צעד רוסי נוסף להגביל את תקיפות חיל האוויר הישראלי בסוריה. כוחות של המשטרה הצבאית הרוסית הוצבו באזור המכולות של נמל לטקיה

יומיים בלבד מאז שמשרד ההגנה במוסקבה הודיע, ביום ב' 24.1, כי חיילות האוויר הרוסיים והסורים החלו  במה שהוגדר 'משימת פטרול משותפת' a joint air patrol mission, לאורך גבול סוריה ורמת הגולן, מדווחים כלי תקשורת רוסיים וסוריים, ביום ד' 26.1, כי צבא רוסיה בסוריה, הציב בנמל לטקיה בצפון סוריה כוחות של המשטרה הצבאית הרוסית.
הבסיס של הכוחות האלה הוא באזור המכולות של הנמל, משם הכוחות ייצאו לסיורים בשטח הנמל כולו. כוחות המשטרה הצבאית הרוסית הם כוחות מיוחדים.
כלי תקשורת רוסיים פרסמו ביום ד' באורח לא שגרתי תמונות של הכוח הרוסי באזור המכולות בנמל.
אזור המכולות של נמל לטקיה הותקף על ידי חיל האוויר הישראליים פעמיים במשך חודש דצמבר 2012, פעם אחת ב-7 בדצמבר, ואילו פעם בשנייה ב-27 לדצמבר והאיראנים משתמשים בו להעברת מערכות נשק מתקדמות לחיזבאללה.
בהודעת משרד ההגנה הרוסי נאמר, כי הכוחות שהוצבו בנמל לטקיה יקיימו סיורים בנמל 'מסביב לשעון',  round-the-clock patrolling of the seaport of Latakia, וכי הכוחות יהיו מצוידים בכלי רכב משוריינים  מהדגמים 'פאטרול' ו'טיגר', Patrul and Tigr.    
עם הצבת הכוחות המיוחדים הרוסיים בנמל לטקיה, והתחלת משימות הפטרול המשותפות הרוסיות-סוריות לאורך גבול רמת הגולן ודרום סוריה, השלימו הרוסים הקמת קוו הגנה נגד תקיפות אוויר ישראליות המשתרעמבבסיס התעופה הרוסי המיימים Hmeymim Air Base, שליד לטקיה ועד לדרום רמת הגולן.
ההערכה היא,  שמוסקבה רוצה לספק באמצעות פעולה כזו תשובה רוסית לסורים מדוע הם לא מפעילים את טילי ה-S-300 וה-S-400 נגד המטוסים הישראליים התוקפים בסוריה.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי כמו שמוסקבה לא הודיעה מראש לישראל, או לחיל האוויר הישראלי על הפטרולים המשותפים לה ולחיל האוויר הסורי באמצעות המנגנון המשותף לשתי המדינות לתיאום טיסות והתקיפות הישראליות מעל סוריה, כך היא לא הודיעה על הצבת הכוחות הרוסיים בנמל לטקיה.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות