צה"ל תוקף במבצע 'עד עלות השחר' את הג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה. הכריז 'על מצב מיוחד בעורף'. מתגבר את כוחותיו בעוטף עזה

הדרגים המדיניים והצבאיים בישראל החליטו, ביום שישי 5.8, להפסיק את מדיניות האיפוק מול הג'יהאד האיסלמי ויצאו למבצע צבאי  ברצועה הנושא את השם 'עד עלות השחר'.
מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו, ביום שישי אחה"צ שורה של יעדי טרור של הג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה. דובר צה"ל ודיע על "מצב מיוחד בעורף", ובמקביל תושבי עוטף עזה הונחו להישאר בקרבת מרחבים מוגנים.
במבצע צה"ל מקפיד לתקוף רק יעדים של הארגון, כמו גם חוליית טרור, וזאת כדי להשאיר את חמאס מחוץ לתמונה. 'מוצו הנסיונות לגרום לג'יהאד האיסלאמי לרדת מהעץ בערוצים מדיניים, ולכן ישראל יזמה מהלך התקפי נגד ארגון הטרור', אמרו גורמים ביטחוניים.
עוד קודם לכן, החליטו בצה"ל לעבות את סוללות כיפת ברזל בעוטף עזה. כוחות שריון נוספים מתגברים צוותי קרב בקרבת הגבול. ההחלטה על הצעדים התקבלה לאחר הערכת מצב במפקדת פיקוד הדרום בבאר שבע, בהשתתפות הרמטכ"ל אביב כוכבי, שנמצא כעת בקריה ואישר תוכניות לגזרת עזה.
בג'יהאד האיסלמי הגיבו על גל התקיפות ואמרו כי 'האויב מתחיל במלחמה נגד העם שלנו, ועל כולנו חלה החובה להגן על עצמנו ועל עמנו. לא נאפשר לאויב להעביר את המדיניות שלו שמטרתה להיפתר מההתנגדות ומהעמידה האיתנה הלאומית'.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות