צה"ל עורך חיפושים ובדיקות בכפר ראג'ר אחרי מכשירי תצפית מודיעיניים של חיזבאללה

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים של תיקדבקה: כוחות ישראליים מיוחדים עורכים, ביום ה' 29.1, סריקות-כולל מהאוויר, בכפר העלוואי ר'אג'ר, במשולש הגבולות, ישראל, סורי ולבנון. שלא רחוק ממנו בוצע ביום ד' הפיגוע בשיירת המפקדים של צה''ל. המקורות שלנו מוסרים, כי  לא מן הנמנע, שעל כמה גגות של בתי הכפר, מוצבים דרך קבע אמצעים או תצפיתנים, המוסרים מידע מודיעני לאנשי חיזבאללה הנמצאים רק ארבעה קילומטרים צפון מזרחה משם.
זו הייתה כנראה הדרך בה חוליית הירי של חיזבאללה, הצליחה לדעת בדיוק באיזה כלי אזרחיים מפקדי צה''ל שנפגעו נסעו. 
החשש עלה לאחר שטיל 'קורנט' Kornet אחד מתוך השישה שנורו על ידי חיזבאללה, פגע בבית בכפר ראג'ר והוא עלה באש.  בחוגים צבאיים הועלת השערה, כי צריך לבדוק את האפשרות, כי כדי להסיח את הדעת מהימצאות משתפי פעולה בתחום הכפר, נורה הטיל דווקא לתוך שטח ראג'ר ואין מדובר בטעות בכיוונון Tuning של קרן נחיית Guide הלייזר של הקורנט. בוצעו גם בדיקות מקיפות בבית שעלה באש, מאחר וייתכן והטיל נורה כדי להשמיד את ציוד המודיעין שהיה בתוכו, או על גגו.
אחרת קשה מאוד להסביר את העובדה, כיצד הצליחו אנשי חיזבאללה לפגוע ממרחק העולה על חמישה קילומטרים, קצה טווח הירי האפקטיבי של הטיל, לפגוע בטנדר דמוי אזרחי צבוע בלבן.
נושא אחר שנבדק ביום ה', הוא השימוש ברשתות הסלולאר הישראליות האזרחיות, שעשו נוסעי השיירה-שעל מידת ההאזנה להן על ידי האיראנים והרוסים אין הדעות חלוקות.
נבדק גם עד כמה המפקדים שהיו בשיירה, וכאלה שהיו אתם בקשר, עשו, אם בכלל, שימוש ברשת הקשר "ורד הרים" הצבאית, הבטוחה והמוצפנת- Cyphered בניהול תנועת השיירה שנפגעה. במקביל, נבדקת האפשרות של השימוש על ידי חיילים וקצינים באותה נסיעה בטלפונים סלולאריים של פלאפון, סלקום, פרטנר או מפעילות תקשורת אזרחיות אחרות. כל תקשורות אלה היו חשופות לחיזבאללה.

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות