ציניות לשמה: הרמטכ"ל העניק אות הצטיינות לאוגדת עזה. 'אין לצה"ל את הפריווילגיה להתעייף'

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט העניק, ביום ד' 10.10, אות הערכה לאוגדת עזה על תרומתה לחיזוק עוצמתו של צה"ל וביטחון המדינה. איזנקוט אמר, כי 'במהלך חצי השנה האחרונה התמודדתם עם התקפות טרור, ניסיונות להפרת ריבונות ופעילות טרור מגוונת במסווה של הפרות סדר אזרחיות – בשילוב של נשים, ילדים ובוגרים'. 'לנו כצה"ל אין את הפריווילגיה להתעייף', סיים הרמט"כל את דבריו.
תיקדבקה: דבריו של הרמטכ"ל עומדים בסתירה לדברי סגן הרמטכ"ל האלוף אביב כוכבי שאמר, ביום שלישי 9.10,  בטקס לזכרם של חללי חטיבת גבעתי, בדברו על המצב הביטחוני בו נמצאים ישראל וצה"ל היום, כי 'המציאות משתנה בקצב מסחרר, והיעדר משילות לאורך מרבית הגבולות וחוסר יציבות נמצאים על סף מדינת ישראל מצפון, מדרום ובמרכז.'
בכך מתח סגן הרמטכ"ל ביקורת מרומזת על מדיניות הביטחון של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, והרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט.
דבריו של האלוף כוכבי גם מנוגדים והפוכים מדברי ראש הממשלה נתניהו שנאמרו בערך באותו זמן בירושלים.
נתניהו אמר, כי הוא ער לביקורת עליו לגבי המתרחש בעוטף עזה, אולם הוא מעדיף להגיע להסדר עם החמאס מאשר ללכת למלחמה. כלומר, נתניהו לא רק נערך להמשיך במדיניות ההתעלמות והפסיביות שלו ושל הרמטכ"ל גדי איזנקוט, מהמלחמה היומיומית המתנהלת עתה בעוטף עזה, אלא הוא מאותת לחמאס כי אתם יכולים להמשיך בהחרפת התקפותיכם על חיילי צה"ל ועל תושבי עוטף עזה, אבל את הסובלנות והאיפוק שלי לא תצליחו לשבור.
זה שחיילי צה"ל עומדים תחת מטר של מטעני חבלה ורימוני יד, ותושבי עוטף עזה נמצאים תחת מטר של צרורות בלוני תבערה ונפץ, ואיום של בלונים עם חומרים כימיים, וזה שיש כבר סימנים כי טרור הבלונים עומד לעבור לירושלים, יהודה ושומרון, רק מגבירים יותר את נחישותם של ראש הממשלה ושל הרמטכ"ל, המורה לכלי הטייס של חיל האוויר לירות 'סמוך' לחוליות משגרי הבלונים,  להמשיך בדרך של חיפוש 'הסדרה' ברצועה, שאיננה תלויה בשום גורם ישראלי, אלא במצרים, החמאס והרשות הפלסטינית.
חלוקת אות ההצטיינות לאוגדת עזה, היא בבחינת מהלך ציני, שנועד לנסות ולהעלות את מוראל הקצינים והחיילים באוגדה הנמצאים בימים אלה בשפל המדרגה.
הם פשוט עייפים, לא מהחמאס, אלא מ'חצי המלחמה' והפסיביות שנתניהו ואיזנקוט כפו עליהם.
שום טקסים ואותות הצטיינות לא ימחקו עובדה זו!

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות