צה`ל פרס את סוללות החץ והפטריוט, והסיט לוויניים למסלול מעל לבנון.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: מתוך הערכה כי נסראללה ינסה לשגר בשעות הקרובות טילים ארוכי טווח אל ערי מרכז ישראל, כפי שאמר בהופעתו במוצאי שבת 30.7 ב`אל מנאר`, פרס צה"ל סוללות טילי החץ במרכז הארץ, וסוללות טילי פטריוט בכמה נקודות לאורך כביש 6. כמו כן הסיטה ישראל את לוויני הריגול הצבאיים שלה, ועתה הם מתרכזים בעיקוב אחר ירי טילים מלבנון. בצה"ל משוכנעים כי בעזרת כל המערכות האלה, ומטוסי חיל האוויר, הם יצליחו ליירט את טילי הקרקע-קרקע זילזאל 2, של חיזבאללה, שיש להם טווח של 250 ק"מ, עוד מעל לבנון, עוד לפני שהם יכנסו למרחב האווירי הישראלי.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים כי אם הטילים ארוכי הטווח של חיזבאללה ייורטו מעל ישראל, הדבר ייחשב כהישג לחיזבאללה, מאחר והפגיעה שתגרום התפוצצות שני הטילים שיפלו ארצה, הטיל זילזאל 2, והטיל הישראלי המיירט, תהייה כפולה וקשה.
הלקח הזה נלמד מיירוט טילי הסקאד העיראקים שנורו על ישראל במלחמת המפרץ ב-1991, על ידי יחידות הפטריוט האמריקניות שהוצבו אז בישראל. הנזק מטילי הפטריוט, היה גדול יותר מהנזק שהסבו טילי הסקאד.
עוד מוסרים המקורות הצבאיים שלנו, כי ביום שבת 29.7, הוגבר קצב הרכבת האווירית האמריקנית לישראל, המתנהלת מאז יום רביעי 19.7, ואשר תיקדבקה דיווח עליה בלעדית. מסקוטלנד נמסר כי במשך יום השבת נחתו שם כל כמה שעות לשם תדלוק מטוסי תובלה ענקיים של חיל האוויר האמריקני מדגם גלאקסי C 114, שהיו בדרכם לישראל.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: חיל האוויר הישראלי הפציץ במוצאי שבת את תחנת הגבול הלבנונית –סורית במסנה, והרס אותה. תחנת הגבול נמצאת על כביש ביירות-דמשק בנקודת הכניסה שלו לסוריה, משמשת הערוץ מרכזי דרכו מעביר המודיעין הצבאי הסורי משגרים, טילים, ותלמושת מסוריה לידי חיזבאללה בלבנון. בהפצצה נפגעו משאיות לבנוניות שעברו את הגבול מסוריה כשהם עמוסות בתחמושת ובטילים.
הפצצה זו באה לאחר שהקרבות שהתנהלו ביום שישי ושבת בבוקר הביאו לעליית מדרגה נוספת במלחמה, ולעלייה משמעותית במתיחות הצבאית הנמשכת בין ישראל לסוריה, מאז שני מטוסי אפ-16F- של חיל האוויר ביצעו מטס בומים על קוליים מעל ארמונו של הנשיא בשאר אסד בלטקיה ב-18.6. הסלמה זו התחוללה ביום שישי כאשר סוללות ההגנה האנטי אוויריות הסוריות פתחו באש על מזל"ט של חיל האוויר הישראלי והפילו אותו.
bאין ספק כי המדובר היה במארב מתוכנן של ההגנה האנטי אווירית הסורית, שמטרתו הייתה לסלק לכמה שעות את הנוכחות של המזל"טים הישראלים כדי לאפשר הכנסתם של מספר גדול ככל האפשר של משגרי טילים ומשאיות עמוסות טילים מסוריה ללבנון, מבלי שחיל האוויר הישראלי יתקוף אותן.

Print Friendly, PDF & Email