קושנר: תכנית השלום של הנשיא טראמפ משרטטת גבולות. לפני פתרון פוליטי צריך לשנות את הדינמיקה הכלכלית של הפלסטינים

המקורות של תיקדבקה: למרות דבריו של ג'ארד קושנר Jared Kushner בראיון, ביום ב' 25.2, לתחנת הטלוויזיה 'סקיי ניוז' Sky News בערבית,  כי תכנית השלום של הנשיא טראמפ, 'כוללת פתרונות מעשיים לפתרון בעיות בשנת 2019', וכי 'התוכנית היא מאוד מפורטת ומתרכזת בשרטוט גבולות' (בין ישראל למדינה הפלסטינית) The plan is very detailed and focuses on drawing the border and resolving key issues, צריך לשים לב לעובדה מרכזית אחת: קושנר לא אמר, או רמז אפילו במילה אחת מתי תכנית זו תפורסם.
קושנר גם לא אמר מילה אחת באם הכנת התכנית הושלמה והיא מוכנה לפרסום. לפי המידע המצוי בידינו  הכנת התכנית טרם הושלמה ועדיין עובדים על הניסוחים השונים של סעיפיה.

המקורות שלנו מציינים, כי הדיווחים בישראל משמיטים בכוונה את החלק העיקרי בראיון שנתן קושנר כדי להתאים אותו לאווירת הבחירות.
במרכז הראיון העמיד קושנר את המצב הכלכלי הפלסטיני, ולא את המצב הפוליטי.
קושנר אמר, כי לפני שמגיעים לנושא הפוליטי צריך ליצור דינמיקה כלכלית שונה אצל הפלסטינים, שתכלול הקמת תשתית כלכלית חדשה. רק לאחר מכן יש לגשת לפתרון הבעיות הפוליטיות האחרות. 
המקורות שלנו מציינים, כי קושנר המסייר עתה במדינות המפרץ ונפגש עם שליטיהן, נתן את הראיון כדי ליצור אווירה נוחה ויחסי ציבור לפגישותיו.     

מנהיג מפלגת 'הימין החדש' נפתלי בנט, ממשיך ואומר בימים האחרונים, כי התכנית תפורסם מיד לאחר הבחירות הכלכליות בישראל ב-9 באפריל. המקורות של תיקדבקה מציינים,  כי טענה זו של בנט איננה נכונה.
אין בכוונת הממשל לפרסם תכנית זו לפני סוף הקיץ, סוף חודש אוגוסט, או אולי אפילו תחילת אוקטובר.  כך שהממשלה החדשה שתקום בירושלים, לא תצטרך לטפל/ להתמודד עם התכנית הזו מיד עם התחלת כהונתה.
גם התקווה שקושנר מביע כי ההנהגות הפת"ח והחמאס יתפייסו, וכי הפלסטינים יפעלו תחת הנהגה אחת, היא בלתי מציאותית. אין שום סימנים בשטח כי מהלך כזה עומד להתרחש, וגם אין סימנים כי ארצות הברית, או בעלי בריתה הערבים במזרח התיכון, פועלים כדי להביא למהלך כזה.  

Print Friendly, PDF & Email