צפון קוריאה שיגרה שוב טיל לעבר יפן-בפעם השנייה פחות מחודש. הטיל עבר מרחק שהוא גדול יותר מהטווח בין צפון קוריאה והאי גואם Guam

צפון קוריאה שיגרה, ביום שישי 15.9, בפעם השנייה תוך פחות מחודש טיל בליסטי אשר טס מעל צפון יפן, כך הודיע המטה הכללי של צבא דרום קוריאה.  הטיל שוגר הפעם ממחוז סאנאן Sunan, בו נמצאת הבירה הצפון קוריאנית פיונגיאנג. בסיס השיגור נמצא ליד נמל התעופה הבינלאומי העיקרי של צפון קוריאה.
רק לפני פחות משבועיים, ב-3 לספטמבר, פוצצה צפון קוריאה פצצה גרעינית בעלת עוצמה חריגה שהוגדרה על ידה כפצצת מימן.
הטיל  ששוגר הגיע לגובה של 770 ק"מ וטס למרחק של 3,700 ק"מ עד שנפל בצפון האוקיינוס השקט והתפוצץ.
הפיקוד האמריקני באוקיינוס השקט US Pacific Command העריך, כי מדובר בטיל בליסטי לטווח בינוני intermediate-range ballistic missile, אולם מקורות ביפן סרבו לאשר את הדברים ואמרו כי הבדיקות שהם עורכים לגבי טיבו של הטיל נמשכות.  הודעה יפנית זו מצביעה על חוסר אמון של טוקיו בהודעות האמריקנית.
מקורות אחרים ביפן אמר, כי המודבר בטיל בליסטי ארוך טווח long-range ballistic missile, וכי הטיל עבר מרחק שהוא גדול יותר מהטווח בין צפון קוריאה והאי גואם Guam , שבו איים מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און Kim Jong-un כמה פעמים באחרונה לפגוע.
באי היפני הוקאידו Hoakkaido הופעלו צופרי האזעקה ותושבים ירדו למקלטים, כאשר הטיל עבר מעל האי.
בהפגנה מכוונת שהמטרה שלה להראות ששיגור טילים הוא עכשיו ענין בשגרה המריא 90 דקות מרגע שיגור הטיל מנמל התעופה הבינלאומי של פיונגיאנג מטוס נוסעים צפון קוריאני Air Koryo flight 151, שטס לבייג'ין. הטיסה הגיעה כבר ליעדה.
בתגובה לירי הטיל ביצע, ביום שישי, צבא דרום קוריאה תרגיל באש חיה שכלל שיגור של טיל, היכול לדברי המטה הכללי של סיאול לפגוע באזור  סאנאן Sunan בצפון קוריאה.
זמן קצר לפני שיגור הטיל דיבר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על המדיניות האמריקנית כלפי איראן 'המפרה את רוח הסכם הגרעין' אולם לא אמר דבר על פעולה אמריקנית כלשהי נגד טהרן.
כל מה שהיה לשר ההגנה האמריקני ג'ים מאטיס Jim Mattis, לומר על שיגור הטיל  הצפון קוראיני הוא שמדובר בפעולה חסרת אחריות 'ששלחה מיליוני יפנים אל המקלטים', put millions of Japanese in duck and cover.
שר החוץ האמריקני רקס טילרסון Rex Tillerson אמר, כי על סין ורוסיה לעשות יותר כדי לרסן את צפון קוריאה.

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “צפון קוריאה שיגרה שוב טיל לעבר יפן-בפעם השנייה פחות מחודש. הטיל עבר מרחק שהוא גדול יותר מהטווח בין צפון קוריאה והאי גואם Guam

 • ספט 15, 2017 @ 7:14 at 7:14
  Permalink

  עוד נתגעגע לאובמה. טראמפ מתגלה כחלש. אני מקווה שביבי יתעורר ויבין שטראמפ הוא סוס גוסס הכל פקה פקה

 • ספט 16, 2017 @ 5:25 at 5:25
  Permalink

  כמו עם אירן, פוטין אוהב את צפון קוריאה ואני לא אתפלה אם אין בצפון קוריאה מדענים רוסים
  ואם היה אפשר פוטין היה מוכר לצפון קוריאה כלי נשק ומערכות נגד טילים ונגד וגם מטוסים כמו שהוא מוכר לסוריה ואירן

  לסין בעיקרון לא איכפת למי יהיה פצצות גרעין כי אף אחד לא יעיז להתעסק איתה, היא מייצרת ומייצאת לכל המדינות ואף מדינה לא רוצה שסין תפסיק למכור לה מוצרים בזול- העיקר מבחינת סין זה שהיא מוכרת מוצרים ויוצרת מקומות עבודה לאזרחים שלה, כדי שתיהיה להם תעסוקה וחס וחלילה שלא יהיו להם ימי חופש להיפגש ולחשוב על דמוקרטיה

 • ספט 16, 2017 @ 7:38 at 7:38
  Permalink

  שאלה קטנה!!!!
  מתי האיראנים יתחילו לעשות ניסוי גריעיני????

 • ספט 22, 2017 @ 8:32 at 8:32
  Permalink

  כבר מזמן אמרו שאיראן פיתחה יכולת לשגר נשק לא קונבנציונאלי בעזרת טילים, וידוע שצפון קוריאה ויראן משתפות פעולה, אז ברור כשמש שאיראן שקרובה אלינו מאד יכולה להפיל פה טילים גרעיניים אם רק רצתה,
  מבחינה זו צפון קוריאה עושה עבורה את העבודה בלהתגרות בעולם,
  מכת מנע קשה נחוצה בהקדם!!!!!! כל התמהמהות תעלה ביוקר.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות