צה"ל פרס לאורך גבול רמת הגולן סוריה יחידות שריון, טילים וארטילריה. מעביר כוחות לרמת הגולן

צה"ל פרס, ביום א' 1.7 בבוקר, לאורך גבול רמת הגולן  עם סוריה כוחות שריון, טילים וארטילריה.  החלטה על כך התקבלה בתום הערכת מצב שהתקיימה בפיקוד הצפון.
בהודעה רשמית, יוצאת דופן, שפורסמה על ידי צה"ל נאמר: 'לאור הערכת מצב שהתקיימה בפיקוד הצפון, הוחלט על תגבור ״עוצבת הבשן״ בכוחות שריון וארטילריה. הכוחות נפרסו הבוקר ( יום א') כחלק מההיערכות ומוכנות צה״ל למול ההתפתחויות ברמת הגולן הסורית בסמוך לגבול.' בהמשך ההודעה מדגיש צה"ל כי הוא רואה חשיבות רבה בשמירה הסכם הפרדת הכוחות בין ישראל לסוריה משנת 1974'. 'כמו כן, ימשיך צה"ל לעמוד על עקרון אי-המעורבות בנעשה בסוריה, לצד מדיניות של תגובה נחרצת למול פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ויצירת סיכון לתושביה'.
תיקדבקה: פירושה של הודעה זו היא, כי ישראל מודיעה כבר עכשיו מראש, כי איננה מסכימה לא רק לכניסתם של כוחות חיזבאללה ומיליציות שיעיות פרו-איראניות  לאזור קונטרה, אלא היא גם איננה מסכימה ומוכנה להשלים עם כניסתם של כוחות סוריים לאזור החיץ הנמצא בין מוצבי צה"ל ברמת הגולן, ולבין קונטרה.
מלבד האספקט הביטחוני של צעד זה, יוצרת ישראל בכך גם רצועת ביטחון בה יוכלו להימצא הפליטים הסוריים הנמלטים מאזורי הקרבות בדרום סוריה. לרצועה זו יכולים לסגת גם כוחות המורדים הסוריים באזור קונטרה.
השאלה היא כמובן באם כוחות הצבא הרוסיים והסוריים המשתתפים במתקפה זו יכבדו הודעה ישראלית זו ולא ייכנסו לאזור החיץ הזה.

המדובר בשטח המשתרע מדרום רמת הגולן עד לחרמון ששטחו 235 קמ"ר. קו ההפרדה ממוקם ממזרח לגבול ישראל במרחק שנע בין עשרות מטרים באזור קניון נחל רוקד בדרום הגולן ועד ל-6 קילומטרים בצפון הגולן ו-10 קילומטרים בחרמון.
עמדה ישראלית זו נוגדת את עמדותיהן של מוסקבה ודמשק אשר קבעו כי מטרת ההתקפה הרוסית-בדרום סוריה היא להחזיר לשליטת אסד את כל אזורי הגבול הסוריים.
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר, ביום א' בפתח ישיבת הממשלה: 'נמשיך להגן על גבולותינו. נמשיך להעניק סיוע הומניטרי, אך לא נאפשר כניסה לשטחנו. אני עומד בקשר רצוף מול הקרמלין והבית הלבן בעניין זה.'

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “צה"ל פרס לאורך גבול רמת הגולן סוריה יחידות שריון, טילים וארטילריה. מעביר כוחות לרמת הגולן

 • יול 1, 2018 @ 16:16 at 16:16
  Permalink

  הם יעמידו את ממשלת ישראל ואת צה"ל במבחן ואין לנו שום דרך אחרת חוץ ממלחמה יזומה ואפילו נגד רוסיה וחייבים לעשות רצועת בטחון בתוך שטח סוריה!!!!
  ארדוגאן הטורקי עשה את זה נגד הרצון של אמריקאים בצפון סוריה ונכנס לאפרין העיר של הכורדים והצליח בגדול!!!

  הפחד שלי הוא, אירופאים והשמאל הישראלי ידרשו הכנסת פליטים סוריים לישראל ונתניהו הוא איש חלש וזה יהיה התחלת הסוף שלנו!!!!
  אלוהים שישמור על מדינת ישראל!!! אמן!!!

 • יול 3, 2018 @ 16:06 at 16:06
  Permalink

  אם ישראל לא מתכוונת לקחת נתח מהגולן הסורי אז למה לנו להקיז דם ילדינו? יש לבצע את המקסימום לגרור את המצב להקזת דם סורי, ולתת למורדים למשוך את זה כמה שיותר. איך לעשות זאת? על ידי איומים על מטוסים סורים ורוסיים, הפגזות תשתיות צבאיות שיעיות, העברת אמל"ח ומודיעין למורדים, תרופות ומזון, הגדרת איזורים אסורים לטיסה, נעילת מכ"ם על כל כלי טיס והפלתו או לפחות להסטתו. וכמובן, מינוף דיפלומטי !!!!!

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות