צה"ל: 5 בני המשפחה הפלסטינית שנהרגו בבית חנון, נפגעו מהתפוצצות של מחבלים שנשאו כמויות גדולות של חומרי נפץ.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: מקורות צבאיים אמרו ביום ב' 28.4 בערב, כי האם הפלסטינית ו-4 ילדיה הקטנים שנהרגו ביום ב' בקרבות ליד בית חנון, לא נהרגו מפגז של צה"ל, אלא מפגיעה של חיל האוויר במחבלים שנשאו אתם כמויות גדולות של חומרי נפץ. המחבלים התפוצצו ליד בית המשפחה הפלסטינית והרגו אותם. המקורות הצבאיים לא אמרו, לשם מה נשאו המחבלים כמויות גדולות כאלה של חומר נפץ, ובאם מדובר במחבלים מתאבדים שעמדו לתקוף את כוחות צה"ל הפועלים בשטח. אם אכן זו הייתה מטרת המחבלים, זו תהייה הפעם הראשונה שהחמס עמד להפעיל ב-2008, מחבלים מתאבדים בשדה הקרב.
קודם לכן דיווחנו: בתגובה לפעולת כוחות צה"ל, ביום ב' 28.4 בבוקר, באזור התעשייה ארז, מול בית חנון, ולהריגתם של 8 פלסטינים, מהם 4 ילדים ואמם, פתחו הפלסטינים בהפגזה לאורך כל גדר המערכת בעוטף עזה. החמס חידש את ירי הטילים, וקורא לכל הפלגים הפלסטינים להגיב בצורה קשה. בכך החמס מוטט את השיחות על הפסקת אש בעזה. מד"א העלה את רמת הכוננות ביישובי עוטף עזה.
המקורות של תיקדבקה מציינים כי ביום ב' עמדו נציגי הארגונים הפלסטינים לצאת לקהיר לדון בתנאי הפסקת האש. המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי חלק מפעולות צה"ל נערכו באזור התעשייה ארז, מחשש כי שם ישנן חוליות מחבלים שחדרו לאזור ומתכוננות להגיע לישובים סמוכים ולבצע פיגועים. הפלסטינים תקפו את כוחות צה"ל בטילי נ"ט ובהפגזת מרגמות. 2 חיילי צה"ל נפצעו קל. 18 טילי קסאם נורו על שדרות ודרום אשקלון. יש נזקים וכמה נפגעי חרדה. במרגמות הופגזו נתיב העשרה, וכרם שלום. על נתיב העשרה נורו פגזים ממרגמות כבדות של 120 מ"מ.

Print Friendly, PDF & Email