ראש ממשלת מלזיה: טיסת המטוס הסתיימה באוקיינוס ההודי. אין ניצולים. לא מסר שום הסבר נוסף

ראש ממשלת מלזיה נאג'יב ראזק Najib Razak, מסר ביום שני 24.3, כי לפי מידע שקיבל מגורמי מעקב בריטיים שהפעילו שיטות טכנולוגיות שאף פעם לא הופעלו קודם לכן בחיפושים אחר מטוסים, נקבע בוודאות כי המטוס המלזי בואינג 777, טיסה 370, שנעלמה לפני 17 יום ב-8 למרס כאשר הייתה בדרכה לב'ייג'ין, סיים את טיסתו בדרום האוקיינוס ההודי מערבית לפרת באוסטרליה.
ראש ממשלת מאלזיה לא אמר, כי נתגלו שברים של המטוס, וגם לא נתן שום רמז מדוע ואיך קרה שהמטוס טס לפחות שבע שעות, בכיוון הפוך מהיעד שלו, אולם מדבריו עלה, כי המטוס התרסק במים עוד ביום הטיסה שלו, ולכן אפשר לקבוע בוודאות כי אף אחד מהנוסעים ואנשי הצוות לא נשאר בחיים. מי האוקיינוס באזור זה קפואים, וגם עם מי שהוא מהאנשים שהיו על המטוס, מתו לאחר זמן קצר. הנקודה היכן שהמומחים סבורים המטוס התרסק, קרובה יותר ליבשת אנטרקטיקה מאשר לאוסטרליה. 
מומחי מכ''ם המתמצאים כיצד טכנולוגיות חיפוש שהופעלו על ידי הבריטים פועלות אמרו, כי בוצע ניתוח לאחור של הסימנים “pings” משברים של המטוס שנתגלו במים, במרחק של כ-2,000 מייל, או 3,200 ק''מ מהעיר פרת במערב אוסטרליה.by satellites which picked up “pings” from debris sighted up to 2,000 miles at sea distant from the Australian town of Perth. סימנים אלה  מראים כי השברים שנתגלו היו במים  17 יום.
ראש ממשלת מלזיה הבטיח לערוך מסיבת עיתונאים נוספת ביום ג' 25.3, אולם שום מקור לא סיני, אוסטרלי, או מלזי, היה מוכן לומר מילה אחת מה באמת התרחש במטוס, מדוע הוא שינה את כיוון טיסתו לעבר האוקיינוס ההודי. ההנחה היא כי המטוס טס עד טיפת הדלק האחרונה שלו, ואז התרסק לתוך המים. לאיש אין תשובה הם בעת ההתרסקות הנוסעים ואנשי הצוות היו בחיים, או שכולם היו כבר אז מתים כולם.
המקורות  של תיקדבקה מציינים, כי בכך לא הסתיימה החקירה בדבר גורלם של המטוס והנוסעים. חקירה זו רק מתחילה עכשיו.     

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות