צפון קוריאה: ביצענו בהצלחה ניסוי בפצצת מימן Hydrogen Bomb שיכולה להיות מורכבת על טילים בליסטיים בינ-יבשתיים

צפון קוריאה ערכה, ביום א' 3.9 לפנות בוקר, ניסוי גרעיני כך הודיעה ממשלת דרום קוריאה. אולם הידיעות על הפיצוץ הגרעיני הצפון קוריאני זרמו גם מצפון סין, שם נרשמה רעידת אדמה מלאכותיות  בעוצמה של 6.3 בסולם ריכטר  הפעם צופרי האזעקה לא יללו ביפן, אלא בצפון סין, שם התושבים נשלחו למצוא מחסה במקלטים. 
מקור רעידת האדמה היה ליד מתקן הניסויים הגרעיני הצפון קוריאני פאנגגי-רי Punggye-ri, הנמצא בצפון-מזרח המדינה.
זהו הניסוי הגרעיני מס' 6 של צפון קוריאה, והראשון בתקופת ממשלו של הנשיא דולנד טראמפ.
לפני ביצוע הניסוי הודיעו הצפון קוראיניים כי בניסוי הגרעיני הבא שלהם הם ינסו פצצה גרעינית בעלת כוח הרס גדול יותר מאשר הם ניסו אי פעם.
במקביל לניסוי הגרעיני הוצגו ביום א' בטלוויזיה הממלכתית בפיונגיאנג תמונות של המנהיג קים ג'ונג און  Kim Jong Un הסוקר פצצה שתוארה בשידורים כ'פצצת מימן' H-bomb, כאשר הקריינים מתפארים כי כל החלקים של הפצצה נוצרו והורכבו  במפעלים הגרעיניים של צפון קוריאה.
בשידורים לא נאמר באם הפצצה שפוצצה ביום א' בבוקר היא פצצת מימן, אולם פיונגיאנג לא השאירה מקום לספק כי כבר עלתה על הדרך לבנות פצצה כזו.
מאחר ולאף אחד משלושת הנשיאים של ארצות הברית, סין, רוסיה-טראמפ-פוטין- צ'י, וגם לא לראש ממשלת יפן האבה, יש תשובה לקים ג'ונג און, כולם מעמידים פנים, כאילו מדובר ברעידת אדמה שפשרה ומקורה עדיין לא ברורים, תוך כדי העלאת האפשרות כי מדובר בניסוי גרעיני.
בכך כמובן משחקים ראשי המעצמות לידיו של קים ג'ונג און  Kim Jong Un, השם אותם לצחוק כשהוא עושה את כל הדרך לשיגור הטילים או הניסוי הגרעיני הבא.
מאוחר יותר לקראת יום א' בצהרים, הודיעה צפון קוריאה, כי ניסתה בהצלחה פצצת מימן Hydrogen Bomb, שאפשר להרכיבה על טילים בליסטיים בינ-יבשתיים intercontinental ballistic missiles.  בכך שמה  פיונגיאנג קץ לכמה שעות של העמדת פנים מצד וושינגטון, מוסקבה, בייג'ין וטוקיו, אשר הגדירו את הפיצוץ הצפון-קוריאני 'כרעידת אדמה מלאכותית'

 

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “צפון קוריאה: ביצענו בהצלחה ניסוי בפצצת מימן Hydrogen Bomb שיכולה להיות מורכבת על טילים בליסטיים בינ-יבשתיים

 • ספט 3, 2017 @ 8:44 at 8:44
  Permalink

  איך מדינה מנותקת וענייה מצליחה להתקדם ככה???

 • ספט 3, 2017 @ 11:18 at 11:18
  Permalink

  שליט צפון קוריאה מלך! מבטיח ומקים מהיום בו נכנס להנהגה. למערב יש הרבה מה ללמוד לפני שמגיעים ליכולות שלו. חבל אבל מעורר כבוד.

 • ספט 3, 2017 @ 11:37 at 11:37
  Permalink

  התגובה האמריקאית תשפיע על כל העולם. טראמפ חייב "לתקוף" את הבעיה הזו בכל דרך. חיסולו הפיזי של קים זו אופציה ראויה. ויכולה לחסוך הרבה דם.

 • ספט 8, 2017 @ 10:31 at 10:31
  Permalink

  בסוף יתברר שכל הסיפור הוא תוכנית של הסינים כדי לקדם את מלחמת הסחר של טראמפ.האמריקאים יזדקקו לעזרת הסינים ובתמורה לא יוציאו לפועל את תוכניות טראמפ לניתוק הכלכלה וצימצום הסחר עם סין למינימום על ידי מיסוי והגבלות.

Comments are closed.