רוסיה החלה להציב בסוריה את מערכת הל"א קרסוחה krasukha-4. מסוגלת לנטרל לווייניים צבאיים ולפגוע במערכות ל"א של האויב

מיוחד למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: צבא רוסיה הביא, ביום ג' 25.9 לסוריה, והחל מיד להציב את מערכת הלוחמה האלקטרוניות המתקדמת קרסוחה krasukha-4, בבסיס האווירי המרכזי שלו בסוריה חמיימים ליד לטקיה.
המערכת היא אחת מהמערכות המתקדמות של מערך הלוחמה האלקטרונית הרוסית, אולם זו לא המערכת הל"א הרוסית המתקדמת ביותר.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי המערכת מסוגלת לבצע את המשימות הבאות:

  • ליירט ולשתק מערכות תקשורת.
  • לשבש את מעופם של טילים מונחי מכ"ם.
  • לשבש טיסות של מטוסים.
  • לשתק מערכות של לוויינים צבאיים, במיוחד כאלה המנמיכים טוס Low-Earth Orbit (LEO) spy satellites.
  • לשתק מרכזי מכ"ם קרקעיים או מוטסים, כמו מטוסי 'אווקאס' AWACS, ומערכות מכ"ם וקשר של מטוסי קרב.
  • לתקוף באמצעי ל"א מרכזי לוחמה אלקטרונית EW-Electronic Warfare systems של האויב.
  • לפגוע ולשתק באמצעים אלקטרוניים מרכזי תקשורת צבאית.
  • מערכת הל"א הזו היא ניידת והיא פועלת בטווחים של בין 150 ל-300 ק"מ. במילים אחרות, היא מכסה את כל צפון  עד מרכז ישראל.

בכך ממלא צבא רוסיה את הוראותיו של שר ההגנה הרוסי הגנרל סרגיי שוייגו אשר אמר ביום שני 24.9, כי בתגובה להפלת מטוס הביון הרוסי מדגם איליושין IL 20, 'רוסיה תשבש את כל מערכת הניווט הלוויינית, את מערכות המכ"ם הנמצאות במטוסי הקרב (ובאניות המלחמה) אשר תוקפים מטרות בטריטוריה הסורית ובאזורים במי הים התיכון הגובלים בסוריה.'   Russia will jam satellite navigation, on-board radars and communication systems of combat aircraft, which attack targets in the Syrian territory, in the regions over the waters of the Mediterranean Sea bordering with Syria.
מערכת הל"א קרסוחה krasukha-4, היא בדיוק המערכת הרוסית המתאימה לפעולות כאלה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הדרגים המדיניים והצבאיים הישראלים מתרכזים, בכוונה תחילה בדבריהם, בנושא טילי  הנ"מ מדגם S-300, כאילו זה הוא הצעד הרוסי הצבאי המשמעותי, ומתעלמים מהנושא של מלחמה אלקטרונית בין צבא רוסיה וצה"ל, נושא אותו הרוסים מציבים במרכז צעדיהם הצבאיים נגד ישראל.
הסיבה העיקרית לכך, למרות שבישראל ובצה"ל מכירים את מערכת הל"א קרסוחה krasukha-4,  צה"ל וחיל האוויר הישראלי אף פעם לא התנסו בפעולה נגדה ואין להם ניסיון מבצעי נגדה.
לעומת זאת, מי שמכיר היטב את המערכת הזאת הם האמריקנים.
עוד מציינים המקורות של תיקדבקה, כי להערכות המובעות בשעות האחרונות בישראל, לפיהן ראש הממשלה בנימין נתניהו ינסה לשכנע את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, בפגישתם בניו יורק ביום ד' 26.9, להתערב במשבר הרוסי-ישראלי, על ידי שיציג בפני פוטין וויתורים אמריקנים בזירות אחרות בעולם  תמורת הקלת הצבאי הרוסי על ישראל, אין להן על מה לסמוך. 
הדבר היחיד שיכול לשכנע את פוטין לעשות צעד כזה יהיה שטראמפ יודיע כי הוא חוזר לתכניתו המקורית לפיה הכוחות האמריקנים ייסוגו מסוריה.
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי טראמפ לא ינקוט צעד כזה.
הגיליון החדש של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW מספר 818, שייצא לאור ביום שישי 28.9, יוקדש ברובו לעימות הצבאי הרוסי ישראלי, לסיבותיו ולאיזה כיוון הוא יתפתח, ומה תהיינה הדרכים לפתרונו.
הקישו כאן לחתימה על השבועון (היוצא בשפה האנגלית).

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות