צה"ל תקף בטילי קרקע-קרקע את הדרך הראשית מסוריה ללבנון באזור א-דימאס מערבית לדמשק ובסיסים של חיזבאללה. לפחות 5 אנשי מליציות שיעיות וחיזבאללה הרוגים

צה"ל הנחית, בשבת לפנה"צ 30.10, מטח של טילי קרקע-קרקע על הדרך הראשית מדמשק ללבנון, ובסיסים שך חיזבאללה באזור דימאס  מערבית לבירה הסורית.
זו פעם ראשונה שצה"ל תוקף בטילי קרקע-קרקע את אזור דמשק.

בכיר בצבא הסורי מסר, כי בשבת בשעה 11:17 דקות שיגר האויב הישראלי מטח טילי קרקע-קרקע על מטרות בפרברי דמשק. מערכות ההגנה הסוריות הופעלו ויירטו חלק מהטילים. לפי הדובר הסורי לפחות שני חיילים סוריים נפצעו ונגרם נזק לרכוש.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: מדובר בתקיפה ישראלית יוצא דופן בה נראה כי צה"ל השתמש בפעם הראשונה בסוריה בטילי קרקע-קרקע מדויקים, כדי להבטיח פגיעה ישירה במטרות.
אפשר וצריך להניח כי צורת תקיפה זו של מטרות איראניות ושל חיזבאללה באזור דמשק, באה לאחר פגישתם בסוצ'י של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, וראש ממשלת ישראל נפתלי בנט, ב-22 לאוקטובר.
הנושא העיקרי של השיחה היה ההתקפות הישראליות בסוריה. פוטין הביע דאגה עמוקה שבתוכה הייתה כלולה אזהרה רוסית, כי מוסקבה לא תקבל יותר תקיפות ישראליות אוויריות שיזעזעו את ממשל נשיא סוריה בשאר אסד.  כמו כן פוטין דרש שישראל תקדים את הזמן בו היא מוסרת למפקדת הצבא הרוסי בסוריה, כי עומדת להתרחש תקיפה ישראלית.
זו יכולה להיות הסיבה שמעתה צה"ל תוקף באזור דמשק באמצעות טילי קרקע-קרקע מדויקים ולא באמצעות מטוסים.   

Print Friendly, PDF & Email