צה"ל נערך לתקיפות קרקעיות ברצועה. החמאס פרס כוחות במנהרות ובפרדסים, כולל מתאבדים

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים במוצאי שבת 23.8, כי שני הצדדים למלחמה ברצועת עזה נערכים להתנגשות קרקעית קרובה בתוך הרצועה. כוחות גדולים של צה''ל עומדים לחדור לרצועה בניסיון להגיע אל מקורות הירי של טילי קצרי טווח של החמאס ושל הפצ"מרים, אשר לא רק שמשתקים את החיים ביישובי עוטף עזה, אלא הביאו לנטישה של רוב האוכלוסייה האזרחית. החמאס משגר טילים ופצ"מרים אלה ממשגרים המוצבים  במרחק של בין 7 ל-3 ק''מ מיישובי עוטף עזה.
זו היא אחת הסיבות העיקריות מדוע החמאס הגביר את הירי שלו על מטרות בישראל בסוף השבוע, כאשר הוא מעמיד בפני צה''ל אתגר, באם הוא יעז להיכנס לרצועה.
כל הפרטים האלה מצביעים על האפשרות, כי כניסת כוחות צה''ל לרצועה תהייה, לפחות בשלב הראשון מוגבלת באופייה. 
החמאס ערך את כוחותיו במשך השבת, במטרה להדוף התקפות ישראליות כאלה אם תבואנה.
כוחות של חטיבות החמאס הוכנסו למנהרות והועמדו בכוננות, ובפרדסי הרצועה פוזרו קבוצות מתאבדים אשר תפקידן הוא לעצור את הכוחות הישראליים המתקדמים.
ההחלטה של שני הצדדים- צה''ל והחמאס להיכנס לשלב של עימות קרקעי, הוכתבה למעשה על ידי ארבע ההתפתחויות הבאות, שהתרחשו ביומיים האחרונים-קרי שישי ושבת 23.8-22.
1. נכשלו ניסיונותיו של ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, להגיע לאיזה שהיא פשרה עם מנהיג החמאס חלאד משעל, לגבי האפשרות שתושג הפסקת אש בין ישראל והחמאס.
2. אבו מאזן הודיע בשבת לנשיא מצרים פאתח אל-סיסי, כי אין שום סיכוי להגיע עתה לאיזה שהוא הסדר מדיני, וכי החמאס החליט ללכת למלחמה כוללת עם ישראל.  המקורות של תיקדבקה מוסרים, כי אבו מאזן הודיע על התפתחות זו גם לוושינגטון.
3. החמאס דחה כל טיוטא להפסקת אש, או להסדר שהוגשה לו, כולל הטיוטות שהונחו לפני מועצת הביטחון.
4. אבו מאזן דיווח לוושינגטון ולקהיר, כי שליט קטאר השייח' תאמים אל-תנאי, הונה את כולם, כולל את נשיא ארה''ב אובמה, ואת מלך ערב הסעודית עבדאללה, כאשר נתן להם להבין כי ינסה לרכך את עמדותיו של חלאד משעל, בעוד שלמעשה הוא מבטיח תמיכה מלאה לחמאס ולמשעל, באם הם ימשיכו במלחמה.    

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות