צי ארצות הברית הציב את כוח התקיפה הימי בראשות נושאת המטוסים טרומן USS Truman מול חופי סוריה

צי ארצות הברית הציב, בימים האחרונים ( 10 ביוני), את כוח התקיפה ימי טרומן The US Navy’s airborne U.S.S. Harry S. Truman strike group, בראשות נושאת המטוסים טרומן מול חופי סוריה. כוח התקיפה ימי טרומן הגיע למזרח הים התיכון בסוף השבוע האחרון.
זה היה הכוח ממנו הונחתה המתקפה האמריקנית, בריטית צרפתית, על מטרות של צבא סוריה ב-14 לאפריל, לאחר התקפת הנשק הכימי של הצבא הסורי באזור דומא במזרח דמשק.
בהודעת מפקדת הצי האמריקני עליה חתום מפקד כוח המשימה תת-אדמירל יוג'ין בלייק  Rear Admiral Eugene Black נאמר, כי הצבת הכוח הזה 'שולחת איתות ברור לכל שותפינו ( במלחמה בסוריה) לגבי ההתחייבות ( של ארה"ב ), לשמור על השלום ועל הביטחון באזור, ובכל מקום אחר בו קיים איום של טרור.' . This sends a powerful signal to our partners that we are committed to maintaining peace and security in the region and everywhere that there is a threat of terrorism.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הצבת כוח התקיפה האמריקני מול סוריה, באה לאחר שהתגברו החששות בוושינגטון מפני תיאום רוסי-איראני-סורי-חיזבאללה, בתנועת כוחותיהם בסוריה, תנועה המהווה איום על הבסיסים הצבאיים האמריקניים בסוריה, ובייחוד באזור אל טאנף Al-Tanf בדרום-מזרח סוריה במפגש הגבולות בין סוריה, ירדן, ועיראק.  בוושינגטון חושיים מפני פעולה של כוחות אלה נגד כוחות המורדים הסורים בהם תומכים האמריקנים גם בצפון, מזרח ודרום סוריה, לאורך גבולות סוריה עם עיראק, ירדן וישראל.
הגיליון החדש של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW, מס' 805, היוצא לאור ביום שישי 15.6, יביא דיווח מיוחד על תנועת כוחות צבאיים אלה, על משמעותם, ועל הקשר שיש להם עם הדברים האחרונים של הנשיא דונלד טראמפ במסיבת העיתונאים שערך לאחר מפגש הפסגה שלו עם מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג-און ב-12 ביוני, כי הוא רואה שינויים בהתנהגותה של איראן, ביחוד כלפי המזרח התיכון. 
הקישו כאן לחתימה על השבועון (היוצא בשפה האנגלית).

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “צי ארצות הברית הציב את כוח התקיפה הימי בראשות נושאת המטוסים טרומן USS Truman מול חופי סוריה

  • יונ 12, 2018 @ 19:30 at 19:30
    Permalink

    מלחמה כבר אמרנו?!?!?!

Comments are closed.