קצין מג"ב בדרגת סגן ניצב פצוע קשה, ועוד 3 אנשי מג"ב פצועים בקרב אש מטווח קצר עם אנשי הג'יהאד האיסלמי בכפר ערבאה. 3 מחבלי ג'יהאד חוסלו

קצין מג"ב בדרגת סגן ניצב פצוע קשה, ועוד 3 אנשי מג"ב פצועים בקרב אש מטווח קצר עם אנשי הג'יהאד האיסלמי, בשבת 2.4, בכפר עראבה ליד ג'נין. הכוחות הישראלים ואנשי הג'יהאד נעו במכוניות כאשר ההתקלות התרחשה. בין הכוח הישראלי ושל הג'יהאד התנהלו חילופי יריות בין שתי המכוניות. חוליית הג'יהאד כולה חוסלה. ההערכה היא שהמחבלים שהיו במכונית היו בדרכם לביצוע פיגוע בתוך ישראל.
בשבת בצהרים נמסר' כי כוחות צה"ל מכתרים בית בכפר שוויכה שבפרברי העיר טול כרם.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: היתקלויות כאלה ביומיים האחרונים עם מחבלים מצביעה על כך שכוחות הביטחון והשב"כ מפעילים עתה לחץ כבד על גורמי טרור ביהודה ושומרון, דבר שהם נמנעו מלעשות לפני הפיגועים בבאר שבע, חדרה ובני ברק. גם מאות המעצרים שמבוצעים מזרימים לשב"כ ולכוחות הביטחון מידע אשר לא היה קודם לכן בידיהם.
אין קשר בין פיגועי המדינה האיסלמית ISIS, ובין פיגועי הג'יהאד. מנהיג הג'יהאד זיאד נחלה מקבל הוראות מטהרן, ולא מגורמי ISIS.
ביום שישי 1.4 החלו כוחות של צה"ל מסיירים ברחובות ומרכזי הערים הגדולות בישראל. המטרה היא ליצור ביטחון בקרב האוכלוסייה האזרחית. סיוריי צה"ל בערים יימשכו במשך כל חודש הרמדאן.
הג'יהאד האיסלמי הודיע בשבת, כי הוא
ינקום את דמם של ההרוגים בעראבה.

Print Friendly, PDF & Email