צרפת שידרגה את הארסנל הגרעיני שלה, לפעולה נגד מטרות טרור, כולל אזרחיות.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: צרפת ערכה בשבועות האחרונים שינויים במערכות הנשק הגרעיני שלה במטרה להגדיל את טווח הטילים הגרעיניים ואת הדיוק של ראשי החץ הגרעיניים שלה. השינויים בוצעו כגמה שבועות לאחר שבתחילת חודש ינואר הזהיר נשיא צרפת ז`אק שיראק, כי צרפת תגיב במכה גרעינית על כל התקפת מגה טרור נגדה בה יופעל נשק להשמדה המונית. מקור צבאי צרפתי אמר כי בנשק הגרעיני הצרפתי בוצעו שני שינויים עיקריים:
1. ראשי חץ גרעיניים יכולים עתה להיות משוגרים לגבהים הרבה יותר גדולים מאשר קודם וזאת במטרה לייצור פיצוץ אלקטרומגנטי שיפגע ויהרוס את מערכות המחשבים והתקשורת של האויב.
2. הופחת מספר ראשי החץ הגרעיניים שכל טיל צרפתי נושא כדי להגדיל את הטווח ודיוק הפגיעה של הטילים.
המקור הצבאי הצרפתי אמר כי הדברים של הנשיא שיראק שכללו גם את המשפט הבא, ` הופחת מספר ראשי החץ הגרעיניים בכמה מהטילים בצוללות שלנו,`
The number of nuclear warheads has been reduced in certain of the missiles in our submarines `הוא תיאור נכון של המצב.` (בתמונה: הנשיא ז`אק שיראק מסייר בבסיס הצוללות הגרעיניות הצרפתיות.)
עד עכשיו נשאו כל אחת מצוללות התקיפה הצרפתיות 16 טילים גרעיניים M45, כאשר כל טיל נושא 6 ראשי חץ גרעיניים. לאחר השיגור היו ששת ראשי החץ מתפצלים, כאשר כל אחד מהם נע לעבר מטרה אחרת. במצב כזה כל צוללות צרפתית יכולה הייתה לשגר 96 ראשי חץ גרעיניים. מקורות צבאיים צרפתיים אמרו, כי עתה יש בכמה צוללות טילים הנושאים רק ראש חץ גרעיני אחד, דבר המגדיל את טווח הטילים ודיוק הפגיעה.
העיתון הצרפתי `ליברסיון` Libération כותב כי ההערכות החדשה של הנשק הגרעיני הצרפתי בוצעה באזורי הים התיכון ואסיה שם יש ריכוזים גדולים של אנשי טרור.
שרת ההגנה הצרפתית מישל אליוט-מארי Michèle Alliot-Marie אמרה כי `השינויים האלה נעשו לאחר שנעשתה ההערכה ונלקחה בחשבון הפסיכולוגיה של האויב.` שרת ההגנה הוסיפה כי אויב פוטנציאלי יכול לטעות במידת נכונותה של צרפת להשתמש בכל כוחה, כולל כוח גרעיני, נגד מטרות אזרחיות. `לכן צרפת ערכה את השינויים האלה המאפשרים לה עתה לפגוע במרכזי הפיקוד והתקשורת של האויב.`

Print Friendly, PDF & Email