ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה בוועידת מינכן בפעם הראשונה, כי המאמצים הישראלים לבלום את איראן בסוריה לא הצליחו

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה בנאומו, ביום א' 18.2, בוועידת הביטחון הבינלאומית במינכן בפעם הראשונה, כי המאמצים הישראלים לבלום את איראן בסוריה לא הצליחו.
נתניהו אמר למשתתפי הוועידה בכנות לא שגרתית: 'אמרתי שלא נאפשר להם (לאיראנים) לעשות זאת (כלומר, להתבסס צבאית בסוריה,) וגיביתי את דבריי במעשים. עד עכשיו זה לא הצליח'.
בכך אישר נתניהו את הדיווחים והניתוחים של המקורות הצבאיים והמודיעיניים  של תיקדבקה בחצי השנה האחרונה.  המקורות שלנו דיווחו, כי למרות כל המגעים המדיניים שנתניהו ניהל עם וושינגטון ומוסקבה בשאלת נוכחותה הצבאית של איראן בסוריה,  פעולות צה"ל הגלויות והחשאיות, והאיומים הצבאיים שהשמיעו שרים בממשלה ואלופי צה"ל, איראן באמצעות משמרות המהפכה האיראניים  המשיכו לבסס את מעמדם הצבאי בתוך סוריה-כמעט ללא הפרעה ממשית.
בנאומו הציג ראש הממשלה בנימין נתניהו שריד מהמל"ט האיראני שיורט בסוף השבוע שעבר על ידי חיל האוויר ליד בית שאן ושאל כשהוא מנופף בו את שר החוץ האיראני מוחמד ג'אווד זריף: 'מר זריף האם אתה מזהה את זה? אתה אמור לזהות, זה שלך. אתה יכול לקחת איתך מסר לרודנים מטהרן: אל תנסה את נחישותה של ישראל'.
נתניהו בוסיף ואמר, כי 'האיראנים שלחו מל"ט לתוך ישראל, הפרו את הריבונות שלנו וסיכנו את ביטחוננו. השמדנו אותו ואת מערך ההפעלה שלו מסוריה.'
נתניהו הציג בפני שומעיו גם מפה שהראתה את השטחים במזרח התיכון בהם איראן מעורבת, באספקת כספים, לוחמים ונשק.
נתניהו הוסיף ואמר, כי איראן מנסה לשנות את הכלליים הבסיסיים באזור. ישראל נלחמת, לדבריו  נגד שני סוגים של איסלאם מיליטנטי- האיסלם השיעי, ואיסלם הסוני של ISIS .
בעברו לדבר על פעולותיה של איראן בסוריה, אמר נתניהו, כי מה שאיראן מנסה לעשות זה להשתלט על סוריה, להעביר בסיסים וצבא מאיראן לחצר האחורית של ישראל. היא רוצה להקים בסיסים ימיים בים התיכון. היא רוצה להעביר עשרות אלפי לוחמים שיעים לסוריה ורוצה להקים בסיסי חיל אוויר ולהביא מטוסי קרב ומסוקי קרב לסוריה'. 'אמרתי שלא נאפשר להם לעשות זאת וגיביתי את דבריי במעשים. עד עכשיו זה לא הצליח', אמר נתניהו.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי כאשר נתניהו דיבר על העברתם של עשרות אלפי לוחמים שיעיים לסוריה, הוא התכוון לכך, כי איראן מקימה עכשיו בדרום עיראק כוח צבאי שיעיי עיראקי גדול העובר אימונים מיוחדים לקראת העברתו והפעלתו לסוריה. איראן נערכת לנסות ולהעביר את הכוח הזה מעיראק לסוריה בעוד כחודשיים, בסוף חודש מרס או תחילת חודש אפריל השנה. 
מה שראש הממשלה בנימין נתניהו לא הזכיר בנאומו במינכן הוא, כי איראן מקימה את הכוח הזה בתיאום עם הפיקוד הצבאי הרוסי בסוריה.  המקורות של תיקדבקה דיווחו על התפתחות זו כבר ב-12 לפברואר.

Print Friendly, PDF & Email

9 תגובות עבור “ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה בוועידת מינכן בפעם הראשונה, כי המאמצים הישראלים לבלום את איראן בסוריה לא הצליחו

 • פבר 18, 2018 @ 13:38 at 13:38
  Permalink

  הבנת הנשמע שלכם דרושה שיפור. הוא אמר שההתבססות האירנית בסוריה עדיין לא הצליחה, לא המאמצים הישראליים לבלום זאת.

  • פבר 18, 2018 @ 17:18 at 17:18
   Permalink

   צודק ב200 אחוז.
   דבקה, תתעוררו!! נתניהו לא כל כך מטומטם.

  • פבר 19, 2018 @ 0:03 at 0:03
   Permalink

   צודק, בעיה חמורה בהבנת הנקרא. הייתי מצפה לרמה קצת יותר גבוהה מאתר "מודיעין"

 • פבר 18, 2018 @ 14:30 at 14:30
  Permalink

  נתניהו אמר את מה שרצה לומר. עם כל הכבוד לדבקה אל תנסו לומר לו ולנו מה הוא היה אמור לומר. אני סומך על ראש הממשלה שיודע מה ומתי לומר דברים. כפי שאני מבין ישראל עומדת לממש את גבול הקו האדום ולהנחית מכה באיראן. אי אפשר להמשיך כך. עם עזרה מהעולם ואם בלי…..אם אין אני לי מי לי. רוצים יבינו. לא רוצים, לא יבינו אבל ישלמו.

 • פבר 18, 2018 @ 19:52 at 19:52
  Permalink

  לדעתי בלבד!!!!
  נתניהו אמר דבר פשוט!!!!
  בסוף מרס או באפריל יתחיל המלחמה נגד איראן!!!
  אבל האיראנים הם הרבה יותר חכמים מנתניהו וכל הישראלים ביחד, הם יהיו הראשונים שיתחילו במלחמה הרבה יותר מוקדם עם השליחים שלהם קודם עם החמאס ואחר כך את כל הפלסטינים ואחר כך צבא לבנון עם חיזבאללה ביחד מלחמות בתשלומים נגד ישראל שימשיך הרבה זמן ועל זה נאמר שח מט!!!!
  כמובן גם טורקיה של ארדוגאן לא תפספס את הזדמנות הזאת כי הוא רוצה להירשם בהיסטוריה ולהיות כובש ירושלים במינימום!!!!!

  • פבר 18, 2018 @ 23:15 at 23:15
   Permalink

   זה בדיוק מלחמת גוג ומגוג מה שאתה אומר.

   תרשום בגוגל :

   gog and magog turkey

 • פבר 18, 2018 @ 22:36 at 22:36
  Permalink

  ביבי יעשה בשכל אם ימכור את שדות הגז ואז יפציץ את שדות הנפט באירן. שהכלכלה של אירן תיפגע מאוד. אין ברירה. נראה את החומינים מאכילים 65 מיליון איש בדיבורים או מחממים אותם בחורף בלי נפט. לפוטין ימ"ש לא יהיה עניין באירן בלי נפט. זה יעשה טוב לסעודיה וארה"ב. הגיע הזמן לפני שהפרסים יכבשו לנו יישוב.

 • פבר 19, 2018 @ 10:46 at 10:46
  Permalink

  "עד עכשיו זה לא הצליח"

  אני חושב שקצת התבלבלתם, הוא התכוון להגיד שמאמצי איראן להקים מאחז צבאי באזור לא הצליחו.

 • פבר 19, 2018 @ 13:47 at 13:47
  Permalink

  רק ששכחת פרט קטן ולאכל כך חשוב!! ישראל מעצמה גרעינית מהחמש הגדולות בעולם עם מאות פצצות אטום/מימן.
  אתה חושב שלא נשתמש בזה עם ידחקו אותנו לפינה??? טורקיה הצחקת אותי.. סוריה עוד יותר הצחקת אותי..
  תפרוץ פה מלחמה גרעינית שתשמיד את כל המזרח התיכון (לבנון,סוריה,עירק,אירן) ותגרור את העולם כולו למלחמת עולם כוללת.. עוצמתה האמתית של ישראל תיחשף ותוצאותיה נזקים אנושיים וסביבתיים חסרי תקדים משחר ההיסטוריה המוכרת.
  אף מעצמה לא ארה"ב, לא רוסיה, לא הודו ולא סין היו רוצים להיגרר למלחמה כזו.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות