קהיר הנדהמת מהשיתוק הביטחוני הישראלי מפרסמת מידע מחקירת דאבאבש על פיגועי החמס, ועל הכוונה לחטוף גופות של נפגעים ישראליים

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: הצמרת המצרית הנדהמת מכך כי המידע המודיעיני שהיא העבירה עוד במוצאי שבת 18.9, לישראל מחקירתו של ראש שירותי הביטחון של החמס מוחמד חמיס דאבאבש על פיגועי החמס בישראל, לא הביא לשום פעולה ישראלית נגד החמס ונגד תאי הטרור שלו, החליטה לא לשתוק יותר, וביום שני 20.9, החליטה לפעול ולפרסם חלק מהמידע בעיתון המצרי 'אל אהרם'.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מוסרים כי מחקירתו של מוחמד דאבאבש עולה, עולה כי הוא היה מעורב אישית ישירות בתכנון פיגוע הירי, שאירע ב-30 באוגוסט, ליד צומת בני נעים, ובו נרצחו יצחק איימס, בן 47, טלי איימס, בת 45, כוכבה אבן חיים, בת 37, ואבישי שינדלר, בן 24, זכרום לברכה, כולם תושבי ההתנחלות בית חגי.
המקורות של תיקדבקה היו הראשונים שפרסמו בלעדית את דבר המעצר של מוחמד דאבאבש, בנמל התעופה הבינלאומי של קהיר, בערב יום הכיפורים, יום ו' 17.9, זמן קצר בלבד לאחר שנעצר.
לפי הפרסום בעיתון המצרי, קיבלו מבצעי הפיגוע הוראות לצלם בווידיאו את הפעולה, ואת ווידוא ההריגה של הנרצחים. לאחר מכן, היה על אנשי הטרור היה להעביר את הגופות מזירת הפיגוע ולקבור אותן במקום מסתור שהוכן מראש בגדה המערבית. מיד לאחר השלמת קבורת הגופות על מבצעי הפיגוע היה להודיע כי קורבנות הירי נחטפו, והם ישוחררו רק בעסקת חילופי שבויים.
העיתון מוסיף ואומר כי בהנהגות החמס בדמשק ובעזה הניחו כי עם התפרסם ההודעה על החטיפה, ישראל תאלץ לפעול למציאת החטופים, והדבר יאלץ אותה לנטוש את השיחות הישירות מול הרשות. צעד כזה, היה מוביל, לדעת החמס לכיבוש מחדש של ערי וכפרי הגדה על ידי צה"ל, להתמוטטות של הרשות הפלסטינית, ולהתפטרותו של אבו מאזן.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי מידע כזה לא יכול להיות בידי מבצעי הפיגוע, אלא רק בידי איש בכיר בהנהגת החמס שהשתתף בעצמו בהכנת הפיגוע.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי הצמרת המדינית והמודיעינית המצרית, גם נדהמת מכך כי ישראל לא רק שאיננה מגיבה למידע הזה שהועבר אליה ב-48 השעות האחרונות, אלא כי גם איננה מגיבה לידיעות כי בסיני נמצאות חוליות של החמס המתכוונות לחטוף ישראליים, ולהפגיז מסיני את אילת בטילים במשך חג הסוכות.
מקור מודיעני בכיר בקהיר אמר בשעות האחרונות, כי אפילו אם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר הביטחון אהוד ברק, החליטו שלא לאפשר לשום אירוע טרור להפריע לתהליך המדיני של השיחות הישירות עם הפלסטינים, הרי אי אפשר ואסור להשאיר את זירות הפעולה בגדה המערבית ובסיני פתוחות בפני החמס. מדיניות כזו, אמר המקור המצרי הבכיר, רק תביא לפעולות טרור קשות יותר נגד ישראל, דבר שיביא בסופו להפסקה ולהתמוטטות של השיחות.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי פרסום בפומבי של חומר חקירה של חשודים בטרור במצרים, בעיקר כאשר המדובר בעצירים פלסטינים, 3 ימים בלבד לאחר שנעצרו, הוא צעד שאף פעם לא ננקט בעבר על ידי גופי המודיעין המצריים.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי מהפרסום ברור שהזעם בחוגי הצבא והמודיעין המצריים על השיתוק הישראלי הוא כה גדול עד שהם החליטו לנקוט בצעד הלא שגרתי ולפרסם את החומר הזה, דבר שהם אף פעם לא עשו קודם לכן.
בפרסום ביום ב' טען העיתון המצרי אל-אהראם, כי הוא קבל את המידע מקורות ביטחוניים פלסטינים, שחקרו אנשי חמס שנעצרו והודו במהלך החקירה כי הם השתתפו בהכנת ובביצוע פיגוע הירי, שאירע ב-30 באוגוסט, ליד צומת בני נעים.
אולם המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מוסרים, כי אין בידי כוחות הביטחון הפלסטינים עצירים כאלה, והמידע שהתפרסם בקהיר הייה יכול לבוא רק מחקירתו ראש שירותי הביטחון של החמס מוחמד חמיס דאבאבש. במילים אחרות, מקורות המודיעין המצריים שמסרו ל'אל אהרם' את המידע ניסו להסתיר את זהות המקור שמסר את המידע לעיתון.

Print Friendly, PDF & Email