קייב מופגזת במטחי טילים רוסיים כבדים. קרבות קשים בערי דרום אוקראינה. הרוסים הכניסו לאוקראינה טילים ופצצות טרמיים שהם בעלי עוצמה קרובה לגרעינית

הצבא הרוסי פתח את היום השלישי למלחמה עם אוקראינה, בשיגור טילים אל קייב. בין השאר שוגרו טילי שיוט על העיר מאוניות מלחמה רוסיות המשייטות בים השחור.
משרד הפנים האוקראיני הזהיר בשבת הבוקר את תושבי קייב מפני יציאה לרחובות. 'לחימה מתרחשת ברחובות העיר שלנו. בבקשה הישארו רגועים והיזהרו ככל שאפשר. אם אתם במקלט, אל תעזבו אותו', נאמר בהודעה של המשרד. 'אם אתם בבית – אל תתקרבו לחלונות או למרפסות. הסתתרו בפנים – לדוגמה במקלחת – וכסו עצמכם במשהו שימנע פציעה מכדורים. אם אתם שומעים אזעקה – היכנסו מיד למקלט הקרוב.'
נשיא אוקראינה וולדומיר סלנזקי יצא, בשבת בבוקר 26.2, לרחובות קייב המופגזים בטילים ואמר 'אני כאן. אנחנו לא נניח שום נשק'. 'אנחנו נגן על מולדתנו,' המשיך סלנזקי מאחר והנשק שלנו הוא האמת'. I am here. We will not lay down any weapons. We will defend our state, because our weapons are our truth. סלנזקי  יצא לרחובות כדי להזים את הדיסאינפורמציה שהרוסים שידרו לפיה הוא עזב את הבירה האוקראינית.
דובר מיניסטריון ההגנה הרוסי איגור קונאשנקו Igor Konashenkov אמר, בשבת בבוקר, כי עד עתה הוציאו הכוחות הרוסיים 87 טנקים אוקראיניים, 7 מטוסים ו-9 מסוקים מכלל פעולה. לדבריו, הצבא הרוסי פגע ב-14 שדות תעופה צבאיים אוקראינים, ב-19 מפקדות, וב-24 סוללות טילים. הדובר לא ציין באיזה טילים מדובר.
משרד ההגנה האוקראיני הודיע ביום שישי, כי בשני ימי המלחמה נהרגו 2,800 חיילים רוסיים, הושמדו 80 טנקים רוסיים והופלו 17 מטוסים ומסוקים רוסיים.
על קרבות כבדים דווח בשבת בבוקר גם ערי הדרום הגדולות של אוקראינה – מריופול, חרסון, מיקולאייב ואודסה.
חוגי מודיעין מערביים אמרו בשבת בבוקר, כי לאחר שהכוחות הרוסיים אינם מתקדמים במהירות שנקבעה להם והם מתקשים לכבוש את הבירה קייב, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין יכול להורות על ירי טילים טרמיים Thermobaric missile על העיר, או על הפצצות ממטוסים של נשק זה. טיל כזה מכיל דלק דליק במיוחד ותערובת כימית היונקת מהאוויר, גורם להתפוצצויות על קוליות ולהרס רב.
פצצה או טיל טרמי, הם הנשק הכבד וההרסני ביותר לאחר ראשי חץ גרעיניים הנמצאים בשימוש בארסנל הנשק הרוסי, והוא מקביל לפצצת 'מואב' -אם כל הפצצות, MOAB Mother Of All Bombs בהם משתמשים האמריקנים.
לפי מקורות מודיעין אמריקנים, הכניס הצבא הרוסי לאוקראינה בימים האחרונים טילי  Tos-1 Buratino, להם יש ראש חץ טרמי.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הרוסים השתמשו בפצצות כאלה בקרבות על נמל התעופה בחלב שבצפון סוריה ב-2016.


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות