ראש הממשלה אהוד אולמרט ירה טיל טומוהוק בעצמו, אבל גם בהכנותיה של ארצות הברית למלחמה באיראן.

תיקדבקה: ראש הממשלה אהוד אולמרט אמר לשבועון 'פוקוס' היוצא בגרמניה כי באמצעות 1000 טילי שיוט שיירו במשך 10 ימים אפשר לגרום נזק קשה מאוד לתוכנית הגרעינית האיראנית. כך פורסם בברלין בשבת 28.4. לאחר משפט כזה, כבר לא חשוב אם וועדת וינוגרד תקבע ביום שני 30.4 אם ראש הממשלה טעה בהחלטותיו בזמן מלחמת לבנון, וכי קבל החלטות חפוזות מבלי שהתעמק בהן מבלי שביקש פרטים מה יכולה להיות התוצאה, כפי שפורסם בערוץ 10 ביום ו'. מה שאמר אהוד אולמרט, בשיחת הרקע שקיים ביום ד' 25.4 עם פרשן השבועון, שום מנהיג בעל חוש אחריות מדינית וצבאית, היה מרשה לעצמו להגיד דברים כאלה. להלן הנוסח המדויק של הדברים: 'אין אפשרות אולי להרוס את כל התוכנית הגרעינית (האיראנית) אבל אפשר לפגוע בה בצורה שתחזיר אותה כמה שנים אחורנית'. זה ייקח 10 ימים בהם יירו 1000 טילי טומהוק'. ציטוט: It is impossible perhaps to destroy the entire nuclear programme but it would be possible to damage it in such a way that it would be set back years.
It would take 10 days and would involve the firing of 1,000 Tomahawk cruise missiles.
אפשר וצריך רק לתאר את הזעם בה התייחסו לדבריו של אולמרט בוושינגטון, שם ממילא מניותיהם של אולמרט, ליבני, ופרץ, נמצאות לא רק בשפל המדרגה, אלא שהן פשוט לא קיימות. בטהרן, יודעים כי בשבוע שעבר ביקר בישראל שר ההגנה האמריקני רורבט גייטס וכי הוא נפגש עם אולמרט. מאחר ולישראל יש טילי שיוט, אם כי אף פעם לא הודתה בכך, אבל אין לה אין טילי טומהוק אמריקנים, הרי ברור שדברי אולמרט, הם ציטוט ישיר מפיו של ראש ממשלת ישראל, מה באמת אמר לו גייטס ועל מה באמת הם שוחחו.
בכך חשף אולמרט, שהוא רק ראש ממשלת ישראל את השלב הראשון בתוכניתה הצבאית הסודית של ארצות הברית לתקוף את איראן.
במילים אחרות בפרשת טילי הטומוהק, כמו שבכל שאר הפרשות וההחלטות שהיו קשורות למלחמת לבנון, אולמרט פטפט את עצמו, תוך הפגנה של חוסר שליטה,לדימום אישי-פוליטי נוסף. התבטאות אומללה זו, שעתידה להירשם בהיסטוריה כזו שהפילה אותו יותר מאשר דוח וינוגרד. היא בדיוק מה שנשיא ארצות הברית ג'ורג בוש, 'היה זקוק לו', בעת שהוא מנהל את הקרב המכריע על הישרדותה הפוליטית של נשיאותו בוושינגטון, וכאשר המפקד הצבאי של צבאות ארצות הברית בעיראק הגנרל דיוויד פטראוס מופיע לפני בתי הקונגרס האמריקני ומנסה להסביר לחבריהם מה היא המדיניות הצבאית של ארצות הברית במפרץ.
לכן לא צריך להתפלא כי תוך שעה אחת בלבד מאז פרסום הדברים בשבת בשעות הצהרים, צוטטה הידיעה בכל עיתוני וכלי התקשורת בעולם, ובייחוד במפרץ הפרסי, שם ממילא המתיחות הצבאית נמצאת כבר בשיאה, אנשי לשכת ראש הממשלה אצים רצים לכבות את השריפה. הכחשותיהם כי הדברים לא מופיעים בטיוטה שנכתבה על ידם בעת הפגישה עם אנשי 'פוקוס' תעזור כמובן כמו כוסות רוח למת. ברגע שדברים אלה פורסמו, איש לא יאמין כי הפרשן של 'פוקוס' המציא אותם והם לא נאמרו על ידי ראש הממשלה עצמו. ראש הממשלה אהוד אולמרט ירה טיל טומוהוק בעצמו, אבל גם בהכנותיהן של ארצות הברית וישראל למלחמה באיראן.

Print Friendly, PDF & Email