צה"ל נערך לכך כי בעזה יש מזל"טים איראניים שינסו לחדור לישראל בתיאום עם חיזבאללה

דבריו של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה ביום ה' 11.10, על חדירת מזל''טים נוספים לתחום האווירי הישראלי, כפי שקרה בשבת 6.10, מעוררים חשש כבד בצה''ל, כי גם ברצועת עזה ישנו מזל''ט, או כמה מזל''טים איראנים, וכי חיזבאללה יעשה מאמץ להחדיר גם אותם  למרחב האווירי הישראלי. כמו כן קיים חשש כי החיזבאללה, החמס והג'יאהד האיסלמי, מתכננים לשלוח מזל''ט מהרצועה ביחד עם כלי טייס נוסף שיבוא שוב מלבנון. חדירה של שני מזל''טים איראנים חמקנים לישראל, אחד מעזה ואחד מלבנון, תחשב הישג מבצעי ממדרגה ראשונה לאיראן ולחיזבאללה, בייחוד לאחר הצלחת שליחת המזל''ט שטס בשבת שעברה מעל אתרים צבאיים רגישים ביותר כולל הכור הגרעיני בדימונה.
נסראללה רמז בדבריו, ביום ה' לאפשרות כזו,
כשאר פרס לפני מאזיניו סטטיסטיקה שניהל ב-6 השנים האחרונות, מאז מלחמת לבנון, כמה פעמים חדרו כלי טייס ישראלים, כולל מזל''טים למרחב האווירי של לבנון. 20,864 חדירות ישראליות, לדבריו של נסראללה, נותנות לחיזבאללה את הזכות לחדור אל המרחבים האוויריים בישראל ולטוס בהם מעל אתרים צבאיים, כפי שעשה המזל''ט  'איוב'  Ayyoub, שבשליחתו התפאר. נסראללה הגדיר זכויות אלה 'כזכויות טבעיות' natural right. אם לחיזבאללה יש זכויות טיסה כאלה, על אחת כמה וכמה כי גם לחמס ולג'יהאד האיסלמי, יש זכויות 'טבעיות' כאלה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי בחשש  הישראלי כי ברצועת עזה ישנם מזל''טים מתוצרת איראן, שנמסרו לחמס, ואולי גם לג'יאהד  האיסלמי, על ידי חיזבאללה, אפשר היה להרגיש כבר בדיווחים הראשונים שנמסרו בשבת 6.10 על חדירת כלי הטייס הבלתי מזוהה לישראל. דיווחים אלה מסרו, כי צה''ל בודק באם כלי טייס זה לא שוגר מרצועת עזה. עצם העובדה כי צה''ל בדק אפשרות כזו, הצביעה מכל דבר אחר על העובדה, כי הודעות צה''ל, וביום ה' של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי צה''ל עקב כל הזמן אחר טיסתו של כלי הטייס שחיזבאללה שלח, אינן נכונות.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי החשש שארגוני הטרור הפלסטינים קיבלו באחרונה מזל''ט, התעורר בעקבות סימנים שהתגלו באחרונה בשטח ברצועה, כי החמס עסוק ביותר בהסוואת אתרים מסוימים בהם חלקי המזל''ט,או המזל''טים מוחזקים.
בצה''ל לא חושבים כי הפלסטינים הרכיבו כבר המזל''טים האלה, משום שהם חוששים שאם צה''ל יגלה את האתרים בהם הם מוחזקים, הוא יפציץ וישמיד אותם.
אולם בצה''ל חוששים, כי קצינים של חיזבאללה הנמצאים ברצועה מאמנים צוותים טכניים של החמס ולהרכיב מזלט''ים אלה במהירות ולשגר אותם לפני שהמזל''טים או אמצעי העיקוב המודיעיניים הישראלים יגלו אותם.
עוד מוסרים המקורות המודיעיניים של תיקדבקה, כי ההנחה היא שהמזל''ט או המזל''טים הנמצאים ברצועה הוברחו לתוכה כאשר הם מפורקים לחלקים קטנים בתוך מזוודותיהם של פלסטינים מהרצועה שנסעו לביירות וחזרו דרך נמל התעופה הבינלאומי של קהיר.
כמה חלקים עיקריים של המזל''ט הובאו כבר באמצע ספטמבר במזוודותיהם של חברי המשלת הצבאית של החמס שביקרה בטהרן, ופעמיים בביירות אצל חסן נסראללה, וחתמה שם על הסכמי שיתוף פעולה צבאיים עם חיזבאללה. בראשות משלחת זו עמדו מחמוד א-זהאר, ממנהיגי החמס ברצועה, ומרואן עיסא סגן מפקד גדודי עיז-א-דין אל קסאם.

בשיחות עם נסראללה, סוכם על השתתפות החמס במבצעים חשאיים של חיזבאללה בתוך ישראל, כמו החדרת מזל''טים איראנים למרחבים האוויריים שלה.     


 

Print Friendly, PDF & Email