ראשי קהילת המודיעין הישראלית: צה"ל צריך להשתלט מחדש על ציר פידלפי ולנתק את רצועת עזה מסיני.

בלעדי ומיוחד למקורות המודיעיניים והצבאיים של תיקדבקה: הופעתו של ראש השב"כ יובל דיסקין, ביום ג` (29.8) בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת בה הזהיר מפני הפיכתה של רצועת עזה לדרום לבנון מס` 2, בה מוקם כבר בימים אלה מערך קטיושות, בונקרים, וטילי נ"ט, מקביל לזה שהיה לחיזבאללה, והשתלטות סוכני חיזבאללה והג`יהאד האיסלמי על צפון השומרון, אותו כינה דיסקין, `ג`יהאדסטן`, הייתה ההופעה/התוצאה הגלויה הראשונה של התארגנות לובי כל ראשי שירותי המודיעין הישראליים, הדרגים המקצועיים שלהם, והדרגים המקצועיים של פיקוד דרום, נגד מדיניותם הביטחונית האסטרטגית של ראש הממשלה אהוד אולמרט, שר הביטחון עמיר פרץ, והרמטכ"ל רב אלוף דן חלוץ. המדובר בראש השב"כ יובל דיסקין, ראש המוסד מאיר דגן, ראש אמ"ן האלוף עמוס ידלין, וכל ראשי ואנשי מערכות הלוחמה נגד טרור בגופים אלה. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי כל הגורמים האלה משוכנעים כי מבחינה ביטחונה הלאומי של ישראל צה"ל חייב היה, עוד לפני מלחמת לבנון, לבצע משימה לא פחות דחופה מאשר לתקוף את חיזבאללה ואת דרום לבנון. להשתלט בחזרה על ציר פילדלפי, שפונה בספטמבר 2005, לנתק את רצועת עזה מחצי האי סיני, ולהקים מכרם שלום ועד לחוף הים התיכון, רצועת ביטחון בה ישלוט צה"ל, שרוחבה יהיה לפחות 1 קילומטר. חיזבאללה, לדבריהם, מתכונן לשמור בדרום לבנון על שקט, אבל לפתוח חזיתות חדשות ברצועת עזה ובצפון השומרון, שתוכלנה לפעול כבר במחצית השנייה של ספטמבר.
המקורות המודיעיניים שלנו מוסרים כי הפירוט הרב אותו מסר ראש השב"כ יובל דיסקין לוועדת החוץ והביטחון על הפיכתו של חצי האי סיני כהגדרתו `לאיום אסטרטגי` למדינת ישראל, ולמרכז להברחת הנשק לרצועת עזה, נועד בראש ובראשונה להזהיר את ראש הממשלה ואת הצמרת הפוליטית הישראלית, לבל יעשו ביום ד` (30.8), וויתורים נוספים למזכיר האו"ם קופי אנאן הנמצא בירושלים, ולבל יסכימו להנהיג בגבולה הדרומי של ישראל, את אותם סידורי ביטחון שקופי אנאן רוצה להנהיג בדרום לבנון.
ראשי קהילת המודיעין אותתו לראש הממשלה אהוד אולמרט, כי כל וויתור נוסף שהוא ייעשה למזכיר האו"ם ולכוחות האו"ם בדרום לבנון, ישפיע מיד על המתרחש בגבול רצועת עזה ומצרים, וגבול ישראל עם מצרים, וכי הוויתורים בלבנון יכולים לסכן לדעתם את ביטחון דרומה ומרכזה של מדינת ישראל.
המקורות המודיעיניים והצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי ראשי קהילת המודיעין החליטו לנקוט בצעד כזהלאחר שהמידע המודיעיני שהגיע בימים האחרונים לישראל מצביע על כך כי חיזבאללה מוכן לוותר, בשלב זה, על הפעילות הצבאית שלו בדרום לבנון, תמורת פתיחת שתי חזיתות חדשות נגד ישראל, אחת ברצועת עזה, ושנייה בצפון השומרון. החלטה אסטרטגית זו של חיזבאללה כבר מיושמת בשטח, כאשר קצב העברת קציני חיזבאללה, דרך הים, מלבנון לסיני ומשם לרצועה שולש, וקצב העברת מערכות הנשק הוכפל. בעיקר מתרכז החיזבאללה, בסיוע האיראנים, בהחדרת כמויות גדולות מאוד של קטיושות מסוגים שונים, וטילים אנטי טנקיים. בימים האחרונים הוכנסו לרצועה מאות מטולי RPG-29 חדשים, וטילי `גראד`. ראשי מערכות המודיעין הזהירו את ראש הממשלה אהוד אולמרט, כי אם זרם לוחמים ונשק זה לא ייפסק ומיד תוכל `החזית הדרומית` החדשה של חיזבאללה נגד ישראל להיפתח כבר במחצית השנייה של חודש ספטמבר.
האזהרה כוללת 3 נקודות עיקריות.
1. חיזבאללה בעזרת צבא לבנון יעמיד פנים כאילו הוא מוכן לפנות את כוחותיו ואת נשקו מדרום לבנון.בכך ישמר השקט בדרום לבנון. כוח האו"ם יכול לטעון שהוא מיישם את החלטת מועצת הביטחון 1701 במלואה, כולל פירוז דרום לבנון ממליציות צבאיות.
2. במקביל ייפתחו חיזבאללה והחמס `בחזית הדרומית` ברצועה כשהם מפגיזים בקטיושות, בקסאמים, ובגראדים, את דרומה של ישראל, כפי שחיבאללה הפגיז את צפון המדינה במלחמת לבנון. מאחר ובדרום לבנון ישלוט כביכול כוח האו"ם, תהינה ידיה של ישראל כבולות להגיב בצפון מול מטרות של חיזבאללה.
3. ראשי קהילת המודיעין מזהירים את ראש הממשלה אהוד אולמרט, שלא להסכים, כי בגבול הצפון עם לבנון, יונהגו אותם סידורי ביטחון ופיקוח הנהוגים בגבול רצועת עזה עם מצרים וגבולות ישראל עם מצרים, או להפך. גופי המודיעין מציינים, כי במשך שנה שלמה מאז שסידורי ביטחון אלה הונהגו בגבולה הדרומי של ישראל, לא המצרים ולא הפקחים האירופאים, עצרו או תפסו איש טרור אחד, או משלוח אחד של נשק שעברו מסיני לרצועת עזה. לדעתם של ראשי המודיעין, מצב כזה עומד להיווצר גם בגבול ישראל-לבנון.
זו הסיבה, מדוע ראש השב"כ יובל דיסקין חזר ואמר בישיבת וועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי הוא חוזר ומדגיש כי הוא מוסר כל פרטים אלה כדי שלאחר מכן לא יבואו ויאמרו, כפי שקרה במלחמת לבנון, כי הדרגים המודיעיניים לא הזהירו והתריעו מפני העומד להתרחש.

Print Friendly, PDF & Email