התחדשו התקיפות האוויריות הרוסיות בסוריה. מוסקבה: איראן היא כוח מפתח באזור.  הדרישה להוצאת האיראנים מסוריה איננה מציאותית

התקיפות האוויריות הרוסיות והסוריות התחדשו בדרום סוריה, ביום ד' 4.7 אחה"צ, כאשר התברר כי השיחות בין הרוסים לבין המורדים הסוריים שנערכו בימים האחרונים, והשיחות בין רוסיה וירדן, שנערכו ביום ד' במוסקבה, להשיג הסכמי הפסקת אש-נכשלו.
המורדים הסוריים המשיכו לדחות את התנאים הרוסיים למסור את נשקם הכבד והבינוני, וירדן דחתה את הצעותיה של רוסיה לגבי פריסתם של כוחות סוריים לאורך גבול סוריה עם ירדן. 
בצעד שהעיד על החרפה נוספת במצב בסוריה הודיע  במוסקבה שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, כי איראן היא אחת מכוחות המפתח העיקריים במזרח התיכון וזה יהיה 'בהחלט לא מציאותי לצפות שהיא תנטוש את האינטרסים שלה. Iran is one of the key powers in the region, and that it would be "absolutely unrealistic" to expect it to abandon its interests.  בכך חזרה רוסיה לעמדה המקורית שלה שאין מה  לדבר על יציאה של הכוחות האיראנים ושל חיזבאללה מסוריה.
קודם לכן, ביום ד' בבוקר דיווחו המקורות של תיקדבקה:

קיפאון השתרר בחזית המלחמה באזור דרעא בדרום-מערב סוריה, ומלבד כמה קרבות מקומיים, לא מתנהלות יותר התקפות אוויר רוסיות וסוריות. כמו כן יחידות הצבא הסורי שעד עתה עמדו בחוד ההתקפה-'כוח הנמרים' Tigers Force ודוויזיה מס' 4 הסורית שרבים מחייליה הם קצינים ולוחמים של חיזבאללה, בעיקר מכוח העילית 'רדואן' Radwan Forces, לבושים במדים של הצבא הסורי, הפסיקו את לחימתם.
יחד עם הפסקת הלחימה פסק גם זרם הפליטים הסוריים הבורחים מאזורים בהם התנהלו עד עכשיו הקרבות.
הופסקו גם ההכנות הסוריות לתקוף באזור קונטרה, הקרוב לגבול רמת הגולן.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי אחת הסיבות העיקריות להפסקת הקרבות, היא ההערכה של המפקדים הרוסיים בסוריה, כי הצבא הסורי וחיזבאללה, למרות עזרת חיל האוויר הרוסי, לא יצליחו לסיים את כיבוש אזורי דרעא וקונטרה עוד לפני קיומה של וועידת הפסגה שנקבעה  בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין ב-16 ביולי בהלסינקי בירת פינלנד.
אי היכולת להכריע את הקרב נובע משתי סיבות עיקריות:
1. צעדים צבאיים שארצות הברית וישראל נקטו במשותף בשטח הסורי, ועליהם אין אפשרות לדווח בשלב זה.
2. ניסיונות מדיניים רוסיים במגעים עם ארצות הברית, וגם באמצעות מגעים חשאיים עם ישראל ועם ירדן בשאלות אלה הסתיימו ללא כל פתרון.
שיחה שנערכה ביום ג' 3.7 בין שר החוץ האמריקני מייק פומפיו ושר החוץ הרוסי לברוב לא הגיעה לידי פריצת דרך.
במקביל נעשה ביום ג' ניסיון רוסי נוסף להגיע להסכם עם ישראל בנושאים אלה כדרך להניע את ממשל הנשיא טראמפ לשנות עמדותיו. סגן שר החוץ הרוסי  סרגיי ריבאקוב Sergey Ribakov, האיש האחראי על קביעת המדיניות הרוסית בסוריה, שוחח עם שגריר ישראל במוסקבה גארי קורן, לאחר שבמוסקבה וירושלים נמסר, כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יגיע לבירה הרוסית בשבוע הבא ביום ד' 11.7, וייפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. פוטין ינסה לגנע את נתניהו להגמיש את עמדותיו לגבי הנוכחות הצבאית האיראנית בסוריה.
חוסר הכרעה זו משאיר את החזית הסורית בינתיים כבעיה פתוחה כאשר לאף אחד מהצדדים לא ברור באם ההתפתחויות הבאות תהיינה מדיניות או צבאיות.

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות עבור “התחדשו התקיפות האוויריות הרוסיות בסוריה. מוסקבה: איראן היא כוח מפתח באזור.  הדרישה להוצאת האיראנים מסוריה איננה מציאותית

 • יול 4, 2018 @ 8:46 at 8:46
  Permalink

  בני כמה נגמשי הזלדה?

  • יול 5, 2018 @ 9:04 at 9:04
   Permalink

   הזלדות 45 שנים בערך.הגיעו מספר מועט במלחמת יום כיפור.

 • יול 4, 2018 @ 21:07 at 21:07
  Permalink

  שמתם לב שיש סתירה בידיעה?
  הכותרת מדברת על חידוש ההתקפות האוויריות
  ואילו בגוף הידיעה כתוב ההפך
  קיפאון השתרר בחזית המלחמה באזור דרעא בדרום-מערב סוריה, ומלבד כמה קרבות מקומיים, לא מתנהלות יותר התקפות אוויר רוסיות וסוריות. כמו כן יחידות הצבא הסורי שעד עתה עמדו בחוד ההתקפה-'כוח הנמרים' Tigers Force ודוויזיה מס' 4 הסורית שרבים מחייליה הם קצינים ולוחמים של חיזבאללה, בעיקר מכוח העילית 'רדואן' Radwan Forces, לבושים במדים של הצבא הסורי, הפסיקו את לחימתם.

 • יול 4, 2018 @ 22:19 at 22:19
  Permalink

  כולם חשבו שרוסיה תרגיע קצת עם המונדיאל…
  עברו 8 שנים ואני לא זוכר סבב שיחות אחד שהצליח, לא עם המורדים, לא עם טורקיה, לא עם ארה"ב ולא עם האו"ם, הכל עבודה בעיניים, לא הייתה שום הפסקת אש בשוב שלב.
  יאמר לזכות הרוסים שפוזה של פוליטיקה הם יודעים לעשות.

 • יול 5, 2018 @ 21:38 at 21:38
  Permalink

  במלחמה קובעת הגנת טילים. רק טיפש יסתער עם זלדה נגד קורנט. אם פוטין לא ירגיע את ביבי, יהיה הרבה דם.

 • יול 7, 2018 @ 12:41 at 12:41
  Permalink

  יש שתי בררות: להשלים עם הנוכחות "האיראנית" בסוריה, או לאסור מלחמה על הנוכחות ברוסית בסוריה. כפי שזה נראה כרגע, ביבי יבחר במלחמה. אבל בכל פתוח דבר עוד לא הוכרע. ההכרעה תתקבל בוושינגטון אחרי פגישת טראמפ'-פוטין.

Comments are closed.