צלפי החמס הפעילו את רובה הצלפים האיראני סאייד-2-Sayad

גם לאחר תקרית האש החמורה, ביום ד' 24.12, בדרום הרצועה, בה נפצע חייל צה''ל קשה מאש  צלפים של החמאס, וצה''ל נאלץ להפעיל טנקים ומסוקי קרב, כדי להביא לשיתוק מקורות האש של החמאס, ממשיכים צה''ל ומערכת הביטחון במדיניות האווילית שלהם לפיה 'החמאס איננו מעוניין בהסלמה'. את הקו הזה מוליכים בעיקר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הרמטכ"לים היוצאים והנכנסים בני גנץ, וגדי אייזנקוט, ומתאם הפעולות המדיניות במערכת הביטחון אלוף (במיל.) עמוס גלעד.
כבר ביום ו' 19.12,  כאשר מהרצועה נורה טיל לעבר במועצה המקומית אשכול, מיהר שר הביטחון יעלון לומר, כי הטיל נורה על ידי 'לוחמי ג'יהאד עולמי' ( מלבד בישראל, לא קיים מושג כזה בתנועות הטרור), וכי החמאס עצר את היורים. השר התעלם בכוונה  מהדיווח הבלעדי של  המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה, לפיו אירוע  זה איננו מקרי, וכי מעתה ילך ויגבר ירי הטילים מהרצועה לעבר עוטף עזה, ומטרות אחרות בדרום ישראל, כאשר הוא מתבצע על-ידי גורמים אלמוניים, אשר אינם אלא הזרוע הצבאית של החמאס.
הסיבה: החמאס קיבל על עצמו, לאחר שמשלחת צבאית שלו ביקרה בטהרן, לציית לקו שיכתיבו לו טהרן, דמשק, וחיזבאללה, ובכך הפך לחלק מהחזית הפרו-איראנית המתהדקת מסביב לישראל בצפונה ודרומה של ישראל. קו זה מוכתב ומתואם על ידי הגנרל קאסם סוליימני, מפקדם של גדודי אל קודס האיראניים.
יעלון התעלם גם מהתיאורים המפורטים שהשמיעו באוזניו כמה תושבים של יישוביי עוטף עזה, לפיהם הם רואים במו עיניהם את אנשי החמאס עוסקים בעבודות עפר נרחבות קרוב מאוד לגדר המערכת, וכי עבודות אלה כרוכות בפיצוצים.  במלים אחרות, החמאס בונה מחדש את המוצבים ומנהרות התקיפה שלו לאורך הגבול עם ישראל.
גם בתקרית ירי הטיל, וגם בתקרית בה נפצע חייל צה''ל, הייתה הצמרת הביטחונית הישראלית  מוכנה להסתפק 'בהסברי' החמאס, כי משגרי הטיל, והצלף שפגע בחייל צה''ל, לא היו בכלל אנשי חמאס, וכי עתה בודקים מי עמד מאחורי הפתיחה באש מהרצועה.
בתקרית בה נפצע חייל צה''ל אין צורך בהסברים מהחמאס. צלפי החמאס הפעילו ביום ד' את רובה הצלפים שהם קבלו באחרונה מאיראן, הנקרא סאייד-2-Sayad, שיש לו טווח של כ-1.5 ק''מ. המדובר ברובה צלפים המיוצר על משמרות המהפכה, לאחר שקבלו רישיון מאוסטריה לייצר את רובה הצלפים האוסטרי Steyr HS.50 rifle.
אבל מאחר ובצה''ל ומתעלמים מכך נוצר מצב בו עמדת מערכת הביטחון הישראלית דומה מאוד לעמדתם של ראשי מערכת השלטון בצרפת אשר אינם מוכנים לראות בפיגועי הדריסה ההמוניים במרכזי הערים הצרפתיות, והירי על מוסדות יהודיים, המתרחשים השבוע בצרפת 'מעשי טרור'-אלא פעולות של 'מופרעים'.   
העמדת הפנים הזו של הצמרת הביטחונית, אשר יסודה ברצון לערב את קהיר בהבטחת הביטחון לאורך גבולה הדרומי של ישראל, תביא בעקבותיה תוצאה וודאית של  התדרדרות נוספת במצב.
בשבת 20.12, הגיב החמאס על הפצצה הישראלית בתגובה לירי הטיל על חבל אשכול. החמאס אמר, 'ישראל משחקת באש', וכי כל הפסקת האש שהושגה במצבע 'צוק איתן' עומדת בסכנה. החמאס הוסיף ואמר, כי הוא שומר לעצמו את הזכות להגיב על ההתקפות הישראליות.
חמישה ימים לאחר מכן ביום ד' 24.12, חזר החמאס על אותה אזהרה.
במלים אחרות, בצה''ל רוצים לשמוע מה שנוח להם, ולא מה שחמאס אומר ומבצע בשטח. 
במצב כזה, אין שום ערך להכרזות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, והרמטכ''ל רב אלוף בני גנץ, כי נגיב בעוצמה, וכי צה''ל ערוך ומוכן לכל התפתחות.
עובדה שלא!

 

 

Print Friendly, PDF & Email