קרב בין כוחות צה"ל ומג"ב ומחבלים פלסטינים בג'נין. מחבל הרוג. שני מחבלים נתפסו. צה"ל פוצץ בתי מחבלים. לכוחותינו שני פצועים

כוחות גדולים של צה"ל ומג"ב נכנסו בכלי רכב משוריינים, ביום ד' 17.1 בלילה, לתוך העיר ג'נין, בעת מרדף אחר רוצחיו של הרב רזיאל שבח ז"ל.
הרב שבח נרצח על ידי חוליית מחבלים בירי ממכונית פלסטינית נוסעת ליד חוות גלעד בשומרון ב-9 בינואר.
המטרה של הכוח הייתה חולייה של שלושה אנשי טרור פלסטינים. בגלל האיפול שצה"ל הטיל על פרטי ההתרחשויות עדיין לא ברור אם זו החוליה שביצעה הפיגוע ליד חוות גלעד.
אחד המחבלים נלכד ליד תחנת הדלק ברחוב חיפה בעיר, שלגביה או לגבי מבנים בסביבתה, היה מידע כי המחבלים שביצעו את הפיגוע ואת הרצח מסתתרים שם.
מחבל שני הסתתר באחד הבתים הסמוכים כשהוא פותח באש על הכוח.  הבית נהרס תחילה על ידי הכוחות שהשתתפו במבצע בירי טילים. לאחר מכן הובא למקום דחפור משוריין שהשלים את הריסת הבית. גופתו של המחבל נמצאה בין הריסות הבית.  בחילופי האש עם המחבל נפצעו שני חיילי מג"ב.
הפלסטינים מוסרים, כי המחבל שחוסל הוא אחמד ג'ראר, בן 22, בנו של נאסר ג'ראר, בעבר מנהיג הזרוע הצבאית של חמאס גדודי עז א-דין אל-קאסם שחוסל בג'נין בשנת 2002.  תוך כדי הפעולה נתפס מחבל שלישי.  
מאות פלסטינים עלו לגגות הבתים שבאזור הפעולה ורגמו את הכוחות צה"ל ומג"ב באבנים, מוטות ברזל, ובחפצים שונים.
הפלסטינים מדווחים, כי יש  להם הרוג  אחד ומספר פצועים.
בשעות הבוקר המוקדמות של יום ה' 18.1, הפעולה נגד המחבלים בג'נין עדיין נמשכת. צה"ל ומג":ב עוסקים בפיצוץ והריסת בתים נוספים.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות