בקרב בג'נין יש לצה"ל ולמג"ב 7 פצועים מהם חייל אחד פצוע בינוני-קשה. 5 כלי רכב מבצעיים נפגעו. גם צה"ל וגם הפלסטינים מחישים לאזור תגבורות

כוח מג"ב, יחד עם סיירת צנחנים נכנס,  ביום שני 19.6 לפנות בוקר, לבורקין ליד ג'נין, וכן למחנה הפליטים עצמו.  הפלסטינים הניחו מטענים בצירים שמהם יצאו הכוחות ואחרים הושלכו לעברם. רכב ממוגן מסוג 'פנתר' נפגע ממטען שהתפוצץ מתחתיו.
הכוחות פועלים לחלץ את הרכבים שנפגעו תחת אש. הקרב, שנמשך כבר שעות ארוכות, מתרחש ברקע ניסיון ההתמודדות של צה"ל עם טרור המטענים שמתפתח באזור.
ביום שני בצהרים הודיע צה"ל כי בקרב בג'נין יש לצה"ל ולמג"ב 7 פצועים מהם חייל אחד פצוע בינוני-קשה. 5 כלי רכב מבצעיים נפגעו. גם צה"ל וגם הפלסטינים מחישים לאזור תגבורות.
במערכת הביטחון ובצה"ל בודקים האם בפעילות מדובר ב'מארב מטענים', שבו המחבלים ידעו את מסלול היציאה של הכוחות או שהעריכו אותו והטמינו שם מטענים משמעותיים, שהצליחו לפגוע ברכבים ממוגנים.
צילומים מהאזור מראים מסוק של צה"ל שמשגר נורים, שנועדו להטעות טילי קרקע-אוויר. כדי להרחיק מחבלים מהאזור ולסייע בחילוץ הכוחות והרכבים הצבאיים. מסוקי הקרב תקפו באופן חריג באיו"ש, תקיפה שלא נראתה זה שנים. מסוקי אפאצ'י שיגרו טילים לשטחים פתוחים בסמוך למוקד הקרב בג'נין.
כמה שעות לאחר תחילת האירוע הודיע צה"ל, כי חילופי האש נמשכים, ואישר את התקיפה החריגה בזירה. לדברי צה"ל במהלך הפעילות התנהלו חילופי אש מסיביים עם חמושים, והושלכו מטענים רבים לעבר הכוחות שהגיבו בירי. זוהו פגיעות. בזמן יציאת הכוחות, רכב צבאי נפגע ממטען וניזוק. עוד הודיע צה"ל כי מסוקי קרב ירו במרחב העיר ג'נין לאחר זיהוי חמושים במרחב, במטרה להרחיקם.

Print Friendly, PDF & Email