ציי ארה"ב וישראל בתרגיל שנועד לחסום את דרכן של אוניות מלחמה איראניות למפרץ עקבה. איראן ניסתה בהצלחה מערכת חדשה ליירוט טילי שיוט

צבאות ארצות הברית, ישראל, ואיראן בנפרד קיימו השבוע תרגילים צבאיים שנועדו לקדם  עימות צבאי בין ארצות הברית, ישראל ואיראן, במקרה ששיחות הגרעין בין ארה"ב ואיראן ייכשלו.
בפעם הראשונה אי פעם  תרגלו אוניות מלחמה של צי פיקוד מרכז האמריקני The US Naval Forces Central Command-NAVCENT, תרגיל ימי בים האדום.  סיירת הטילים המונחים האמריקנית 'מונטריי' guided-missile cruiser USS Monterey , ביחד עם קורבטת טילים, ושתי ספינות טילים של הצי הישראלי, ערכו תרגיל שנועד לבדוק את האפשרויות של חסימת מפרץ עקבה מפני חדירה של אוניות מלחמה איראניות. האוניות המתרגלות נעזרו במטוסי 'פוסידון' אמריקנים P-8A Poseidon maritime patrol aircraft.
ראוי לציין, כי ציים נוספים הנמצאים באזור, כמו הצי המצרי והסעודי, לא השתתפו בתרגיל הזה.
האפשרות של חדירת אוניות מלחמה איראניות למפרץ עקבה  מהווה איום על דרום ישראל ובייחוד על אילת ועל מתקני הנפט שבה, ועל ירדן והכוחות האמריקנים הנמצאים שם. איום על הכוחות האמריקנים בירדן, שהקשר הימי היחיד העומד לרשותם הוא נמל עקבה, מאיים גם על הכוחות האמריקנים בסוריה ובעיראק.  המטרה המרכזית של ציי ארצות הברית וישראל, היא להשאיר את מפרץ עקבה נקי מכל נוכחות צבאית איראנית.
במקביל, ביום שלישי 31.8, ביצעו כוחות ההגנה האווירית בצבא איראן ניסוי מוצלח במערכת טילי יירוט חדשה מרסד Mersad 16.
לפי סגן מפקד ההגנה האווירית האיראנית הגנרל מוחמד חושאקאיב General Mohammad Khoshqalb, המערכת הזו מסוגלת ליירט כמה טילי שיוט בעת ובעונה כאשר אלה טסים במהירויות וגבהים שונים. הגנרל האיראני אמר, כי מערכת הטילים החדשה מצטיינת במהירות פעולתה וביכולתה להבחין במטרות האויב הרחק מגבולות איראן, ולהעביר מידע זה למרכזי המידע של ההגנה האווירית האיראנית.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות