ראש הדסק הישראלי במודיעין של משה"מ הוצא להורג ביריה באשמת ריגול עבור ישראל

חוגים של גולים איראנים באירופה, שלא פעם מסרו בשנים האחרונות מידע על מתקני גרעין איראניים סודיים- שלאחר מכן התבררו מדויקים מדווחים, ביום א' 16.8, לתיקדבקה, כי ראש הדסק הישראלי במודיעין של משמרות המהפכה האיראניים הוצא להורג בסוף חודש יוני או תחילת חודש יולי.  
האיש ששם הקוד שלו היה סייד אחמד דבירי seyyed Ahmad Dabiri, בן 46, ושמו האמיתי אף פעם לא פורסם, הועמד בפני בין דין צבאי של משמרות המהפכה, ונמצא אשם בהעברת מידע מודיעיני לישראל על תנועות המפקדים הצבאיים האיראניים בסוריה, ועל רכבות הנשק האיראניות לסוריה,  ושיירות הנשק האיראניות לצבא סוריה ולחיזבאללה בלבנון.  המקורות מוסרים, כי סייד אחמד דבירי הוצא להורג על ידי כיתת יורים.
עוד מוסרים המקורות של הגולים האיראניים כי החשד של מפקדי משמרות המפכה כי בין שורותיהם נמצא מרגל ישראלי, התעורר לאחר ההתקפה של חיל האוויר הישראלי ב-18 בינואר השנה, על שיירת מפקדים איראניים ושל חיזבאללה שנעה ליד הכפר הסורי מזרעת אמל Mazraat Amal, באזור קוניטרה. סיור המפקדים הזה נועד לקבוע היכן יוצבו כוחות חיזבאללה מצוידים בטילים מול מוצבי צה''ל ברמת הגולן.
בהתקפה הישראלית נהרגו אז הגנרל האיראני, איש משמרות המהפכה, מוחמד  עלי אללה-דאדי  Mohammad Ali Allah-Dadi, שהיה מפקד כוחות איראן סוריה,  איש המודיעין הבכיר של חיזבאללה עלי אל טאבטבאבני Ali al-Tabtababni, מי שהיה איש הקשר העיקרי בין חיזבאללה ומשמרות המפכה האיראניים, וג'יאהד מורנייה Jihad Mughniyeh, בנו של עימד מורנייה, אשר היה צריך לפקד על כוחות חיזבאללה שיוצבו מול רמת הגולן, ולארגן פיגועים בתוך ישראל.
הפגיעה בצמרת הפיקוד האיראנית ושל חיזבאללה בסוריה הייתה כל כך קשה, עד אשר מיד לאחריה הודיע נסראללה, כי חיזבאללה מסיר את הכפפות, ומעתה לא מתקיימים יותר שום 'כללי משחק מקובלים' בעימות שבין שני הצדדים. was no longer concerned with the so-called “rules of engagement” with the Israeli
עצם קיומו של הסיור ושל המפקדים הבכירים שהשתתפו בו, היה אחד הסודות השמורים ביותר במפקדת משמרות המהפכה, ובמעגל הפנימי של מפקדים המקיפים את מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה. מפקד משמרות המהפכה הגנרל עלי ג'פערי, ומפקד כוחות איראן במזרח התיכון ובמפרץ הגנרל קסאם סוליימני, הורו מיד לאחר הפצצה הישראלית לפתוח בחקירה באיראן, סוריה ולבנון, במאמץ  למצוא את המקור שהעביר את המידע הסודי הזה למודיעין הישראלי.
המקורות של גולים האיראניים מוסרים, כי החקירה התקיימה בשני שלבים. בשלב ראשון הוחלט לבצע חקירה בצמרת חיזבאללה כדי לבדוק אם המידע המודיעיני לא הועבר לישראל מביירות.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי צריך לקחת בחשבון כי רק שבועיים לפני ההתקפה הישראלית על שיירת המפקדים, ביום שני 5.1, הודיע סגן המזכיר הכללי השייח' נעים קסאם Naim Qassem, כי 'חיזבאללה נלחם בריגול בתוך שורותיו, וכי חשף חדירות (מודיעיניות) מרכזיות לארגון' is battling espionage within its ranks and has uncovered some major infiltrations.  רק ב-דצמבר 2014, נעצר סגן ראש יחידת 910, שהיא יחידת המבצעים החיצונית- כלומר יחידת הטרור external operations unit-בחשד שריגל לטובת ישראל. המדובר במוחמד שווארבה  Mohammad Shawraba, בן 42.
במילים אחרות, האווירה שצמרת הפיקוד של חיזבאללה הייתה רוויה בחשדות בלוואי הכי, והחשד שיש מרגלים ישראליים נוספים רק התעצם.
אולם החקירה שערכו מומחי המודיעין של משמרות המהפכה לא גילתה שום דבר. גם חקירה במפקדות משמרות המהפכה באיראן הניבה תוצאה שלילית דומה.
התוצאה של הכישלון הזה לגלות מי היא החפרפרת  הישראלית  במערך המודיעיני האיראני או של חיזבאללה, הביאה את ראש המודיעין  של משמרות המהפכה האיראניים, הגנרל חסן טאאב Gen.Hassan Taeb, לחפש אותה בדרך אחרת-והיא הדלפת מידע מכוון.
בשבת 25 לאפריל תקפו מטוסי חיל האוויר הישראלי עמדות, ומאגרי נשק של צבא סוריה וחיזבאללה בהרי קלמון. הידיעות על התקיפה הזאת בכלי התקשורת המזרח תיכוניים היו סותרות ומבולבלות. חלק טען כי הותקפו שיירות של נשק שעמדו לעבור מסוריה ללבנון. חלק אחר דיווח כי הותקפו מחסני טילים. היו גם ידיעות כי הותקפו יחידות של חטיבות מס' 155 ומס' 65 של צבא סוריה.
המקורות של הגולים האיראניים טוענים, כי המידע על מטרות אלה הופץ בכוונה תחילה במפקדות משמרות המהפכה באיראן ובסוריה, ובין מפקדות חיזבאללה, כדי לראות באיזה דרך הוא מגיע למודיעין הישראלי, ובעיקר מי מעביר אותו.
המקורות טוענים, כי התרגיל הזה הצליח, וכי שירותי המודיעין של משמרות המהפכה הצליחו לגלות כי מי שהעביר את המידע הזה לישראל  הוא לא אחר מאשר ראש הדסק הישראלי במודיעין של משמרות המהפכה האיראניים סייד אחמד דבירי seyyed Ahmad Dabiri.
שום מקור בישראל לא היה מוכן להתייחס למידע זה-לאשרו או להכחישו.  
  
 

Print Friendly, PDF & Email