ראש הממשלה נתניהו הוא שביטל לתדהמת וושינגטון את תרגיל צה"ל עם הצבא האמריקני

המקורות של תיקדבקה מדווחים  בלעדית, כי בניגוד למה שפורסם עד כה בוושינגטון בירושלים, וגם בתיקדבקה, ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא שהודיע לנשיא ארה''ב באראק אובמה כי הוא החליט על ביטול תרגיל צה''ל עם צבא ארה''ב  12 Austere Challenge , שעמד להיערך בעוד 4 חודשים, באפריל.
זו פעם ראשונה בתולדות היחסים שבין ארה''ב וישראל, שישראל יוזמת ביטול תרגיל צבאי עם האמריקנים,
שהיה צריך להיות הגדול ביותר שנערך מעודו בין שני הצבאות, כאות מחאה על כך כי ממשל אובמה מהסס להפעיל את הסנקציות שהבטיח על הבנק הממלכתי ה-CBI ומשק הנפט האיראני. 
ראש הממשלה נתניהו לא אמר זאת ישירות לנשיא אובמה בשיחתם הלילית ביום ה' 12.1, אולם הוא דאג לזה כי בתחילת השבוע יופיעו בכלי התקשורת הישראליים המשנה לראש הממשלה משה (בוגי) יעלון, (ב-15.1), ושר החוץ אביגדור ליברמן (16.1), ויאמרו כי הבית הלבן מהסס לפעול נגד איראן, והגיע הזמן שהאמריקנים יעברו 'ממילים למעשים'. 
ראש הממשלה נתניהו הוא שהורה לשני השרים להשתמש במונחים אלה, הנחשבים במיוחד חריפים, ואשר בדרך כלל אינם נאמרים על ידי מדינאים זרים כלפי הבית הלבן. 
המקורות שלנו מוסרים, כי המדובר ברעידת אדמה ביחסי ארצות הברית ישראל, וממשל הנשיא באראק אובמה עם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי ביטול התרגיל הצבאי מצד ישראל, הוא גם איתות ישראלי לארה ''ב כי אם יהיה צורך בכך ישראל תתקוף בעצמה, במועד שייראה לה, את התוכנית הגרעינית האיראנית.
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי נתניהו קיבל את החלטתו הדרמטית לאחר שחלה התרופפות משמעותית בנחישות של ממשל הנשיא אובמה לפעול נגד איראן והתוכנית הגרעינית שלה. התרופפות זו נראית ומורגשת בארבעה נושאים עיקריים:
1. ארה''ב  לא פעלה אף פעם נגד תפיסת המל''ט החמקן שלה מסוג RQ-170 מעל  איראן ב-4.12.  טהרן לא השיבה עד כה על דרישתו של הנשיא אובמה מה-12.12 להחזיר המל''ט לארה''ב. מאז יש שתיקה אמריקנית מוחלטת בנושא. 
המקורות האיראניים של תיקדבקה מדווחים כי מול השתיקה האמריקנית נערכים האיראניים להפיץ השבוע ברחבי איראן משחק חדש הנושא את השם  'הפילו את ה-RQ-170  Down the' .
המשחק החדש מאפשר למשתתפים בו לבנות את המל"ט על מסך המחשב מתוך החלקים המסופקים ולאחר מכן להטיס אותו להפצצת מטרות בתוך ארה"ב.
במילים אחרות, האיראנים בטוחים כי הם מנצחים את האמריקנים באמצעות מלחמת התעמולה שלהם.
2.
ממשל אובמה לא פעל נגד התחלת העשרת האורניום האיראני לדרגה של 20 אחוז, ב-9.1, במתקן התת-קרקעי בפורדו Fordow. כבר לפני שלושה חודשים, בנובמבר 2011, הזהיר שר הביטחון אהוד ברק בשתי הופעות ברשתות בטלוויזיה האמריקנית ( 17.11, ו-22.11), כי ברגע  שהמתקן בפורדו יתחיל לפעול, האיראנים ימשיכו להעביר את מתקני הגרעין שלהם למתקנים תת-קרקעיים, לא ארה''ב ולא ישראל יוכלו לדעת מה מתרחש באמת בתוכנית הגרעינית הצבאית האיראנית.  ברק הזהיר כי ישראל לא תוכל להשלים עם התפתחות כזו. ראש הממשלה נתניה וסבור כי ישראל איננה יכולה להרשות לעצמה להראות בעיני האיראניים כלא אמינה.
3.
השבוע מלאו שלושה שבועות מאז  ב-3.1  איים רב אלוף אטוללה סלאחי Lt. Gen.Ataollah Salehi, מפקד צבא איראן,  כי אם ארצות הברית  תחזיר את נושאת המטוסים האמריקנית 'סטנניס' USS Stennis, או כל נושאת מטוסים אחרת, אל המפרץ  הפרסי, איראן תפעל נגדה. עד עתה וושינגטון לא העבירה שום נושאת מטוסים אמריקנית  דרך מצרי הורמוז בדרכה למפרץ הפרסי. במילים אחרות, בינתיים, איראן יצאה גם מעימות זה וידה על העליונה. למרות הדיבורים הרמים האמריקנים כי סגירת מצרי הורמוז היא 'קו אדום'', בשטח נשארה בעיניה העובדה  כי המצרים  נשארו סגורים  בפני נושאות מטוסים אמריקניות. 
4. התוכניות האמריקנית להפעלת סנקציות נגד הבנק הממלכתי ומשק הנפט האיראני, מדברות על הפעלה הדרגתית של סנקציות אלה במשך השנה הבאה.  מזווית הראייה הישראלית מרווח זמן של  חצי שנה עד שנה להפעלת הסנקציות יאפשר לאיראניים להמשיך בפיתוח הנשק הגרעיני שלהם ללא לחץ והפרעה ממשיים.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות