רב-סרן אופק אהרון, בן 28, ורב-סרן איתמר אלחרר, בן 26, שני קצינים מיחידת אגוז של חטיבת הקומנדו נהרגו בגלל טעות בזיהוי של קצין אחר

רב-סרן אופק אהרון, בן 28 מבת ים, ורב-סרן איתמר אלחרר, נשוי בן 26 ממושב בני ראם, הם שני הקצינים מיחידת אגוז של חטיבת הקומנדו שנהרגו, ביום ד' בלילה 12.1, בגלל טעות בזיהוי של קצין אחר.
התקרית התרחשה מעט אחרי השעה 23:00. מחקירה ראשונה עולה כי שני הקצינים יצאו לפטרול באזור המטווחים של הבסיס, בתום האימון שנערך אתמול. השניים זיהו דמות חשודה וביצעו נוהל מעצר חשוד שכלל ירי אזהרה לאוויר. את הירי של שני הקצינים זיהה קצין אחר מהכוח, מפקד צוות מאותה היחידה, וסבר שמדובר במחבלים שיורים לכיוונו, ופתח לעברם באש.
שני הקצינים נפצעו באורח אנוש, וגורמי הרפואה ביחידה העניקו להם טיפול ראשוני בשטח. במקביל הוזנק מסוק של חיל האוויר לפנותם, אך לאחר זמן קצר נקבע מותם. גורמי מצ"ח הגיעו לזירת האירוע לצורך איסוף ממצאים ועדויות, לצד תחקיר שנפתח
הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי הגיע ביום חמישי בבוקר 13.1, לאוגדה המובחרת 98 על מנת לתחקר באופן אישי את הפרטים. הוא יקיים תחקיר פיקודי וינסה להבין מקרוב מה בדיוק קרה שם.
ראש הממשלה נפתלי בנט אמר: 'זהו בוקר עצוב מאוד. אני מבקש למסור תנחומים מעומק הלב למשפחותיהם של שני הקצינים אשר נהרגו הלילה בתאונה טרגית. שני המפקדים הקדישו את שנותיהם הטובות ביותר לביטחון ישראל ולהגנה על המולדת. עם ישראל כולו אבל על לכתם. צה"ל מתחקר את האירוע הקשה והלקחים הנדרשים יופקו. יהי זכרם ברוך'.

Print Friendly, PDF & Email