יהודה בינטמן בן 25, אבל לתינוק בן תשעה חודשים, משבי שומרון נרצח על ידי מחבלים בפיגוע ירי ליד חומש
עשרה כדורים שנורו מהמארב ביציאה מהישוב חומש, ביום חמישי 16.12 בערב, ופגעו במכונית בה נסעו ארבעה צעירים ישראלים, רצחו את יהודה בינטמן בן 25, אב לתינוק בן תשעה חודשים, משבי שומרון, ופצעו עוד שני ישראליים, אחד בינוני ואחד קל.
במאמץ ללכוד את המחבלים הזניק צה"ל למקום הפיגוע שלושה גדודים וכוחות מיוחדים. ההנחה היא שמדובר בשני מחבלים פלסטינים שנמלטו אל צפון השומרון. המצוד אחריהם נמשך.
נהג המכונית אביה אנטמן סיפר כי לאחר ששמע את צרור היריות פוגע במכונית הוא לחץ על דוושת הגז במטרה להגיע מהר ככל האפשר לשבי שומרון, שם הוא חבר לכוחות ההצלה וצה"ל.  

קודם לכן דיווחנו:

צעיר ישראלי בשנות ה-20 לחייו נרצח, בערב יום חמישי 16.12,  בפיגוע ירי סמוך למאחז חומש שבצפון השומרון. שני צעירים נוספים ששהו עמו ברכב נפצעו מהירי, אחד מהם במצב בינוני, והשני במצב קל. השלושה פונו לבית החולים בילינסון בפתח תקוה, אך מותו של אחד מהם נקבע בדרך לשם.
כוחות צה"ל פתחו בסריקות כדי לאתר את נקודת הירי המדויקת. נבדק חשד שהירי בוצע מרכב חולף או מהמארב.
כוחות צה"ל גדולים שהוזעקו למקום מבצעים סריקות במרחב, וכן חסימות בדרכים המובילות לכפרים הסמוכים. במצוד אחר חוליית הירי שותפים גם גורמים בשב"כ.
השלושה נורו כשיצאו מהמאחז עם רכבם. בצה"ל אומרים כי נקודת המפגש של הפצועים עם הכוחות הייתה בחומש שם  הם טופלו ופונו בהמשך.
ממגן דוד אדום נמסר' כי הדיווח על הירי התקבל סמוך לשעה 19:30. שלושת הפצועים הגיעו לשער האחורי של ההתנחלות שבי שומרון, וחובשים ופרמדיקים של מד"א, בסיוע כוח רפואה של צה"ל, טיפלו בהם. השלושה פונו בהמשך לבית החולים 'בילינסון' בפתח תקווה, אולם כאמור הפצוע אנוש נפטר בדרך.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות