צילומי לוויין מראים כי צפון קוריאה השלימה בניית אגף לייצור דלק מוצק לטילים גרעיניים

צילומי לוויין שפורסמו, ביום א' 1.7 בארצות הברית מראים, כי צפון קוריאה השלימה באחרונה בניית אגף לייצור דלק מוצק לטילים גרעיניים. האגף הוא חלק ממפעלים כימיים בעיר הצפון קוריאנית השנייה בגודלה האמאונג Hamhung, הנמצאת בדרום המדינה.
בשנה שעברה פרסמה צפון קוריאה תצלום של תמונה בה נראה מנהיגה קים ג'ונג-און סוקר שרטוטים של אגפי המפעל החדשים, כחלק ממערכת התעמולה שפיונגיאנג ניהלה להוכיח שיש בידיה טילים גרעיניים בעלי דלק מוצק.
הפרסום בארה"ב הוא חלק ממערכת תעמולה שנועה להראות כי הנשיא דונלד טראמפ נכשל בוועידת הפסגה שלו בסינגפור, ובעוד שהוא הכריז כי שליט צפון קוריאה התחייב להתפרק מנשקו הגרעיני והטילים הבליסטיים שברשותו, הרי קים ג'ונג-און ממשיך בפיתוח התוכנית הגרעינית שלו כמקודם.  לפי כמה ימים הודלף לעיתונות האמריקנית דו"ח שהוצג כשייך לסוכנויות המודיעין האמריקניות לפיו אין לקים ג'ונג-און כוונה להתפרק מהנשק הגרעיני.
תיקדבקה: הפרסומים המכוונים האלה אינם רציניים. איש לא מכחיש כי לצפון קוריאה יש מתקנים גרעיניים ומפעלים לייצור טילים שעדיין פועלים. מאחר והמו"מ על התחלת פירוק תכניות הגרעין והטילים בין ארצות הברית וצפון קוריאה רק יתחיל בימים הקרובים כאשר לפיונגיאנג יגיע שר החוץ האמריקני מייק פומפיו, עדיין מוקדם לומר באם וועידת הפסגה בסינגפור  הצליחה או נכשלה.
חוגים המקורבים לממשל טראמפ אמרו בימים האחרונים, כי הם מעריכים כי ייקח לפחות שנה עד אשר פירוק הנשק הגרעיני הצפון קוריאני יתחיל.

Print Friendly, PDF & Email