צרפת הציבה את אניית המודיעין 'דיופיי דה לום' Dupuy de Lome מול סוריה. מוצבת באזורים בהם עומדת להתרחש/מתרחשת התנגשות צבאית

צרפת הציבה את אניית המודיעין המתקדמת ביותר שלה 'דיופיי דה לום'  Dupuy de Lome מול חופי סוריה, והיא החלה לפעול בתיאום עם נושאת המטוסים האמריקנית 'טרומן' USS Harry S Truman, ואניות כוח התקיפה שלה המוצבים באזור.
אניית הביון מלווה על ידי פריגטת טילים מונחים צרפתית מדגם 'לאפייט' a Lafayette-class frigate.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי 'דיופיי דה לום', המופעלת על ידי המודיעין הצבאי הצרפתי  Directorate of Military Intelligence of France-DRM, מוצבת באזורים שונים בעולם, רק כאשר מתחוללת בהן מלחמה, או עומדת להתרחש בהם פעילות מלחמתית קרובה ביותר.
בזמן המלחמה באוקראינה והפלישה הרוסית לחצי האי קרים בשנים 2015-2014, נכנסה ה'דיופיי דה לום' מה פעמים לים השחור כשהיא עוקבת אחר תנועת הכוחות הרוסיים בחצי האי ובמזרח אוקראינה.
המקורות הצבאיים שלנו דיווחו, כי בשבוע האחרון מקיימים מטוסי חיל האוויר האמריקני טיסות מסביב לשעון במרחבים האוויריים של סוריה.
מעט מאוד פרטים ידועים על ציוד המודיעין המוצב על גבי אנייה זו. אולם מומחי מודיעין-ימי סבורים כי האנייה נושאת אתה כמה ממערכות המכ"ם המתקדמות ביותר הקיימות כיום.
בין המערכות האלה נמצאת מערכת המסוגלת להבחין ולהתריע מראש על תנועות צבאיות באמצעות קליטת קרינה, a radar/radiation warning system, מערכות קליטה ושידור מלוויינים ואליהם, satellite communications systems, ולפחות שתי מערכות לאיתור מכ"מים two navigational radar locators. מערכות אלה מסוגלות לקבוע את מיקומן המדויק של מערכות מכ"ם, קליטת וניתוח הקרניים ומידע שהן שולחות, או קולטות.  כמו כן מותקנות על אניית הביון מערכות לקליטת המתרחש במרכזי תקשורת ומפקדות של האויב, ותעבורה של איי-מיילים גלויים, או מקודדים-חשאיים, ושיחות במכשירי טלפון סלולאריים.
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי אניית הביון הצרפתית עומדת גם בקשר עם מטוסי ביון אמריקנים אשר מבצעים טיסות איסוף מודיעין במרחבים האוויריים של סוריה החל מחודש מאי השנה.
מדובר במטוסי איסוף הביון מדגם MC-12S EMARSS , ו'ליברטי' MC-12W Liberty, הממריאים כמה פעמים בשבוע, מהבסיס האמריקני האווירי בכרתים Crete.
המטוסים האמריקנים מצוידים במערכת איסוף מודיעין אם.אר.אס-אס The Enhanced Medium Altitude Reconnaissance and Surveillance System-EMARSS-S, המסוגלת לקלוט שיחות בין מפקדות, ולצלם סרטי ווידיאו של מתקנים צבאיים ולהעבירם למערכת עיבוד הנתונים של המודיעין הצבאי האמריקני US Army DCGS-A intelligence data network.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות