צפון קוריאה לא הציגה במצעד צבאי טילים ביניבשתיים היכולים להגיע עד ארצות הברית. עדיין לא ערכה ניסוי גרעיני

המתיחות הצבאית בחצי האי קוריאה ירדה במקצת, בשבת 15.4 לפנות בוקר, כאשר הוברר, כי צפון קוריאה נמנעה מלהציג במצעד הצבאי הענקי שערכה בפיונגיאנג, טילים בין יבשתיים המסוגלים לאיים על ארצות הברית.
עד מסירת דברים אלה נמנע המשטר בפיונגיאנג מלערוך ניסוי גרעיני. אולם משקיפים צבאיים באסיה ובמערב מציינים, כי אין זאת אומרת כי ניסוי כזה לא ייערך במועד קרוב אחר.
במצעד שנערך לציון יום הולדתו ה-105 של מייסד הרפובליקה הצפון קוריאנית קים איל סונג Kim Il Sung, הוצגו לפני השליט הנוכחי בנו קים ג'ונג און Kim Jong Un כוח הטילים של צפון קוריאה, למעט הטילים מהדגמים KN-08 and KN-11 intercontinental ballistic missiles היכולים להגיע לחופה המזרחי של ארה"ב
במקומם הורכבו על משאיות הענק מכלי דלק ענקיים רמז לכך כי תוכנית הטילים הצפון קוריאנית שוקדת עתה על פיתוח דלק מוצק solid fuel לטילים, דבר שיאפשר את שיגורם ללא הכנות מוקדמות, ומבלי שלווינים יצליחו לגלות ולעקוב אחר ההכנות לשיגורם.
כמו כן הופיעו במצעד 4 דגמים של אב טיפוס של טילים ביניבשתיים שפיתוחם עדיין לא הסתיים.
לעומת זאת הוצגו במצעד טילים בליסטיים היכולים להיות משוגרים מצוללות. טילים אלה מאיימים על דרום קוריאה ויפן.
קשה מאוד לדעת באם ההפצצות האמריקניות בסוריה, ב-7.4, ובאפגניסטן  שם ארה"ב הטילה, ב-13.4, בפעם הראשונה בהיסטוריה הצבאית את 'אם כל הפצצות' GBU-43/B על מטרה של ISIS, שכנעו את שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און Kim Jong Un לסגת מתוכניותיו לערוך בשבת ניסוי גרעיני. גם בוושינגטון, טוקיו, סיאול, ובייחוד בפיונגיאנג ברור לכל, כי בסופו של דבר המשטר בצפון קוריאה יפתח טילים ביניבשתיים המסוגלים להגיע לארצות הברית, וגם יערוך ניסויים גרעיניים נוספים.
באותה מידה גם קשה מאוד להעריך אם ההנהגה הסינית בבייג'ון הצליחה למתן את קים ג'ונג און והשפיעה עליו שלא יערוך ניסוי גרעיני. הלחץ הסיני על פיונגיאנג היה מוגבל והסתכם בכך כי סין איימה להפסיק לספק פחם לצפון קוריאה באם תבצע ניסוי גרעיני. כמו כן פנו הסינים למוסקבה וביקשו מהנשיא פוטין להפעיל את השפעתו בפיונגיאנג כדי למנוע ניסוי כזה.
אין ספק, כי כבר מגעים אלה בין וושינגטון, בייג'ין ומוסקבה, היו הישג מרשים לקים ג'ונג און.
נשיאי שלושת המעצמות הגדולות והחזקות בעולם נאלצים לפנות אליו בבקשה שלא לפעול.    
לאחר שנים של הזנחה בטיפול בנושא, שליחת כספים ומצרכי מזון חיוניים שאפשרו למשטר בפיונגיאנג להמשיך להתקיים (בתקופת הנשיאים ג'ורג בוש וביל קלינטון) ולהמשיך בתוכניות הגרעין והטילים שלו, ניצבת ארצות הברית ובראשה הנשיא דולנד טראמפ ללא אופציות מדיניות כלפי פיונגיאנג.
האופציה היחידה שנשארה לנשיא טראמפ היא האופציה הצבאית.
אופציה זו פירושה מלחמה כוללת בין ארצות הברית, יפן, דרום קוריאה וצפון קוריאה.
מלבד פיונגיאנג אף מדינה אחת מכל שלוש המדינות האחרות איננה ערוכה ומוכנה להיכנס למלחמה בהיקף כזה.  
מומחים סיניים ויפנים לצפון קוריאה אומרים, כי ההפצצות האמריקנית בסוריה ובאפגניסטן, לא רק שלא השפיעו על  קים ג'ונג און, אלא השיגו מטרה הפוכה: עתה שליט צפון קוריאה משוכנע שהוא זקוק לנשק גרעיני ולטילים ביניבשתיים כדי להגיב על התקפה אמריקנית כזו באם תבוא.  

Print Friendly, PDF & Email

13 תגובות עבור “צפון קוריאה לא הציגה במצעד צבאי טילים ביניבשתיים היכולים להגיע עד ארצות הברית. עדיין לא ערכה ניסוי גרעיני

 • אפר 15, 2017 @ 9:14 at 9:14
  Permalink

  טראמפ הוכיח שהוא לא מפחד וזה יצר הרתעה, בסופו של יום גם המנהיג של צפון קוריאה שואל את עצמו מה זה יועיל לי הרי בסופו של דבר זה יביא לסוף שלטונו. בקיצר חזל"ש.

 • אפר 15, 2017 @ 10:00 at 10:00
  Permalink

  משוגע אחד זרק אבן לבאר ו 40 חכמים לא יכולים להוציא אותו!!!!
  טראמפ והיועצים שלו הכניסו את אמריקה למלכודת מוות ועכשיו יש להם רק 2 ברירות, או לברוח או מלחמת עולם וחורבן גדול, האם מישהו יכול להבין מה זה לברוח בשביל מישהו שיש לו אגו נפוח???
  1) יכול להיות הצוללות עם טילים גרעיניים של צפון קוריאה הם קרובים מאוד לחופי ארצות הברית, האם מישהו זוכר את פרל הארבור???
  2) אף אחד לא יודע איזה נשק יש לצפון קוריאה ומה סיפקו להם הסינים והרוסים????
  3) אני בטוח ליפן ודרום קוריאה יש להם את המערכות כמו חץ – שרביט קסמים וכיפת הברזל אבל השאלה באיזה כמות מדובר???? ואם צפון קוריאה ישתמש בסתם טילים בתחילת מלחמה כל הכמות של טילים נגד טילים שיש במחסנים יגמר ביומים ואחרכך הם יהיו חשופים לנשק גריעיני – כימי וביולוגי של צפון קוראה!!!!
  4) מלחמות לא מנצחים עם חיל אוויר, ואף אחד שלא יבנה על מטוסים אמריקאים שיעשו את עבודה ויגמרו את המלחמה!!!!
  5) אם המלחמה לא יגמר במהירות בזבנג וגמרנו וימשך זמן רב??? איראנים וכל המוסלמים יתעוררו למלחמה נגד אמריקאים, סעודיה תהיה המדינה הראשונה שתעלה באש- יש סיכוי טוב שהטורקים יהיו לסכין בגב של אמריקאים ואירופאים- והמוסלמים ישרפו את כל אירופה!!!
  6) ואחרון אחרון חביב, כל העולם יאשימו את ישראל והיהודים כי הם שלטו והשפיעו באמריקה והם גרמו לאסון עולמי!!!
  7) יתחיל מלחמת גוג ומגוג!!!!

  כמובן כל מה שכתבתי זה לדעתי בלבד הייתי רק שוטף כלים בצבא!!!!!

  • אפר 16, 2017 @ 4:40 at 4:40
   Permalink

   אתה ממש כנוע ומשוכנע מהשטויות שאתה כותב. הקם להרגך השכם להורגו. טראמפ בסופו של דבר יעזור לעולם להיות עולם טוב יותר. מלחמות הן בלתי נמנעות. גם ישראל תכנס למלחמה בקרוב מאוד עם איראן וחיזבאללה. למה? כי אין ברירה, לא יהיה לעולם שלום. תפשיר שרוולים ובוא להלחם עם הבנים שלך

   • אפר 17, 2017 @ 8:18 at 8:18
    Permalink

    אדון אורן!!!!
    תאמין לי שיש לך הרבה אוהבים כי עברת שטיפת מוח בהצלחה רבה ואתה פרי בשל כמו חומר ביד היוצר!!! יהודים -ערבים ורוב בני אדם בכל המדינות בעולם שטפו ושוטפים יום יום את המוח של אנשים בצורה שונה וכולם רוצים את אותו דבר!!!
    מלחמות וחורבן גדול בשביל עולם טוב יותר!!!!
    במילים אחרות, בתי קברות מלאים עם עשרות מיליוני הרוגים, רק בשביל שסוחרי נשק – מפעלי תרופות- קבלנים- ופוליטיקאים מושחתים יספרו את הכסף ויחלקו את השלל למקורבים!!!!
    ולא לשכוח, אחרי המלחמה הגדולה מי שימשיך לנהל את המדינות הם אותם אנשים שהפכו את העמים שלהם לעבדים ללא זכויות!!!!
    לדעתי בלבד,,,, צריך מנהיג כריזמתי אחד בלבד עם ***חזון*** שידליק את האור ויאחד את כולם סביב למטרה וכל העמים בעולם ילכו אחריו אל הטוב!!!!
    כי אחרת זה יהיה סוף העולם והסוף של כל האנושות!!!!

 • אפר 15, 2017 @ 14:03 at 14:03
  Permalink

  במאמר יש טעות .. צפון קוריאה מספקת פחם לסין ולא ההיפך..

 • אפר 15, 2017 @ 17:44 at 17:44
  Permalink

  מצתער לציין כי מחבר הכתבה לא מתמצא בחומר. סין קונה פחם בצפון קוריאה ולא מספקת אותו. הלחץ היה להפסיק לקנות פחם שזה מהווה סעיף הכנסה עקרי ביבוא צפון קוריאני.

 • אפר 15, 2017 @ 20:44 at 20:44
  Permalink

  כיוון שמדובר במדינה של אדם אחד במקום למשוך את כל העולם למלחמות מיותרות וסבל מתמשך צריך פשוט להעיף את קים לכל הרוחות אני משוכנע שהעם הקוראני רק יודה לטראמף

 • אפר 15, 2017 @ 20:47 at 20:47
  Permalink

  אין על שותף הכלים

 • אפר 15, 2017 @ 21:26 at 21:26
  Permalink

  האם ישוע קם לתחייה?

  מה זה הקישקושים האלה ?!
  אתר דבקה !!
  זה לא מתאים לכם !!

 • אפר 15, 2017 @ 22:43 at 22:43
  Permalink

  שוטף כלים
  אחד התגובות החכמות שקראתי בשנים האחרונות של טוקבק
  תמשיך להחכים אותנו
  כל טוב

 • אפר 16, 2017 @ 12:24 at 12:24
  Permalink

  כל כך פשוט

  טראמפ יחתוך את ראש הנחש והעם הקוריאני יודה לו, ומכיוון שמדובר במדינה גרעינית יפה שעה אחת קודם,

 • אפר 16, 2017 @ 17:22 at 17:22
  Permalink

  אתם טוענים שצבאות דרום קוריאה, ארה"ב ויפן- אינם ערוכים? וביחס אליהם הצפון קוריאנים כן ערוכים..? איזה שטויות, ובערימות… רק מלדמיין עימות צבאי תיאורטי בין צבא דרום קוריאה / יפן (בנפרד, ושלא בכלל נדבר על מה קורה שמחברים אותם ביחד) לבין צה"ל, אתם צריכים להוריד ראש ולסתום את הפה.. מדובר בשתי מדינות שהן מעצמות כלכליות, עם צבאות אדירים – אפילו היפני שלכאורה לא אמור להיות קיים בכלל. חייל האוויר של יפן גדול משמעותית מחיל האוויר הישראלי, ומכיל כלים מהחדשים ביותר שיש. מעבר לכך, הכל מיוצר גם ביפן- יכולת שישראל למשל יכולה כרגע רק לחלום עליה. חיל הים היפני הוא מהגדולים בעולם, איכותי מאוד, ומכיל את כל הטנולוגיות האחרונות. מיותר לציין שגם הוא MADE IN JAPAN . ליפן יש יכולות יירוט טילים מהמתקדמות בעולם. דרום קוריאה אף היא מעצמה צבאית, שמסוגלת בעזרת הכח התעשייתי והכלכלי שלה לתת לו תוספת כח משמעותית בפרק זמן קצר מאוד. צפון קוראיה יכולים להזיק בטווח המידי, בארטילריה וניסיון כיבוש יבשתיים. מעבר לכך? גם ללא עזרתה של ארה"ב צפון קוריאה תובס במלחמה מול יפן או דרום קוריאה.

 • אפר 22, 2017 @ 20:52 at 20:52
  Permalink

  תצבא צפון קוריאה הוא ביחה מהלכת המבוססת על כלי נשק מיושנים עד חלודים, חיל אויר עלוב וצבא אנושי מורעב עד מוות שמצייט לכל פקודה בגלל הצורך התמידי לקבל 3 ארוחות ביום ליום, לינה ביגוד חימום ורחצה ( זה לא דבר כל כך טריביאלי במדינה הזו) ומחסה וגם להשאיר את המשפחה בחיים . הדיקטטור הנקלה של מדינה זו שהיא מחנה הריכוז וההשמדה הכי גדולב עולם היום הוא בובה מטופשת שמנסה לשחק את המשחקים של קודמיו אבל נראה שעד כה המשחקים עבדו כביכוטל רק' בגללה רפיסות של הממשלים הקודמים. כעת נראה שמתמונ משתנה כי הוא כנראה מקבל איומים משמעותיים מסין שמפחדת פחד מוות מפלישה המונית של פליטים מצפון קוריאה והודעות דיפלומטיות שהמשחקיםה ידלותיים נגמרו.

Comments are closed.