קרב בין החמאס ל-ISIS בעזה. איש או אנשי אל קעידה כותרו ונהרגו. מלכודו את הבית בו התבצרו

24 שעות בלבד לאחר שהמקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה פרסמו על מציאותם של אל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS  ברצועת עזה, התחולל ביום שלישי 2.6 קרב  בין כוחות מיוחדים של החמאס ובין קבוצת אנשי אל קעידה שהתבצרו בבית בעיר עזה. כוחות הביטחון של החמאס הקיפו את הבית וקראו לנמצאים בו להיכנע ולהסגיר את עצמם.  אנשי ISIS  סרבו, והזהירו את כוחות החמאס כי הם מלכדו את הבית במטעני חומרי נפץ שיתפוצצו ברגע שהחמאס ינסה לפרוץ לתוכו. החמאס הטיל איפול מוחלט על התרחשויות אלה ורק מסר כי בפריצה לבית נהרג מאש החמאס פעיל סלפי בן 27, בשם יונס אל-חונור Younis al-Honnor.
לפי כמה מקורות, נמצאו בבית חגורות ומטעני נפץ ורקטות אר.פי.ג'י RPG, בהם אנשי אל קעידה בסיני משתמשים נגד כלי רכב משוריינים של הצבא המצרי.
 זה איש אל קעידה ISIS הראשון שנהרג ברצועה על ידי כוחות החמאס.
ביום א'  1.6, דיווחו המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה את הפרטים הבלעדיים הבאים תחת הכותרת: 'בצפון צה''ל מתרגל חדירה של אל קעידה ISIS. בדרום ISIS נמצא כבר על גדר המערכת בעוטף עזה'.
להלן הפרטים:  
בעוד שבתרגיל 'נקודת מפנה 2015'  מפעיל צה''ל, ביום ב' 1.6, מסגרת של אוגדה, במטרה לתרגל בלימה וחיסול של חדירת כוחות אל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS מסוריה לישראל, הופיעו אנשי ISIS על גדר המערכת בעוטף עזה.
מקורות ביטחון ישראליים, מצריים, ושל החמאס, מנסים בימים האחרונים להפחית מחשיבות הופעתו בימים האחרונים של ארגון 'אנסר אל דוועה אל איסלמייה' Assar al Dawa al Islamia, המכנה את עצמו 'תומכיה של מדינת האיסלם (ISIS) בירושלים' Supporters of the Islamic State in Jerusalem, בתארם אותו 'כארגון שקשה לעמוד על טיבו ועל גודלו'.
אולם המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה, המציינים כי זו גם הייתה המדיניות במערב ובמזרח התיכון לפני שנתיים ב-2013 כאשר ISIS הופיע לראשונה בסוריה, מדווחים כי מדובר בהתארגנות צבאית רצינית של ISIS ברצועת עזה.
לכך יש לפחות 8 סימנים חיצוניים:
1. עשרות מחסומי הביטחון שהכוחות הביטחון והצבאיים של החמאס הקימו בימים האחרונים ברחבי הרצועה, כולל בעיר עזה, שמטרתם לנסות ולתפוס את אנשי ארגון הטרור החדש בעזה.
2. מחסומים אלה הוקמו לאחר חיסולו במרכז העיר עזה, בשבת 30.5, של קצין ביטחון בכיר של החמאס סאבר סיאם Saber Siam, על ידי חולייה של חמושים שנשאו  בצורה מופגנת סימנים בולטים של ISIS.
החמאס שניסה לטשטש את פעולת הטרור הזו הודיע, כי סאבר סיאם נהרג בפיצוץ מטען חבלה שהוטמן במכוניתו, כאילו המדובר בחיסול חשבונות בין גורמים שונים ברצועה. אולם קצין החמאס חוסל כאשר קבוצה של לוחמי ISIS פרצה לחנות של משפחתו, שעה שביקר שם, ולעיני בני משפחתו ועשרות עוברי אורח במרכז עזה, ירו בו למוות, כשהם מסתלקים בשתי מכוניות כאשר איש איננו עוצר מבעדם.
לאחר החיסול פרסם ארגון הטרור  הודעה האומרת: כי סאבר  סיאם חוסל 'מאחר והוא שותף למלחמה נגד הדת והמוסלמים, כאשר הוא פועל למען ממשלת הכופרים בעזה'. a partner in a declared war against religion and against Muslims, working for the heretical government in Gaza.
ארגון ISIS בעזה הזהיר את החמאס בהודעה, 'כי ישים מיד קץ למלחמה זו נגד דת האיסלם בעזה, או שיעמוד בפני התוצאות'.  ISIS warned Hamas to immediately “end its war against religion in Gaza or face the consequences.”
3. כתוצאה מהחיסול הזה שיתפו שירותי הביטחון הישראליים והמצריים, וכנראה גם אלמנטים ממנגנוני הביטחון של החמאס פעולה בהקמת מערך הגנה צפוף מסביב לביקורו ביום שני של שר החוץ הגרמני  פרנק-וולטר שטיינמאייר Frank-Walter Steinmeier ברצועת עזה, מחשש כי אל קעידה ISIS ינסו לתקוף את שיירתו ולהתנקש בחייו.  באחד משלבי תכנון הביקור עלתה האפשרות של ביטולו מטעמי ביטחון.
4. ארגון 'אנסר אל דוועה אל איסלמייה' פרסם ברשתות החברתיות הודעות לתושבי עזה להפסיק לשתף פעולה עם ממשל החמאס הכופרת.
5. במשך חודש מאי, התרחשו מספר התפוצצויות של מטעני חבלה ליד מטות ומשרדים של החמאס בעזה. את האחריות על הפעולות לקח על עצמו ארגון 'אנסר אל דוועה אל איסלמייה'.
6. ב-8 למאי, הפגיזה יחידה של ISIS במרגמות את הבסיס הצבאי של החמאס בחאן יונס.
7. ביום ה' 28.5 בשבוע שעבר איימו כוחות אלקעידה ISIS בסיני 'לתקוף בימים הקרובים את נמל אילת', תוך תיאום תקיפות עם כוחות ISIS ברצועת עזה. to target Eilat Port 'in the coming days’. ארגון הטרור קרא 'לכוחותיו ברצועה' להמשיך ולתקוף את עמדות החמאס.
8. המקורות ללוחמת הטרור של תיקדבקה מדווחים, כי ארגון 'אנסר אל דוועה אל איסלמייה' נערך לפרסם הודעה המכריזה על רצועת עזה כמחוז 'וואליה' של אל קעידה בלבנט ובעיראק ISIS.

 
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות