קצינים איראנים מפקדים ישירות על `גדודי המוג`אהדין` בעזה, המפעילים סוג חדש של טילים.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: למרות שגדודי `אל קודס` של הג`יאהד האיסלמי לקחו עליהם את האחריות לירי הטיל ביום ג` (26.12), שפגע בשני הנערים תלמידי כיתה ט`, אדיר בסעד שנפצע אנושות בכל חלקי מגופו, ומתן כהן שנפצע קשה, כף רגלו רוסקה, בודקים בצה"ל מי ירה באמת את הטיל ובאיזה סוג טיל מדובר? הבדיקה נערכת מאחר והחל מיום ב` (25.12), חלו שתי התפתחויות חמורות ביותר בירי הטילים על שדרות ועל יישובי הנגב. הפלסטינים החלו לירות סוג חדש של טילים מתוצרת עצמית להם קוראים `בוראק 2` , כלומר `הכותל המערבי 2` . את הטילים יורה קבוצה פלסטינית חדשה בלתי מזוהה הקוראת לעצמה `גדודי המוג`אהדין`. בצה"ל קיים מידע כי גדודים אלה הן היחידות הראשונות הפלסטיניות המבצעיות, שמקימים ברצועה קצינים איראנים המשתייכים ל`גדודי אל קודס` של משמרות המהפכה האיראנים, המסתתרים תחת השם של `גדודי אל קודס` של הגיהאד האיסלמי, וכי ירי טילי `אל בורק` היא הפעולה המבצעית הראשונה שלהם. המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי הופעת הבכורה בחזית מול ישראל ברצועה של `גדודי המוג`אהדין` הייתה ביום שני, כאשר חולייה שלהם ירתה טילים לעבר אזור נחל עוז. תחילה חשבו בצה"ל כי המדובר בפגזי מרגמה, אולם לאחר מכן התברר כי המדובר בסוג חדש של טילים, שעד עכשיו לא היו ידועים. המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי בראש כל פלוגה של `גדודי המוג`אהדין`, המורכבים מלוחמי החמס, הג`יהאד ה איסלמי, הפת"ח- גדודי אל אקצא, וועדות ההתנגדות העממית, עומד קצין של משמרות המהפכה האיראנים.
תופעה כזו, של השתתפות ישירה של קצינים איראנים בפעולות צבאיות נגד ישראל, לא הייתה קיימת אפילו אצל חיזבאללה בעת מלחמת לבנון. זו הפעם הראשונה שבקו הראשון של החזית מופיעים קצינים איראנים המפקדים ישירות על ירי טילים על ישראל.
רק השבוע הודיעו האמריקנים כי הם תפסו בבגדאד קצינים בכירים של `גדודי אל קודס` ממשמרות המהפכה האיראנים אשר השתתפו ישירות בתכנון ובביצוע פעולות טרור בבגדאד. כפי שבמשך כל 6 שנות המלחמה הישראלית-פלסטינית ישנה הקבלה כמעט מוחלטת בין האירועים המתרחשים בעיראק ובין האירועים המתרחשים אצל הפלסטינים ולהיפך, יתכן מאוד כי אין בכך כל מקריות שגם בבגדאד וגם ברצועת עזה, החליטו האיראנים, לאחר הטלת הסנקציות עליהם במועצת הביטחון של האו"ם, לעלות מדרגה, ולחשוף בפעם הראשונה את מעורבותם הישירה בלחימה בעיראק ובעזה.
במשך כל הלילה המשיכו הרופאים בבית החולים `ברזילי` באשקלון במאבקם להציל את חייו של אדיר בסעד בן ה-15 משדרות שנפגע מפגיעה ישירה בכל חלקי גופו מרסיסים של הטיל שנורה והתפוצץ בשדרות. גם חברו מתן כהן שנפצע קשה נותח. מפיצוץ הטיל היו גם 8 נפגעי חרדה, מהם 4 הועברו לטיפול בבית חולים. מאז `הפסקת האש` הנשמרת רק על ידי ישראל, לפי הוראת ראש הממשלה אהוד אולמרט, בניגוד לדעת מפקדי צה"ל וראשי גופי המודיעין, נורו מהרצועה לתוך שטח ישראל 70 טילי קסאם.
בדיון הביטחוני בלשכת ראש הממשלה ביום ד` 27.12, הוחלט כי צה"ל יפעל בצורה ממוקדמת נגד משגרי הטילים, אולם בצורה שלא תפגע ב`הפסקת האש` החד צדדית אותה מקיימת אך ורק ממשלת ישראל. אנשי הצמרת המדינית והצבאית הישראלית החליטו לפנות גם לרשות הפלסטינית, שאיננה קיימת ואיננה מתפקדת, שתדאג להפסקת ירי הטילים. במילים אחרות, ירי הטילים על שדרות ויישובי הנגב יימשך כמעט ללא הפרעה.

Print Friendly, PDF & Email