רוה"מ בריטניה תרזה מאי: רוסיה השתמשה בגז עצבים צבאי מדגם 'נוביצ'וק' Novichok כדי לתקוף את סרגיי סקריפאל ובתו-ואת בריטניה

ראש ממשלת בריטניה תרזה מאי Theresa May האשימה ישירות, ביום שני 12.3 בפרלמנט הבריטי, את רוסיה בהרעלת המרגל הרוסי לשעבר סרגיי סקריפאל  Sergei Skripal, בן ה-66, ובתו יוליה סקריפאל Yulia Skripal, בת 33, ביום ב' 5.3 בשבוע שעבר, בעיר סוסלברי  Salisbury בבריטניה, בגז עצבים ואף נקבה בשם הגז המרעיל. מדובר בגז 'נוביצ'וק' Novichok, שפותח על ידי הצבא הרוסי בשנות ה-70 וה-80.
בצעד בלתי רגיל  הציבה ראש ממשלת בריטניה מאי לרוסיה אולטימטום להשיב על האשמות אלה, עד יום ד' השבוע 14.3, ואמרה, כי אם רוסיה לא תעשה זאת, היא תחזור ותופיע בפני הפרלמנט ותודיע על הצעדים שבריטניה תתנקו נגד רוסיה-כולל גירוש דיפלומטים רוסיים מבריטניה והטלת סנקציות בריטיות נוספות על רוסיה.
מאי הוסיפה ואמרה, 'כי ההתקפה הרצחנית הייתה לא רק פשע נגד משפחת סקריפאל, אלא נגד בריטניה כולה.'
היא הודיעה, כי משרד החוץ הבריטי 'הפורין אופיס' זימן את שגריר בריטניה בלונדון,  אלכסנדר יאקובאנקו  Alexander Yakovenko, כדי שיסביר את המתרחש.
התגובה הרוסית על דבריה של תרזה מאי לא איחרה לבוא.
מיד סיום דבריה בבית הנבחרים אמר במוסקבה שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, כי הופתעה של מאי הייתה הופעה של קרקס,  a circus act.
מומחים בריטיים ללוחמה כימית וביולוגית אמרו, ביום ב', כי גז העצבים הרוסי 'נוביצ'וק' Novichok פותח בכוונה תחילה כגז שאי אפשר לגלותו באמצעים רגילים, ומספיק כי המטרה אליה הגז מיועד נוגע במפית, או כוס, שעליהם גז העצבים נמצא, הדבר מספיק לכך שהרעל עובר מיד לגופו ונספג בדמו.
גז העצבים עצמו מחולק לכמה גורמים אותם אפשר להעביר ממקום למקום, דבר המקשה ביותר על גילוים. לאחר מכן אפשר בקלות לערבב אותם, ולפזר אותם ליד המטרה כאשר הם בצורה של אבקת פודרה.
המומחים אמרים, כי כל החלקים של גז העצבים הרוסי 'נוביצ'וק' Novichok, הם פי 10 רעילים יותר מגז העצבים הקטלני VX.
בקרב תושבי סוסלברי גברה הדאגה מפני התוצאות של השימו בגז העצבים הזה בעירם, לאחר שהתברר, כי הולך וגדל מספר האנשים, המקומות, וכלי הרכב, שבאו בשבוע האחרון במגע עם רעל העצבים.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “רוה"מ בריטניה תרזה מאי: רוסיה השתמשה בגז עצבים צבאי מדגם 'נוביצ'וק' Novichok כדי לתקוף את סרגיי סקריפאל ובתו-ואת בריטניה

 • מרץ 13, 2018 @ 0:33 at 0:33
  Permalink

  פוטין מתנהג כאילו הוא רוצה עימות מזויין עם המערב. מה הוא זומם?
  הרעלה , נשק גרעיני חדש, מטוסים מתקדמים בסוריה. הוא נוקט יוזמה ,לא מרגיע. מנצל את חולשת טראמפ בהבנת המציאות.

  • מרץ 15, 2018 @ 16:38 at 16:38
   Permalink

   אותי מעניין מה רוצה רה"מ נתניהו? אם הוא רוצה מלחמה, זאת הזדמנות פז לפני שאירופה כולה, תצטרף למקרון, שלא מקבל את הקביעה החד-משמעית של תרזה מיי שרוסיה תקפה את בריטניה.
   אם הוא לא רוצה מלחמה, שיצטרף למקרון.
   כי הישיבה על גדר באפס מעשה, תביא אחרים להחליט בשבילנו.

 • מרץ 13, 2018 @ 12:03 at 12:03
  Permalink

  זימן את שגריר רוסיה לא את שגריר בריטניה.
  מצאו שם נחמד לגז עצבים, Novichok – טירון.
  עם קילו אחד אפשר להרוג את כל לונדון.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות