צפייה דרוכה בוושינגטון לקראת 'התרחשות דרמטית' ביחסי ישראל עם מדינות ערב. נתניהו יישאר בארה"ב בהמתנה עד סוף השבוע

מיוחד למקורות של תיקדבקה בוושינגטון: צפייה מתוחה בבית הלבן ובפמליה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקראת האפשרות כי מיד לאחר פגישתם של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ונתניהו, ביום שלישי 28.1, תתרחש פריצת דרך דרמטית ביחסי ישראל עם מדינות ערב.
מה בדיוק עומד להתרחש נשמר בסוד מוחלט המצוי בידי מספר אנשים מצומצם ביותר המקורבים לנשיא טרמאפ ולראש הממשלה נתניהו.
לאירוע כזה התייחס נתניהו עם צאתו לוושינגטון כאשר אמר 'דברים דרמטיים מאוד מתרחשים'.
המקורות שלנו מדווחים, כי חוגים המקורבים לבית הלבן אמרו, ביום א' 26.1, כי הם לא זוכרים איפול כזה כבד שהוטל על התרחשות בינלאומיות דומה. הם נימקו זאת בשתי סיבות עיקריות:
1. אפשרות כי אם יינתן פרסום למהלך הוא יכול לטרפד אותו.
2. האישים הערביים שקשורים במהלך יכולים ברגע האחרון לבטל אותו ולא להגיע לבירה האמריקנית.
שני הסימנים הבולטים ביותר למתרחש היא העובדה שעד עתה אף שליט מרכזי או ממשלה ערבית סונית אחת לא הגיבה על הפרטים המתפרסמים 'כתוכנית המאה' של הנשיא טראמפ, כאילו היא איננה קיימת.
ביום א' חתם שר הפנים אריה דרעי על מסמך המתיר מעתה לאנשי עסקים ישראליים לנסוע לסעודיה.  מסמך זה לא היה נחתם אם הסעודים היו מודיעים שהם לא יתירו כניסתם של ישראליים לממלכה.
סימן נוסף היא תמיכתו של נתניהו בפגישה שהנשיא טראמפ עומד לקיים ביום שני עם מנהיג 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ.
ייתכן כי כבר בפגישה זו טראמפ, במקום לדבר עם גנץ על פרטי 'תוכנית המאה' הוא יודיע לו על ההתפתחות העומדת להתרחש ויציע לו להישאר בוושינגטון ולקחת בה חלק.
בהתפתחות כזו ייקשה על גנץ לחזור לישראל ולהשתתף בדיוניים בכנסת על מתן חסינות לנתניהו, והוא יצטרך להחליט באם הוא נשאר בוושינגטון ומצטרף למהלך.    


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות