רוסיה דורשת מישראל להפסיק את התקפותיה בסוריה. ההחלטה באם להמשיך ירי טילים על ישראל עברה בטהרן לידי האייטוללה חמנאי

לאחר שלושה ימים של שתיקה על המתקפה האווירית ובטילי שיוט הישראלית על מטרות איראניות בדרום סוריה (יום ב' לפנות בוקר 21.1), הודיעה מוסקבה בלשון חריפה, כי דורשת את הפסקת ההתקפות הישראליות בסוריה.

דוברת משרד החוץ הרוסי מריה זכרובה Maria Zakharova אמרה, ביום ד' 23.1 בתדרוך לעיתונאים, כי המודוס אופרנדי של המתקפות השרירותיות של ישראל על מדינה ריבונית כסוריה, צריך להיפסק. 'האסקלציה בפעולות האיבה באזור איננו באינטרסים של מדינות המזרח התיכון-כולל ישראל'.
The practice of delivering airstrikes against a sovereign state should be ruled out. The escalation of hostilities in the region is not in line with the interests of Middle East states, including Israe
דוברת משרד החוץ הרוסי לא ציינה באם רוסיה תנקוט צעדים להפסיק את התקיפות הישראליות בסוריה.

בכך דחו הרוסים, כמה הערכות שפורסמו בישראל, כאילו הרוסים אינם מגיבים על ההתקפות הישראליות האחרונות, משום שהם אינם מרוצים מדרך פעולתם של משמרות המהפכה האיראנים בסוריה שייגרו לעבר ישראל, ביום ב', טיל קרקע קרע מדגם פאתח 110, מבלי להודיע או להתייעץ על כך עם מוסקבה, או המפקדים של כוחות צבא רוסיה בסוריה.

הגיליון מס' 833 של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW, שיצא לאור ביום שישי 25 לינואר, יכלול פרטים בלעדיים על העימות הצבאי הישראלי-רוסי-איראני בסוריה. הקש כאן לחתימה על השבועון, (היוצא בשפה האנגלית.)

המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי התפתחות נוספת באיום המתמשך האיראני להגיב בירי טילים על מטרות בישראל כתגובה על התקפות צה"ל וחיל האוויר הייתה ביום ג' 22.1, כאשר ההחלטה באם להמשיך בירי טילי הקרקע-קרקע עברה מידי הפיקוד האיראני בסוריה-כלומר מידי הגנרל קאסם סוליימני מפקד חזיתות איראן במזרח התיכון, לידיו של מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי.  
עד פרסום דברים אלה לא ידוע מה תהייה החלטתו של חמנאי.
עוד מציינים המקורות הצבאיים של תיקדבקה, כי ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו עשה טעות, כאשר הגיב על דברים שפורסמו, ביום ד', בעיתון הכוויתי אל ג'רידה, לפיהם קאסם סוליימני הודיע להנהגה האיראנית, כי צריך להמשיך ולתקוף את ישראל, אחרת נתניהו הוא שיסלים את המצב הצבאי כדי להביא מחדש לבחירתו בבחירות הכלליות שתערכנה בישראל ב-9 באפריל.
נתניהו אמר, ביום ד' בצהרים, כי מוטב שקאסם סוליימני יבדוק את מצב הבסיסים שהוא מנסה להקים בסוריה, במקום להתערב בבחירות בישראל.
נתניהו אינו יכול להיות בטוח כי הדברים שצוטטו כביכול בעיתון הכווייתי אכן נאמרו על ידי קאסם סוליימני. ואם אכן דברים אלה נאמרו, המצב בחזית הצפון הוא כל כך מתוח ונפיץ, עד שכל התבטאות מיותרת עכשיו יכולה להביא להתלקחות מידית מחדש.     Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות