צוללת גרעינית רוסית עם 200 ראשי חץ גרעיניים בדרך לסוריה

הצוללת הגרעינית, הגדולה בציי העולם 'דימטרי דונסקוי'– Dmitri Donskoy TK-208 המכונה בנאט"ו 'טייפון' Typhoon, נושאת אתה 20 טילים בינ-יבשתיים גרעיניים מדגם 'בולאבה' RSM-56 Bulava NATO code SS-N-30, ו-200 ראשי חץ גרעיניים, נמצאת דרכה לים התיכון. הצוללת תוצב מול חופי סוריה, כך מדווחים בלעדית המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה.
כל טיל בינ-יבשתי שבצוללת זו נושא אתו בין 6 ל-10 ראשי חץ גרעיניים מתפצלים
עוד מדווחים המקורות שלנו, כי הצוללת הגרעינית יצאה את בסיסה בים הצפוני בדרכה לסוריה ב-4 לספטמבר כשהיא מלווה בשתי אוניות ללוחמה נגד צוללות.
כאשר הצוללת ואוניות המלחמה הרוסיות יגיעו לסוריה ב-10 הימים הבאים, תגיע ההערכות הצבאית הרוסית בסוריה לשיאה.
החלטתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין להציב כוח גרעיני מול חופי סוריה הופכת  את המעורבות הצבאית הרוסית בסוריה, ממבצע להצלתו ולחיזוק נשיא סוריה בשאר אסד, למבצע צבאי רוסי הלוקח בחשבון התנגשות צבאית בין כוחות אוויר וצי רוסיים לבין כוחות אמריקנים במזרח התיכון.
שר החוץ האמריקני ג'ון קארי רמז על אפשרות כזו כאשר  התקשר, במוצאי שבת 5.9, אל שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, כדי להביע את דאגתה של וושינגטון מהידיעות כי כוחות צבא רוסיים החלו להגיע לסוריה, וכי מוסקבה נמצאת בעיצומן של הכנות להביא כוחות נוספים.
בהודעה רשמית של הסטייט דפרטמנט נאמר, כי קארי  אמר ללברוב, 'כי אם ידיעות אלה מדויקות הפעולות האלה תבאנה לאסקלציה במלחמה, לאובדן נוסף של חיי אנשים חפים משפע, התגברות בזרם הפליטים, ולסכנה של עימות (בין הצבא הרוסי) לפעולות הקואליציה נגד ISIS בסוריה'. ציטוט המקור:The secretary made clear that if such reports were accurate, these actions could further escalate the conflict, lead to greater loss of innocent life, increase refugee flows and risk confrontation with the anti-ISIL coalition operating in Syria.
חיל האוויר האמריקני עומד בראש פעולות הקואליציה נגד ISIS.
המקורות של תיקדבקה בוושינגטון ובמוסקבה מדווחים, כי הבאת הכוח הגרעיני הרוסי לים התיכון מול סוריה, הוא איתות רוסי ברור, כי הקרמלין לא יאפשר לוושינגטון להתערב בפעולות הכוחות הרוסיים בסוריה, ועד איזה מרחק פוטין מוכן ללכת, כדי להבטיח את עצמאות הפעולה של הכוחות הרוסיים הזורמים עתה לסוריה.
קודם לכן התקיימו מגעים בין וושינגטון ומוסקבה לבדוק את האפשרות כי הכוחות האמריקנים המוצבים בטורקיה ועיראק, והכוחות הרוסיים בסוריה ישתפו ביניהם פעולה במלחמה ב-ISIS. השיחות האלה נכשלו.
בגיליון מס' 678 של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW שייצא לאור ביום ו' 11.9, נביא את הפרטים המלאים והבלעדיים של ההיערכות הצבאית הרוסית בסוריה, פרטים על המבצעים הצבאיים בהם כוחות אלה עומדים לקחת חלק,  ועל התיאום הצבאי הרוסי-איראני בסוריה, ועל משמעות  הצעדים הצבאיים הרוסיים על ארצות המזרח התיכון-במיוחד על ישראל.     
 

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות