה אומרת, 'כל כיווני החקירה נחקרים-כולל הכיוון הפלילי'. המשטרה מוסיפה  כי המשפחה ידועה כמעורבת בסכסוכים רבים. 
אולם ברור, כי המשטרה לא רק שהטילה איפול מוחלט על המתרחש מסביב לגופת הפלסטיני, אלא גם על המתרחש בצפונה של ביתר ישראל.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי כוחות גדולים של צה''ל, המשטרה, משמר הגבול,  והשב''כ, הוזרמו לשכונות בית חנינא, שועפט, ומחנה הפליטים, וכי הם מנסים לשלוט במהומות, כדי שלא תתפשטנה יותר. מהתרחשויות בשטח, נראה, כי הכוחות  הישראליים רק מקיפים את אזורי המהומות ועדיין לא פרצו לתוכם, בתקווה, שאין לה כנראה הרבה סיכויים,   כי המהומות תגווענה בעצמן.
המקורות שלנו מוסרים, כי הכבישים הראשיים בצפון ירושלים, החל מצומת הגבעה הצרפתית, לתוך שועפט ובית חנינא חסומים, וכי כוחות  ישראליים רבים משתמשים בהם כמקומות ריכוז. השכונות הפלסטיניות למעשה מכותרות גם מכיוון מזרח-מכיוון פסגת זאב.
המקורות שלנו מוסרים, כי לאחר שיוסר האיפול על המתרחש בצפון ירושלים, יתברר כי המדובר במהומות הקשות ביותר של הפלסטינים בעשר השנים האחרונות, מאז ימי האינתיפאדה השנייה.
המהומות בירושלים החלו עוד ביום ג' 1.7 בערב, מיד לאחר הלוויותיהם של גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח ז''ל, במודיעין, כאשר מאות צעירים יהודיים החלו לתקוף עוברי אורח ועובדים פלסטינים במרכז העיר.  המשטרה עצרה כ-50 מתפרעים  יהודיים, וחילצה פלסטינים רבים שהוכו. 
דוברו  של ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, האשים את ישראל בחטיפת הנער הפלסטיני וברציחתו, והטיל את כל האחריות על ממשלת ישראל.
השר לביטחון הפנים, יצחק אהרנוביץ', שיצא ממטה משטרת ירושלים לעיתונאים, לאחר התייעצויות של צמרת המשטרה, הודה 'שיש כנראה בין החטיפה ובין הגופה שנמצאה. הוא הוסיף ואמר, כי המשטרה מתגברת את הכוחות בירושלים, וגם באזורים אחרים בארץ, בניסיון למנוע התפרצות מהומות גם בהם.  

     

Print Friendly, PDF & Email